Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Más is szeretne, hogy online...

Más is szeretne, hogy online oktatás legyen az egyetemen?

Figyelt kérdés
Annyival könnyebb volt, nekem sokkal kényelmesebb otthonról részt venni az órákon, sokkal könnyebben is figyelek rá, arról nem is beszélve, hogy így nem késtem el orarol, sokkal több időm volt dolgozni. Kevés esélyt látok rá, de remelem atvaltunk megint :(

#távoktatás, online oktatás, egyetem
2021. aug. 16. 23:52
1 2 3 4 5 6 7
 31/62 anonim ***** válasza:
94%

Állami, nappali

Állami, levelező

Önköltséges, nappali

Önköltséges, levelező

Önköltséges online


Bíz, hogy fizetnék inkább az online-ért, vizsgákra meg bejárnék.

Szerintetek nem lenne rá kereslet?

Jaj, dehogynem!

2021. aug. 18. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/62 anonim ***** válasza:
69%

És akkor mit mondjak én, aki még fizet is a képzésért? Teljesen rendben lennék azzal, ha a félévente megélhetés mellett összeszedett 300 000 forintomért cserébe inkább minőségi tananyagokat és a gyakorlati tárgyak esetében havi konzultációt kapnék, majd csak a vizsgát kellene jelenlétben, mint ezt a szart.


A magyar egyetemek a béka valaga alatt vannak, hiába erőltetik a jelenléti oktatást. Külföldön vannak olyan konstrukciók nagynevű intézményekben, amik online zajlanak és milyen érdekes, ott meg tudják oldani a nívós képzést, idehaza meg mindenki azon bőg, hogy milyen színvonaltalan lenne a nappali, levelező meg távoktatás mellé egy új, online formát bevezetni. Mondjátok, ti amúgy eszeteknél vagytok? Ha egy olyan egyetem, mint a Cambridge vagy az Oxford meg tudja oldani, hogy te online úgy levizsgázz, hogy esélyed se legyen csalni és olyan színvonalú anyagot adnak hozzá, amit idehaza szakmai körökben is lobogtatni szoktak emberek, akkor a nAgY BME meg a többi kretén miért nem tud ilyesmit kitalálni?


Az évfolyamtársakkal spanolást meg felejtsük el, szerintem teljesen érhető, ha valaki 20 éves kor felett nem akarja a napja harmadát bratyizással tölteni, mert vannak barátai, kollégái, élete

2021. aug. 18. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/62 anonim ***** válasza:
95%

Így igaz 32-es, milyen jól írod! Jövőre én is 300 ezret fogok fizetni a képzésért félévente (elfogy az államilag támogatott félévem) így milyen jó lenne ha lenne online költségtérítéses forma. Pont a fenti válaszoló érve miatt.

Nálunk az egyetemen az online oktatás normális módon zajlott, minden anyagot, forrást ugyanúgy megkaptuk. A tanárok nagyon felkészültek és segítőkészek voltak. Én sem értem miért nem tudna ez így továbbra is működni, vírus nélkül is.


Azt olvastam valahol hogy az egyik egyetem próbál ilyen online oktatást. Hátha rájönnek hogy ez így milyen jó. Aztán bevezetik. Aki akar járjon állami finanszírozású nappalira. Én szívesen fizetnék inkább az online oktatásért, mint az állami levelezőért. Az idő pénz, nekem meg sok időmet veszi el az utazás majd.

2021. aug. 18. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/62 anonim ***** válasza:
94%

"Én szívesen fizetnék inkább az online oktatásért, mint az állami levelezőért."


Helyesen fogalmazva: inkább fizetnék az online oktatásért mint államilag támogatott levelezős legyek.

2021. aug. 18. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/62 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem előbb gondolkozz el azon, hogy az Oxfordot és a Cambridget hozod fel példának, miközben Magyarország ott tart, hogy egy egyetemi oktató arról beszél órán, hogy a fekák az őserdőben lóf*t se csináltak”…
2021. aug. 18. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/62 anonim ***** válasza:
76%

Joggal mondta az előző mivel itt Magyarországon is vannak neves egyetemek elvileg. Elvileg.

Ahová én járok ott csillagos ötös volt az online oktatás.

2021. aug. 18. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/62 anonim ***** válasza:
77%

Én nem örülnék neki. Nappali tagozatos, nem dolgozó ( szüleim által eltartott, de ők is így voltak egyetemisták. Sőt a mamám az ötvenes években is.) Ennek pedig nem az az oka, hogy bulikázni akarok( bár hiányzik a szociális élet azért ).Orvosira járok , semmi kedvem a klinikumot is online tanulni . Nálunk a vizsgák már személyesen voltak, röhögnék ha most online kezdődne el minden újra .( oltás is kötelező itt)

Megértem azokat, akik levelezőn online oktatást szeretnének. A komolyabb, gyakorlatiasabb képzéseknél nincs levelező , ott nem lenne értelme . Viszont egy egyszerűbb képzésnél simán lehetne ezt folytatni . Család , munka, stb.mellett könyebb lenne így a tanulás .

2021. aug. 19. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/62 anonim ***** válasza:
17%

"A komolyabb, gyakorlatiasabb képzéseknél nincs levelező"


Elég sok mérnöki szak létezik levelezőben és elhiheted, elég komolyak. 🤦‍♀️


Én is úgy érzem, mintha gyerekekkel vitatkoznék. Fogalmatok sincs, mitől színvonalas egy egyetemi képzés, csak 0 élettapasztalattal toljátok a kreténséget és nem bírjátok elviselni, ha valami más is ugyanolyan jó vagy jobb megoldás, mint ami épp nektek a szívetek csücske.

2021. aug. 19. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/62 anonim ***** válasza:
85%
Én ezt pont fordítva látom, a felnőtt dolgozó családos emberek nyekeregnek, hogy nehogy normális oktatás legyen újra….
2021. aug. 19. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/62 anonim ***** válasza:
10%
39, ha lenne egy csepp eszed tudnád hogy miért!
2021. aug. 19. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!