Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Biztonsági őrök, lopás?...

Biztonsági őrök, lopás? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Szóval miért van az, hogy amikor őrünk a boltban úgy látja loptunk, nem jön oda hozzánk közölni, hogy látta mi történt, és ha van rá mód még most tegyük vissza a polcra különben kénytelen rendőrt hívni. Hanem kiáll a pénztár elé és amikor a delikvens távozni kíván, később letagadott testi erővel kényszeríti be az irodába, ahol jegyzőkönyvet csikar ki belőle, majd megalázva elzavarja?


A lopás ténye akkor ténylegesül amikor a vásárló elhagyja az eladóteret. Azzal, hogy a biztonsági őr ezt hagyja megtörténni, függetlenül attól, hogy később megtérül-e az a bizonyos kár. Bűnrészességet vállal egy szabálysértő folyamatban. Nemde? A minap beráncigáltak egy irodába, felpofoztak, megaláztak és elzavartak egy doboz festék miatt. Azt gondolom tény, hogy loptam. De ha ugyanazzal az ököljog elvvel éltem volna, amivel biztonsági őr barátaink, elvben tiszta szívvel csaphattam volna a betonfalhoz kedves őreink arcát, és mosolyogva távozhattam volna a festékemmel.


2010. júl. 13. 19:34
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/71 anonim ***** válasza:
94%
Nem érdekel, hogy ki lop és ki nem, attól függetlenül, hogy aki lop az számomra bűnöző! De legalább húzza meg magát és ne ő legyen már a szerencsétlen áldozat. Ez olyan undorító.
2010. júl. 13. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/71 anonim ***** válasza:
92%

ma 21:36 Képzeld el a magyarok között vannak olyan emberek akik SOHA nem lopnak el semmit az EGÉSZ életükben.

Sőt.A legtöbbjük ilyen.


De végül is igaza van az egyik hozzászólónak,ez valszeg csak provokáció.Túl alacsony szint.

2010. júl. 13. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/71 anonim ***** válasza:
0%
figyelj, hát h aasemmit nem tudsz kezdeni, akkor max megvárod kint és pofánvágod, ennyi, abból lehet h tanul valamennyit
2010. júl. 13. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/71 anonim ***** válasza:
100%
figyelem, valaki írta már korábban is, hogy a 20 ezer forintos határt nemrég eltörölték, és nincs különbség szabálysértés meg lopás között. elméletileg mindenki elzárást kap, akit lopáson rajtakaptak. a híradóban hallottam ezt múlt héten, de sajnos nem tudom, már bevezették-e az új szabályt, vagy még csak tervezik.
2010. júl. 14. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/71 clint ***** válasza:
100%

1: az áruházakban kamera van, a biztonsági őr nem kockáztatja, hogy kirugják, sőt elvegyék az engedélyét azzal, hogy megszegi a szabályokat... tudják jól, hogy ha feljelented őket, akkor kérni fogják a felvételt, ami nem semmisülhet meg, és a felvételen látszik, hogy még odabent bevittek az irodába.

2: milyen ököljogról beszélsz? Ököllel ütöttek meg? Maradandóan károsodtál?

3: Emberrablás? Talán a bolt közepén a vásárlók szeme láttára betuszkoltak??

4: szted mi a biztonsági őrnek a dolga? Szted az lenne helyes, ha egy biztonsági ember sem lenne sehol, és az összes bolt önkiszolgáló ingyenajándékbolt lenne???


Te tuti kamuzól, a biztonságiaknak meg van kötve a keze, a kamerás rendszer miatt, nem fog kockáztatni. Téged a kasszánál kaptak el, vagy az után, és kamuzól itt pofonról meg minden hülyeségről, hátha valaki ad egy olyan tanácsot amit ki tudsz használni, hogy ne fizess büntit... Sajna nincs olyan tanács. A kedves jogász válaszoló(már ha az)

meg védje csak a bűnözőket, és támadja a biztonságot fenntartó embereket, mert attól lesz ő okos:D és az ilyen emberektől lesz magyarország tisztességes:D:D:D

2010. júl. 14. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/71 A kérdező kommentje:
szerintem nincs igazad, ha meg kamuzni akarnék írnék egy novellát, a reakciód alapján betegebb a felfogásod mint az enyém. pedig én loptam. (utonljára)
2010. júl. 14. 15:23
 67/71 anonim ***** válasza:
jó hát nekem csak az a naom, hog ynem a biztonsági őrök de még csak nem is a rendőrök azok akik ma fenntartják a biztonságot, és ez nagyon szomorú, de attól még igaz
2010. júl. 14. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/71 clint ***** válasza:
100%

mi betegest találtál a felfogásomban???

tudod mit, ha tényleg igaz, amit mondasz, akkor tehetsz feljelentést mert akkor, ha utánajárnak kérniük kell a videófelvételt. És ha az látszik rajta, amit mondasz, akkor simán elveszik az engedélyét az őröknek és a büdös életbe nem dolgozhatnak biztonságiként.

2010. júl. 14. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/71 A kérdező kommentje:
szerintem azokat a felvételeket már aznap letörölték. vagy pontosan tudták, hogy hol nincsenek kamerák.
2010. júl. 14. 16:31
 70/71 anonim ***** válasza:
100%
Te mondod másokra Kérdező, hogy beteg, ilyen felfogással, mint a tied? Ha nem lenne szomorú, hogy ilyen emberek vannak, mint te, esküszöm röhögnék.
2010. júl. 14. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!