Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Jogosan buktattak meg forgalmi...

Karcsi022 kérdése:

Jogosan buktattak meg forgalmi vizsgán?

Figyelt kérdés
Az történt, hogy: Mentem főútvonalon, majd balra kellett lehúzódnom mert balra kellett bekanyarodnom.És mivel volt hely mellettem akik mennek tovább egyenesen azokat nem tartottam fel. Meg is tettem, akik jöttek szemből azokat természetesen megvártam, hogy elmenjenek, mind addig, ameddig veszélytelenül nem tudok behajtani. De baloldalról meg pont jöttek ki, nekik volt elsőbbségadás táblájuk viszont én mutattam, hogy menjenek nyugodtan, szóval előzékeny voltam. Amikor behajtottam akkor mondta a v.b. hogy húzódjak le... Elmagyarázta, hogy nekem elsőbbségem volt és nem kellett volna lemondanom róla. Tényleg a normális vélemények érdekelnek csak, de elég egy "igen" és egy "nem" is! :)

2019. dec. 4. 19:06
1 2
 11/15 Hovarju ***** válasza:
37%
Igen, jogos volt, a miérteket már leírták előttem. Legközelebb menni fog.
2019. dec. 5. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 veterán vas ***** válasza:
84%

Gondolom egy éltre megtanultad:

a vizsga az a hely, ahol nincs előzékenység, udvariasság, csak az előírások és a szabályok.

Legközelebb menni fog......

2019. dec. 5. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 Majatom ***** válasza:
87%
Igen, sajnos a vizsgán mindent úgy kell csinálni, ahogy a nagykönyvben meg van írva. De vigasztaljon az, hogy amikor majd sikerül, és a kezedben lesz a jogsi, akkor egy jó sofőr lesz belőled, mert bár sokan elfelejtik, de a közlekedésben legfontosabbnak a partnerségnek kellene lennie, sok helyzet életszerűbben megoldható egy kis előzékenységgel.
2019. dec. 5. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim válasza:
70%
Nekem erre azt mondta volna az oktatóm, hogy nem vagy te forgalomirányitó. Vizsgán az a lényeg, hogy szabályosan végig kell menni az útvonalon. És tényleg még azért is megbuktathat ha neked adták volna az engedményt. Mert a vizsgabiztos nem lát mindent. Megkérdezheti, hogy honnan tudod, hogy miért villogtatott a refivel, lehet véletlen csinálta. Hallottam én is ilyen konkrét esetről.
2019. dec. 6. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
38%

Álláspontom szerint nem volt túl jogos a bukás.

Egy bizonyos ponton meg lehet érteni a vb-t, hogy ilyen esetekben ne mondjunk le elsőbbségünkről, mert csak feltartod a mögötted jövőket (nem biztos, hogy mindenki ki fog merni kerülni jobbról,pl egy tanuló autót én se biztos, hogy egy lendülettel kikerülnék mert képes váratlan manőverekre), valamint az is lehet, hogy észre vette rajtad, hogy elbizonytalanodtál és ezért nem voltál képben, de akár az is lehet, hogy korrupt volt... Sajnos manapság az utóbbi nagyon gyakori.


Én semmiképpen sem buktattalak volna meg érte, mivel szerintem szép dolog az udvariasság és az empátia.. Ilyen sofőrök is kellenek az utakra:) (sajnos én nem ilyen vagyok, nagyon sokszor inkább tolakodom és ha azt látom, hogy valaki tolatna ki egy parkolóból akkor is inkább indexelek és kikerülöm..erről ne végy példát, mert akár baleseted is lehet belőle)


Egyébként ne csüggedj a bukásod miatt, vágj bele mégegyszer aztán hajrá :) Biztosan sikerülni fog, csak bízz magadban.

2019. dec. 7. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!