Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Biztonsági őrök, lopás?...

Biztonsági őrök, lopás? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Szóval miért van az, hogy amikor őrünk a boltban úgy látja loptunk, nem jön oda hozzánk közölni, hogy látta mi történt, és ha van rá mód még most tegyük vissza a polcra különben kénytelen rendőrt hívni. Hanem kiáll a pénztár elé és amikor a delikvens távozni kíván, később letagadott testi erővel kényszeríti be az irodába, ahol jegyzőkönyvet csikar ki belőle, majd megalázva elzavarja?


A lopás ténye akkor ténylegesül amikor a vásárló elhagyja az eladóteret. Azzal, hogy a biztonsági őr ezt hagyja megtörténni, függetlenül attól, hogy később megtérül-e az a bizonyos kár. Bűnrészességet vállal egy szabálysértő folyamatban. Nemde? A minap beráncigáltak egy irodába, felpofoztak, megaláztak és elzavartak egy doboz festék miatt. Azt gondolom tény, hogy loptam. De ha ugyanazzal az ököljog elvvel éltem volna, amivel biztonsági őr barátaink, elvben tiszta szívvel csaphattam volna a betonfalhoz kedves őreink arcát, és mosolyogva távozhattam volna a festékemmel.


2010. júl. 13. 19:34
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/71 anonim ***** válasza:
91%
Bármily hihetetlen, én elvből nem lopok, nem is loptam és nem is szeretnék soha. Te meg a szememben bőven megérdemled hogy bevigyenek, akár azt is hogy jól pofán vágjanak, mert az ilyen emberekből áll a társadalom legalja. Hogy azért károsítod a boltokat, mert a biztonsági őrök rosszul viselkednek veled? Rendben, te tudod. Remélem egyszer még jól megjárod valamivel és lecsuknak egy pár évre hogy legyen időd gondolkozni. Mostmár mások is láthatják hogy miért nem szeretem a cigányokat. Mert ilyen a gondolkodásmódjuk (Ha ő köcsög velem, én is az leszek vele) Pedig lehetne olyan is hogy: Ha ő szemétkedik, figyelmen kívül hagyom, viszont ha testi sértést akar elkövetni velem szemben OK NÉLKÜL (Értsd: Nem loptam épp festéket, kólát, vagy akármit), jól pofánvágom, hogy máskor kétszer is meggondolja mit tesz.
2010. júl. 13. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/71 A kérdező kommentje:

amúgy elővettem a pénztárcám és azt akartam mondani, hogy kifizetem a festéket, de mielőtt kimondtam volna elakadt a szavam. úgy néztek rám a mint a kutyák, amikor enni akarnak a kajádból.


itt már előre gondolkozok. de biztos vagyok benne, hogy egy kis fizetéskiegészítésért cserébe meg nem történtté tették volna.

2010. júl. 13. 20:50
 53/71 anonim ***** válasza:
0%
jaja hát tudod nem a pénz a kérdés, hanem az összeg ... ez evidens
2010. júl. 13. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/71 anonim ***** válasza:
94%
Hogy lehet kulturaltan lopni?? Nezzel mar magadba! Ha hulyeseget csinalsz, ne mast okolj. A biztonsagi or hogy jarul hozza a lopashoz? Persze, hogy nem bent fog elkapni, hisz nincs ra bizonyitek meg akkor, fizetes elott, hogy el akarnad lopni az adott dolgot. Es miert vagy meglepve, hogy megalaznak? Talan meg kellene veregetni a valladat? Meg tobben lopnanak, ha nem lennenek megalazva, ugyanis a lopas buncselekmeny, nem pedig jotett. Ugy allitod be a lopast, mintha a vilag legtermeszetesebb dolga lenne. Beteges a felfogasod. Megerdemled, hogy megalazzanak, ha olyan hulye vagy, hogy lopsz. Es ezek utan meg az orre haragszol, akinek az a dolga, hogy elkapjon. Hulladek vagy.
2010. júl. 13. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/71 anonim ***** válasza:
93%
Szóval, ha valaki bunkó velem, akkor a bunkóságot tovább kell adni, bosszúból? Érdekes filozófia. Tehát így próbálod mentegetni amit tettél? Pedig a képlet annyira egyszerű: ha venni akarsz valamit, fizesd ki és a kutya nem fog törődni veled. Ez a "fogat fogért" indok meg annyira szánalmas...
2010. júl. 13. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/71 anonim ***** válasza:
81%
Kérdező te magyar vagy?
2010. júl. 13. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/71 anonim ***** válasza:
13%
Sok erkölcscsősz osztja ám az igét XD
2010. júl. 13. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/71 anonim ***** válasza:
94%
Miért,aki NEM lop az erkölcscsősz?
2010. júl. 13. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/71 anonim ***** válasza:
97%
Kérdező, te most tényleg ilyen alja ember vagy, vagy csak provokálod a jónépet? Ezt a mocsok cigány mentalitást hol tanultad? A szüleid büszkék rád? Mit fog tanulni tőled a gyereked? A biztonsági őrök akármilyenek is legalább dolgoznak, és külsős cégek alkalmazzák Őket, nem az áruház alkalmazottjai. Komolyan nem sül le a bőr a képedről? Te lopsz és még hőbörögsz is hozzá. A gyilkolnál is a barátnődért duma pedig valami elképesztő. Kár, hogy nem csaptak agyon ott helyben, egy sz.arházival kevesebb lenne.
2010. júl. 13. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/71 anonim ***** válasza:
0%

ma 21:19


Gondolod, hogy Ők soha nem loptak?

NA NEEEEEE!!!!

2010. júl. 13. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!