Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Biztonsági őrök, lopás?...

Biztonsági őrök, lopás? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Szóval miért van az, hogy amikor őrünk a boltban úgy látja loptunk, nem jön oda hozzánk közölni, hogy látta mi történt, és ha van rá mód még most tegyük vissza a polcra különben kénytelen rendőrt hívni. Hanem kiáll a pénztár elé és amikor a delikvens távozni kíván, később letagadott testi erővel kényszeríti be az irodába, ahol jegyzőkönyvet csikar ki belőle, majd megalázva elzavarja?


A lopás ténye akkor ténylegesül amikor a vásárló elhagyja az eladóteret. Azzal, hogy a biztonsági őr ezt hagyja megtörténni, függetlenül attól, hogy később megtérül-e az a bizonyos kár. Bűnrészességet vállal egy szabálysértő folyamatban. Nemde? A minap beráncigáltak egy irodába, felpofoztak, megaláztak és elzavartak egy doboz festék miatt. Azt gondolom tény, hogy loptam. De ha ugyanazzal az ököljog elvvel éltem volna, amivel biztonsági őr barátaink, elvben tiszta szívvel csaphattam volna a betonfalhoz kedves őreink arcát, és mosolyogva távozhattam volna a festékemmel.


2010. júl. 13. 19:34
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/71 A kérdező kommentje:
a festék csak szabálysértés, nem bilincselnek meg, ráadásul ha az őr azonnal vissza is kapja, nincs szükség (egyáltalán) jegyzőkönyvre. ez csak formaság.
2010. júl. 13. 19:51
 22/71 anonim ***** válasza:
96%

Loptál. Ennyi.

Festék, telefon, autórádió, autó, tökmindegy. Loptál.

2010. júl. 13. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/71 anonim ***** válasza:
2%

úr isten, miket olvasok és döbbenek ....


tehát hányan jogászok itt ??


(egyébként kérdező, ha van is videorögzítés és te visszaütsz, akkor az csak jogos önvédelem lett volna .. nem szabad hagyni ezeket a túlművelteket ennyire elkanászodni !)

2010. júl. 13. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/71 A kérdező kommentje:
értem, hogyan kezdeményezzek eljárást? jelenleg ott tartok, hogy bejelentettem az önkormányzatnál a személyim eltűnését, és azzal próbálok majd hárítani, hogy ami megtörtént mással történt meg és soha életemben nem láttam azokat az embereket. így megúszom a bűntetést. nem akarok perbe bonyolodni mert egyrészt itthon senki nem foglalkozna az ügyemmel, másrészt mindenki azt mondaná, még az ügyvéd is, hogy loptál kistacskó? örülj, hogy nem beleztek helyben ki.
2010. júl. 13. 19:53
 25/71 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem alkalmazna testi erőt gondolom elszaladnál, nehogymár ne érhessen hozzád, főleg ha próbálsz elszökni, akkor ne csodálkozz. Az, hogy nem szólt, amikor látta az esetet valószínűleg hülyeség. Egyrészt, ha te tudod, hogy látta miért loptad el mégis? Ez tudod úgy működik, hogy ülnek a nénik, bácsik a szobában és figyelik a kamerákat majd szólnak a biztonsági őrnek, hogy az X kasszánál vagy és ő odamegy. Nem fognak a boltban utánad rohangálni, hogy "rakd vissza kérlek szépen mert lopni bűn"...
2010. júl. 13. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/71 anonim ***** válasza:
100%
Jogilag alkalmazhat amúgy arányos testi erőt, és hogy ez mit takar, az gyakorlatilag annyit jelent, hogy mindenképp megszívod. A személyis dolog meg hülyeség, videofelvételek készülnek. Plusz azt még később meg is szívhatod, pl ha igazoltatnak, be van jelentve, hogy eltűnt, te előveszed és kész is a zűrzavar.
2010. júl. 13. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/71 A kérdező kommentje:
a videofelvételeket bármilyen programmal lehet manapság manipulálni. ráadásul dns vizsgálat nélkül még egy gyenge minőségű videofelvétel alapján sem mondható ki, hogy az én voltam.
2010. júl. 13. 20:06
 28/71 anonim ***** válasza:

na várj várj !!


a tényt nem érdemes tagadni, ebből úgyis csak kapsz egy nagy semmit az önkormányzat szabsértéi osztályától és annyi, 20 ezer Ft alatt nem fog bíróságra kerülni az ügy, de rendőrségre se !


tehát amit egyedül tehetsz az az, hogy az eljárást és a fizikai erőszakot kifogásolod, azaz könnyű testi sértés miatt teszel ellene feljelentést, ennyi, arról pedig ott a videofelvétel, de ha mégsincs, az eleve szabálytalan, azaz olyan nem létezhet

2010. júl. 13. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/71 anonim ***** válasza:
ha még friss az eset, megpróbálhatnád egy látlelet vételével, úgy mégis van súlya az ügynek
2010. júl. 13. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/71 A kérdező kommentje:
ha nincs róla felvétel, akkor tagadhatom, hogy bármit is aláírtam, vagy kipakoltam a táskámból, nemdebár?
2010. júl. 13. 20:17
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!