Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Online fizetem az autó biztosí...

Online fizetem az autó biztosítást de tavaly meg most se küldtek kötvényt vagy bármi mást, ezeket nem kéne kinyomtatva magamnál hordani?

Figyelt kérdés

A szerződéskötéses kötvény nálam van, de régen csekken fizettem akkor nálam voltak a csekkek, hogy érvényes a szerződés, most viszont semmi igazolás nincs nálam így, csak egy több éves kötvény ami arra az évre szólt..


Igazoltatásnál hogy van ez? Azóta nem kérték..


2019. jún. 12. 19:20
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

2013. VII. 1-től csak lehetőség a biztosítás fenntartásának papíralapú igazolása, de nem szükséges.

„A forgalmi engedélybe történő üzembentartói adat bejegyzése és a gépjármű időszakos vizsgálata során, továbbá a közúti forgalomban résztvevő jármű ellenőrzésekor a biztosítási fedezet fennállását az ellenőrzésre jogosult hatóság elektronikus úton, közvetlen lekérdezéssel, a kötvénynyilvántartó szervvel számítógépes kommunikációs kapcsolat segítségével ellenőrzi. E hatósági eljárások során az ügyfél, illetve az ellenőrzés alá vont jogosult a felelősségbiztosítási szerződés fennállását az (1a) bekezdésben meghatározott igazolóeszközzel is bizonyítani.”

2009. évi LXII. törvény a kötelező gépjármű-felelősségbiztosításról 45. § (1) ← Megállapította: a 2013. évi XXI. 14. § (1). Hatályos: 2013. VII. 1-től.

A törvény hatályos teljes szövege elolvasható

itt: [link] , vagy

itt: [link]

2019. jún. 13. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!