Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Biztonsági őrök, lopás?...

Biztonsági őrök, lopás? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Szóval miért van az, hogy amikor őrünk a boltban úgy látja loptunk, nem jön oda hozzánk közölni, hogy látta mi történt, és ha van rá mód még most tegyük vissza a polcra különben kénytelen rendőrt hívni. Hanem kiáll a pénztár elé és amikor a delikvens távozni kíván, később letagadott testi erővel kényszeríti be az irodába, ahol jegyzőkönyvet csikar ki belőle, majd megalázva elzavarja?


A lopás ténye akkor ténylegesül amikor a vásárló elhagyja az eladóteret. Azzal, hogy a biztonsági őr ezt hagyja megtörténni, függetlenül attól, hogy később megtérül-e az a bizonyos kár. Bűnrészességet vállal egy szabálysértő folyamatban. Nemde? A minap beráncigáltak egy irodába, felpofoztak, megaláztak és elzavartak egy doboz festék miatt. Azt gondolom tény, hogy loptam. De ha ugyanazzal az ököljog elvvel éltem volna, amivel biztonsági őr barátaink, elvben tiszta szívvel csaphattam volna a betonfalhoz kedves őreink arcát, és mosolyogva távozhattam volna a festékemmel.


2010. júl. 13. 19:34
1 2 3 4 5 6 7 8
 71/71 clint ***** válasza:
63%

"szerintem azokat a felvételeket már aznap letörölték. vagy pontosan tudták, hogy hol nincsenek kamerák"


most ezzel is csak azt árulod el, hogy kamuzol...

a kameráknak minden helyet látni kell ahonnan lopni lehet tehát ahol árucikk van...

Ha te elraksz valamit és a biztőr még az üzletben odamegy hozzád, és bekisér az irodába, akkor ígyis úgyis látnia kell a kamera. ÉS nincs olyan, hogy már este letörlik, sokáig meg kell tartsák a felvételeket, pláne ha valakit lopáson kapnak... ellenkező esetben mondhatod, hogy nem loptál és mégis fizetned kell, hogy bizonyitják... És mégegyszer mondom, egy biztonsági ember akármilyen hülye, nem fogja kockáztatni az állását ezzel, hogy szabálytalanságot követ el... Ha meg felpofozott akkor menj és várd meg a műszak végét és beszélj vele, vedd föl mondjuk a telefonoddal (ha van diktafon) ahogy beismeri, lehet kapsz mégegyet és akkor fel is jelentheted.

2010. júl. 14. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!