Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Biztonsági őrök, lopás?...

Biztonsági őrök, lopás? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Szóval miért van az, hogy amikor őrünk a boltban úgy látja loptunk, nem jön oda hozzánk közölni, hogy látta mi történt, és ha van rá mód még most tegyük vissza a polcra különben kénytelen rendőrt hívni. Hanem kiáll a pénztár elé és amikor a delikvens távozni kíván, később letagadott testi erővel kényszeríti be az irodába, ahol jegyzőkönyvet csikar ki belőle, majd megalázva elzavarja?


A lopás ténye akkor ténylegesül amikor a vásárló elhagyja az eladóteret. Azzal, hogy a biztonsági őr ezt hagyja megtörténni, függetlenül attól, hogy később megtérül-e az a bizonyos kár. Bűnrészességet vállal egy szabálysértő folyamatban. Nemde? A minap beráncigáltak egy irodába, felpofoztak, megaláztak és elzavartak egy doboz festék miatt. Azt gondolom tény, hogy loptam. De ha ugyanazzal az ököljog elvvel éltem volna, amivel biztonsági őr barátaink, elvben tiszta szívvel csaphattam volna a betonfalhoz kedves őreink arcát, és mosolyogva távozhattam volna a festékemmel.


2010. júl. 13. 19:34
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/71 anonim ***** válasza:
100%
Túl sok CSI-t nézel.. Azt hiszed nem szarják le magasról, hogy nyavajogsz, hogy manipulálták? Ezt senki nem fogja neked elhinni. De hajrá. Én a helyedben beletörődnék, loptam ezért fizetek. Pont olyan vagy mint a politikusaink meg ezek ott fenn, lopsz aztán próbálod megúszni, csak neked nem fog sikerülni, nekik meg általában igen.
2010. júl. 13. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/71 A kérdező kommentje:
ja pofonra milyen látletet adnak? kipirosodott arcbőr?
2010. júl. 13. 20:17
 33/71 anonim ***** válasza:
96%
Kulturáltan lopni? Mintha az egyik fogalom ütné a másikat. Egy bűnözőnek meg ne álljon feljebb, ha elkapták. Máskor szépen fizesd ki, amit leveszel a polcról és a csúnya biztonsági őr bácsik nem fognak bántani. Még te akarsz eljárást indítani? Egyébként meg, ha ugyanazzal az ököljog elvvel éltél volna - amit picit tán félreértelmezel - nem lopás, hanem rablás miatt simán elítélnek. Szegény barátnőd. Bár lehet, hogy ő is olyan mint te. A társadalom alja.
2010. júl. 13. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/71 anonim ***** válasza:
96%
A 20 ezer forintos határ el van törölve!!!
2010. júl. 13. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/71 anonim ***** válasza:
96%

Várjál várjál.Most nem értem azt hiszem jól a kérdést.

Most arról van szó hogy LOPTÁL ÉS MÉG NEKED ÁLL FELJEBB???


Hát én ezt nem hiszem el.Már itt tartunk????

Hogy a tolvaj nehezményezi ha rajta kapják??? :D:D:D

Besz@rás.

Figyelj,szerintem van ma már tolvaj ombudsman is,nála fel tudod jelenteni azt a szemét biztonsági őrt aki nem engedte hogy lopjál!


A tolvaj reklamál hogy lebuktatták és nem "diszkréten" közölték vele :D:D:D:D


ARRA NEM GONDOLTÁL HOGY NEM KÉNE LOPNI ÉS AKKOR NEM KERÜLNÉL ILYEN SZITUÁCIÓBA???

Micsoda ország lettünk úristan....

A tolvaj reklamál hogy nem hagyják csendben lopni.

2010. júl. 13. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/71 anonim ***** válasza:
95%
Azok az emberek a dolgukat végezték és még neked áll feljebb? Egy-két nevelő célzatú pofont bármelyik piti bűnöző megérdemelne, sőt, többet is. Tényleg örülj hogy ennyivel megúsztad! Lőttek volna le ott helyben... Istenem, de szép világban élnénk ha a bűnözőket normálisan el lehetne ítélni, például festéklopásért levágni az egyik kezük! Utána kétszer is meggondolná az ember hogy lopni menjen-e...
2010. júl. 13. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/71 A kérdező kommentje:
mert kedves válaszoló őket nem ítélnék el simán emberrablásért?
2010. júl. 13. 20:28
 38/71 A kérdező kommentje:
élhetnénk olyan országban, hogy ha nincs bérleted, a buszsofőr kinyitja a busz ajtaját menet közben, és kidob. de az, ami az ököljogot a civilizációtól elválasztja sem a lopást, sem ezeket az attrocításokat nem engedi meg. én azt mondom, hogy addig amíg tudom, hogy a biztonsági őrök veszélyesek. nem tartom erkölcstelennek a lopást sem.
2010. júl. 13. 20:30
 39/71 A kérdező kommentje:
az erkölcs ott kezdődik amikor valaki nem félelemből, hanem elvből nem lop, a magyar többség. és az itt okoskodók többsége is megtenné. csupán nem akar magának problémát.
2010. júl. 13. 20:31
 40/71 A kérdező kommentje:
és bizony az ököljogba nem fér bele az erkölcs. hallottam történeteket, hogy hogyan tartóztattak fel terhes kismamákat, gyerekes családokat, és bántak el velük sokszor ok nélkül hasonlóképpen, elnézést sem kértek és nem lett az ügyből semmi.
2010. júl. 13. 20:33
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!