Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Más is szeretne, hogy online...

Más is szeretne, hogy online oktatás legyen az egyetemen?

Figyelt kérdés
Annyival könnyebb volt, nekem sokkal kényelmesebb otthonról részt venni az órákon, sokkal könnyebben is figyelek rá, arról nem is beszélve, hogy így nem késtem el orarol, sokkal több időm volt dolgozni. Kevés esélyt látok rá, de remelem atvaltunk megint :(

#távoktatás, online oktatás, egyetem
2021. aug. 16. 23:52
1 2 3 4 5 6 7
 41/62 anonim ***** válasza:
73%

Nem tudom, hogy milyen szakok vannak levelezőn, de BME-n nincsen és PTE TTK-n sincsen 😅

Aranyom az orvosi szakmát online nem lehet tanulni. Meséld már el nekem , hogy hogyan lehet kórbonctant online tanulni.

2021. aug. 19. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/62 anonim ***** válasza:
80%
Ja és akkor mindenkinek levelezőre kellene járni vagy mi a bánat? A levelező és az online között elhiszem, hogy nem volt nagy különbség, de a nappalit semmilyen szempontból nem tudta megközelíteni.
2021. aug. 19. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/62 anonim ***** válasza:
76%
Vannak elméletorientáltabb szakok, amik nem működnek rosszul online. De akinek nincs még egzisztenciája, saját családja (tehát a fiatal egyetemisták többsége), az bizony kapcsolatot építeni is jár oda, ha tetszik, ha nem.
2021. aug. 19. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/62 anonim ***** válasza:
14%

Súlyos bajok vannak itt egyesek agyában. Miért fájna nektek az, ha létezne más is, mint azok a szakok, amikre szükséges a bejárás? Ha jól értem, senki sem kérte, hogy HELYETTÜK legyen, csak azt, hogy MELLETTÜK.


Nívósabb országokban a legtöbb informatikai, műszaki, gazdasági, nyelvi szak, de még a jog is működik online formában. Ne haragudjatok, de röhej, hogy itthon nem.


Azt pedig végképp nem értem, minek kell lenézni a levelezősöket vagy azokat, akik ezt preferálják. A világ egyik legjobban menő, leg"aktuálisabb" ágazatában olyan emberek dolgoznak, akik 90%-ban online szedték magukra a tudást. Nem érdekelnek senkit a kisarkított példák, mint az orvosi, azt kellene agyilag feldolgozni, hogy a gyakorlati órákra bőven elég lenne egy nap is a héten. Az elméleteket pedig sokkal jobban meg lehetne tanulni, ha diasor nyomkodás helyett kiadnának egy rendesen meganimált tananyagot vagy egy igényesen megírt könyvet.


A másik: Az esetleg megfordult itt bármelyik nagy ember fejében, hogy nem csak olyanok járnak egyetemre, akiknek a kis valaga alá van tolva minden, hanem esetleg olyanok is, akiknek muszáj eltartanuk magukat és főállásban dolgozni? Esetleg nem mindenki engedheti meg magának, hogy 30 éves koráig otthon éljen, de mégis szeretne több, mint egy diplomát? Vagy akkor mindenki zülljön otthon, amíg be nem fejezi a kis nappalicskát? Én nem akarok senkit lenézni, az első diplomám nappali képzésen szereztem én is, a másodikra viszont már nem tartottak el és nagyon boldog lettem volna, ha nem a hétvégéim mennek rá a levelező képzésre (ami ráadásul kevésbé volt segítőkész, mintha hibrid vagy online lehetett volna). Így kerültem végül újabb 3 év után egy külföldi egyetem által indított online képzésre és ezerszer jobb volt. Sőt, a két éves alapszakok láttán bántam csak meg igazán, hogy itthon b.tam a rezet majdnem kétszer annyi idő alatt. Csak sajnos az első szakomon még nem érte el az angolom azt a szintet, amivel magabiztosabb lehettem volna.



Akinek esetleg az csípi a szemét, hogy valaki ugyanazt a diplomát kevesebb kontaktórával szerzi meg, annak meg megsúgom: ez nem azt jelenti, hogy ő rosszabb szakember lesz, hanem azt, hogy ennyit ér a diploma. A legtöbb szak esetében nagyon sokat kell még ahhoz tanulni, hogy szakmailag értékelhető legyen valaki. Nagyon sok tapasztalatot kell szereznie igazi, rendes munkahelyen.


Szóval a fiatalabbak lenézése nélkül, mint néhány képzést végigjárt, felnőtt munkavállaló mondom: a nappalis képzések 90%-a túlértékelt, túlnyújtott, fölöslegesen jelenléthez kötött idehaza. Az elméleti órákat abszolút fölösleges jelenlétiben tartani, sokkal előnyösebb egy jól feldolgozott, visszahallgatható-olvasható tananyag. A gyakorlat a legtöbb szakon így is szomorúan kevés, sok gyakorlatnak hirdetett tárgy egyszerű számolás vagy jegyzetelés ugyanúgy. Összességében elenyészőek azok az órák, amelyek valóban laboreszközöket és személyes jelenlétet igényelnek. Van pár szak, mint az orvosi, ahol ez nincs így, de TTK-sként is sok olyan gyakorlatom volt, ami teljesen fölösleges. Okkal mondtam, hogy elég lett volna bemenni egyszer a héten mindenkinek, aznap végig gyakorlat, a többi anyagot meg elküldik, hogy felkészülj belőle a következő gyakorlatra. Ehelyett még a szakdolgozatod megírásához is benn kell ücsörögni, gyakorlatnak gúnyolva a konzultációt.


Aki annyira aggódik a gyakorlata miatt, keressen mihamarabb egy gyakornoki vagy kutatóasszisztensi állást. Vagy menjen nappalira, bánom is én, de az, hogy valaki rálátás nélkül köpköd a többiekre és béget a nagyvilágba, nem értelmiségi felnőtt emberhez méltó viselkedés. Senkinek sem (bár úgy gondolom, hogy itt jogos volt azoknak a felháborodása, akik a "mi a f*sznak szültél diploma előtt", "minek mész egyetemre, ha nem az a fő elfoglaltságod" és társai kaliberű mondatokra reagálnak. Mindenféle lenézés nélkül, az ilyen kijelentéseken és az ilyen szélsőséges véleményeken sajnos látszik a tapasztalat hiánya.

2021. aug. 19. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/62 anonim ***** válasza:
74%
Saját igazadat hajtogatod utolsó .
2021. aug. 19. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/62 anonim ***** válasza:
83%
Nekem megint csak azzal van a bajom, hogy olyan kijelentéseket teszel, amik egyáltalán nem biztos, hogy minden esetben megállják a helyüket, sőt. Például az online oktatás tapasztalata alapján én ezt pont nem így gondolom, hanem kimondottan a jelenléti oktatást részesítem előnyben emiatt is (“ Az elméleti órákat abszolút fölösleges jelenlétiben tartani, sokkal előnyösebb egy jól feldolgozott, visszahallgatható-olvasható tananyag.”). Amit írsz, hogy “ Aki annyira aggódik a gyakorlata miatt, keressen mihamarabb egy gyakornoki vagy kutatóasszisztensi állást.” pedig sokaknak pont az online oktatás miatt vált lehetetlenné, hiszen nem volt kollégiumi elhelyezés és nagyon sokan nem nagyvárosokban, az egyetemvárosában laknak és nem engedhetik meg maguknak azt, hogy albérletet fizessenek. Például én is így veszítettem el a munkámat. Én értem, hogy te azt mondod, hogy a nappali jelenléti oktatás mellett létezhetne egy online levelező is, de ennek igen kicsi a valószínűsége és maga a kérdés sem erről szólt. Valamint ahogyan szerinted sokan bégetnek, mert tapasztalatlanok stb., nos te ugyanezt teszed, hiszen tapasztalattal vagy anélkül, de ugyanúgy csak a saját helyzetedet, a saját igényeidet, lehetőségeidet, nézőpontodat veszed figyelembe.
2021. aug. 19. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/62 anonim ***** válasza:
8%

46-os teljesen egyetértek veled mindenben!

Én munka mellett levelezőn végeztem az első alapomat mert szüleim nem tudták volna finanszírozni. Aztán férjhez mentem, gyerekeket szültem (2), amíg még otthon voltam a kicsivel elkezdtem a mestert és még egy alapot ami régi álmom volt. Úgyhogy jártam jelenléti oktatásra is és online is. Semmivel nem ér többet a jelenlétis diplomám, mint most a többi fog.

Az első alapomnál nem volt még külön családom de sokkal-sokkal egyszerűbb lett volna ha nem munka után hulla fáradtan megyek még 50 km-t az iskolába, hanem otthon beülök csak a laptop elé. Társaság? Na ne? Minek? Volt részem benne a munkahelyemen és az iskolában is. Egy egyetemista nem óvodás, hogy barátok nélkül nem tud menni még a wc-re sem. Hiába tanultunk 50-en egy szakon, ígyis csak 1-2 barátom lett. Kapcsolatot személyes megjelenés nélkül is lehet építeni, tapasztalaltam most online, mert ott is van 1-2 barátom akikre számíthatok. Úgyhogy nem kell itt a rizsa hogy így meg úgy társasági élet....hagyjuk.

Meggyőződésem, hogy aki egyetemre nappalira akar menni (kivéve a orvos és a full gyakorlatos szakok) azok mind lébecolni és bulikázni akarnak, na jó közben meg tanulgatnak is kicsikét hogy azért mégse bukjanak ki ha már anyu meg apu tolja otthonról a pénzt.

Egyetem mellett ami nem nappali oktatást kíván simán lehet dolgozni. Legyetek inkább ti is a társadalom hasznos tagjai, mintsem eltartottak.

2021. aug. 19. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/62 anonim ***** válasza:
8%

41, nem mindenki orvos akar lenni.

Aki meg igen vagy feltétlenül szükséges a gyakszi az járjon be. De hogy egy gyakszit nem nagyon igénylő szakon 4 évig az egyetemen kell ülni a mai világban az már kicsit vicces vagy inkább szánalmas.


"Nem tudom, hogy milyen szakok vannak levelezőn, de BME-n nincsen és PTE TTK-n sincsen 😅


Aranyom az orvosi szakmát online nem lehet tanulni. Meséld már el nekem , hogy hogyan lehet kórbonctant online tanulni."

2021. aug. 19. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/62 anonim ***** válasza:
74%
Ne haragudj, de most ez például mennyivel kulturáltabb és érettebb vélemény, hogy aki nappalira jár az csak bulikázik meg lehúzza a szüleit, mert lusta dolgozni és így nem hasznos tagja a társadalomnak? Azért komolyan mondom katasztrófa, hogy a mai világban sokak szerint már az a normális, ha valaki a szobájában a gép előtt ülve akar lediplomázni, nem vágyik társasági életre mert az minek egy egyetemista nem óvodás, aki nem dolgozik hanem egyetemre jár az nem hasznos tagja a társadalomnak.... Undorító, hogy itt tartanak egyesek.
2021. aug. 19. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/62 anonim ***** válasza:
93%

47: most írok ide először

48: nem azt kellene alapul venni, ahogy ez kényszerből, egyik napról a másikra össze lett hányva idehaza. Máshol ez már létezik, járvány sem kellett hozzá, jóval előtte bevett dolog volt.

2021. aug. 19. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!