Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Autóvásárlás adésvételi...

Autóvásárlás adésvételi szerződés, átíratás?

Figyelt kérdés
Kinéztünk egy autót haverommal. Meg is lett véve. De mivel ő még nem volt 18 éves így én nevemre szól az adásvételi szerződés. és ő majd üzembentartóival fogja használni. De az autó törzskönyve nincs meg. Az eladó azt mondta hogy elveszett és a forgalmin lévő pecsét alapján adnak majd újat, De ha az adásvételi szól csak a nevemre akkor ismerősömére mehet a törzskönyv ?

2019. febr. 21. 23:02
 1/4 anonim ***** válasza:
Az ilyen autó törzskönyve elveszett történetek erősen felejtősek, szerintem még most gyorsan nézesd meg az okmányirodában, egyáltalán átírható-e az autó.
2019. febr. 22. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Eleve helyeség volt neked bele ártani magad a tulajdonlásba, újszülött nevére is lehet autót iratni, ki mondta, hogy a 18-at be kell tölteni a tulajdonosnak?

A törzskönyv hiánya bonyolítja az átíratást, az nem csupán annyi, hogy nincs, adunk másikat.

A törzskönyvön a tulajdonos adatai vannak, a forgalmi engedélyen lehet csak az üzembentartóé, a forgalmin lévő pecsét alapján biztos, hogy bem adnak új törzskönyvet, legfeljebb vissza dobják a papirokat (üzemben tartó nem lehet eladó, csak a tulajdonos).

Feltételezve, hogy nem volt semmi sumákság az eladó részéről, magadtoknak jócskán csináltatok fölösleges bonyodalmat.

Így lesz egy autód, amit a haverod kifizetett, de még az.okmányirodában is elkérnek najd egy jelentősebb összeget, és még egyszer, ha a haverod nevére lesz átíratva.

Totál fölösleges, ha a heverodé az autó, az ő adataival kell az adásvltelit kiállítani, neked nax tanúként lenne részed.

2019. febr. 22. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 D. Brasco ***** válasza:
Az elveszett törzskönyvet köröztetni kell,szó sincs ilyenről hogy valami pecsét(???)alapján adnak másikat!Illetve ahogy a kettes irta teljesen felesleges volt ez az írjuk az én nevemre mert nem vagy 18........2perces újszülöttnek is lehet a nevén autó.....sőt ház is....vagy igazából bármi
2019. febr. 22. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Olyanok vagytok, mint az én 19 éves unokaöcsém. Először megcsináljátok a hülyeséget, majd utána kérdeztek, illetve segítséget kértek.
2019. febr. 22. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!