Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mi kell ahhoz, hogy kis...

Mi kell ahhoz, hogy kis repülőgépre legyen jogosítványom/pilóta engedélyem?

Figyelt kérdés

Gondolok itt mezőgazdaságra vagy séta repülésre, mi kell hozza minden ami tájékoztat.

Ha roviden/mozaikban írjátok, legyszi fejtsetek is ki mit jelent! Köszönöm előre a válaszokat! válaszokat!



#jogosítvány #pilóta #repülő #repülőgép #engedély #pilóta engedely #repülő jogosítvány
2018. aug. 10. 09:44
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:

Ezzel kapcsolatban csak a Nyíregyházi Egyetemről van infóm.

Bizonyos pontszámot el kell érni, de mivel önköltséges, ez a pontszám nagyon alacsony, idén pl. 281 volt. Ezen kívül kell egy matek érettségi, és egy az alábbiak közül: fizika, kémia, biológia vagy informatika. Ja és kell minimum egy B2-es angol nyelvvizsga. Valamint érvényes orvosi engedéllyel is kell rendelkezned. Ha ezek mindegyike megvan, behívnak egy pályaalkalmasságira. Itt repüléssel és a képzéssel kapcsolatos dolgokra kell számítani, matek tudás, tájékozódás, sík- és térbeli látás, egyensúlyérzék, ilyesmik. Ha itt is megfelelsz, felvesznek, és kezdheted a képzést. :)

2018. aug. 13. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 A kérdező kommentje:
Értem, köszi szépen!!!!!
2018. aug. 13. 21:31
 23/26 anonim ***** válasza:
Nagyon szívesen! :)
2018. aug. 13. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 A kérdező kommentje:

Annyit elfelejtettem csak mert nézegetem azóta ha majd lesz úgy penz, lehetőség akkor szeretnék is benne dolgozni.

Ha meg van az alap PPL és az 1es orvosi, akkor már dolgozhatnék is akár benne, vagy kell még valamilyen képesítés ami nélkül nem tehetném ezt?

Meg kb mennyibe kerül? 1-1 képesítés, vagy csak a PPL, tisztában vagyok, hogy mind egyenként kb. 2M forint,csak úgy összefoglalva.

2018. szept. 10. 15:25
 25/26 anonim ***** válasza:
Ha pénzt is szeretnél vele keresni, ahhoz CPL-re van szükséged, sima PPL-el elhelyezkedni nem igazán lehetséges. A CPL feltételeit már írtam korábban, azokra rákeresel, összeadod és kijön egy kb. ár.
2018. szept. 11. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 A kérdező kommentje:
Megtalaltam, köszi megegyszer!!!
2018. szept. 13. 08:56
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!