Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Biztonsági őrök, lopás?...

Biztonsági őrök, lopás? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Szóval miért van az, hogy amikor őrünk a boltban úgy látja loptunk, nem jön oda hozzánk közölni, hogy látta mi történt, és ha van rá mód még most tegyük vissza a polcra különben kénytelen rendőrt hívni. Hanem kiáll a pénztár elé és amikor a delikvens távozni kíván, később letagadott testi erővel kényszeríti be az irodába, ahol jegyzőkönyvet csikar ki belőle, majd megalázva elzavarja?


A lopás ténye akkor ténylegesül amikor a vásárló elhagyja az eladóteret. Azzal, hogy a biztonsági őr ezt hagyja megtörténni, függetlenül attól, hogy később megtérül-e az a bizonyos kár. Bűnrészességet vállal egy szabálysértő folyamatban. Nemde? A minap beráncigáltak egy irodába, felpofoztak, megaláztak és elzavartak egy doboz festék miatt. Azt gondolom tény, hogy loptam. De ha ugyanazzal az ököljog elvvel éltem volna, amivel biztonsági őr barátaink, elvben tiszta szívvel csaphattam volna a betonfalhoz kedves őreink arcát, és mosolyogva távozhattam volna a festékemmel.


2010. júl. 13. 19:34
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/71 A kérdező kommentje:

persze ha okkal történt volna ez, talán még meg is rúgdosták volna a kismamát mi? mert szemét tolvaj.


elárulok valamit. azért szoktam a boltból lopni, mert kiskoromban többször megaláztak ezek az emberek. ok nélkül. legutóbb egy dmben csúnyán nézett rám egy őr, én meg visszanéztem rá hasonlóképpen, cserébe kifelé menet kirakott mellém egy etikettet a lopásgátló berendezéshez. a kollegája mint a hasbalőtt mammut szaladt felém, és karöltve rángatott be minden vásárló előtt az irodába. azóta öröm átbaszni ezeket a férgeket és igen. boldogan lopok el bármit is egy ilyen rendszerből.

2010. júl. 13. 20:36
 42/71 A kérdező kommentje:
csak sajnos a megoldás nem ez lenne. a megoldás az lenne hogy az első ilyen esetben, amikor ok nélkül berángat, vagy egyáltalán berángat valakit egy vagyonőr kamerák előtt valahova. szirénázva jön ki a rendőrség és bilincsben vezeti el őket.
2010. júl. 13. 20:38
 43/71 A kérdező kommentje:
és akkor azt mondhatnánk, hogy igen, ez már európa. az ilyen agresszív csőcselék aki eddig biztonsági őr volt, mehetne a testi erejével gödröt ásni a pottyantós vécéknek.
2010. júl. 13. 20:39
 44/71 anonim ***** válasza:
90%
Nagyon átbasztad őket megint. Szép volt.
2010. júl. 13. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/71 A kérdező kommentje:
decathlonban például mindig köszön az őr és halál normális. nem bírnék otthon elaludni ha onnan elloptam volna bármit is bármikor. a legtöbb normális áruházban ez a helyzet és tényleg eszembe nem jut. viszont ahol ilyen állatok vannak ott én is állat vagyok.
2010. júl. 13. 20:40
 46/71 A kérdező kommentje:
most épp lebuktam, de ha hallgatok a megérzéseimre megúsztam volna.
2010. júl. 13. 20:40
 47/71 A kérdező kommentje:
azt meg nem is gondolná az áruházvezető, hogy pont ezek a gátlástalan emberek lopatják szét az áruházat a haverjaikkal. mert egyszerűen nem szólnak nekik kifelé menet. ennyit erről.
2010. júl. 13. 20:41
 48/71 anonim ***** válasza:
0%

figyelj, ha van látleleted, akkor már alappal teszel feljelentést könnyű testi sértés miatt, de az legyen, mert különben nehéz lesz bizonyítanod !


tök mindegy mi van rajta, a könnyű testi sértéshez az is bőven elég, ha piros az arcod, pontosan !


és akkor a bántalmazás hivatalos eljárásban c. fejezetet nem tudom neked pontosan megmondani, mivel ők nem hivatalos személyek, de azt hiszem rájuk lehet húzni még ezt-azt !


ne aggódj, tudom én, hogy pont ezek a keménykedő biztonsági őrök azok akik kilopják a fél tescot haverokkal, szal itt erkölcsről szó nincs ...

de mondtam már, ez itt a magyar jogállamiság szintje, naponta lehet tapasztalni

2010. júl. 13. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/71 A kérdező kommentje:
mostmár késő lenne bármit is tenni.
2010. júl. 13. 20:45
 50/71 anonim ***** válasza:
26%
sajnos tudod volt egy ilyen valóban csőcselék réteg, és kb nekik is találták ki a biztonsági őri munklát, mondjuk úgy, hozzájuk igazították az egész követelményrendszert, azaz 8 általános, na én 2x vezettem tanfolyamot ezeknek a sokeszűeknek de aztán nem bírtam idegekkel tovább, azaz pontosan tudom milyen az értelmi képességük, na de pont ezért ezekkel csak ilyen színvonalon tudsz kommunikálni
2010. júl. 13. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!