Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Titeket nem zavar ez a sok...

Titeket nem zavar ez a sok büdös, hajléktalan az utcán?

Figyelt kérdés

Pestre költöztem de azóta megbántam...nem hiszem el hogy nem tudok akár a Köruton,akár bármelyik aluljáron ugy átmenni hogy ne kelljen ezeket az embereket kerülgetnem...

Hogyan szokjam meg?? Budán nem volt ez anno.Mindig félek hogy elkapok tőlük vmi betegséget vagy nemtudom...


2010. máj. 12. 08:37
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/75 anonim ***** válasza:
97%

ne ölelgesd őket és nem lesz baj.

ha zavar, ne nézd őket.

gondolj arra, hogy valaha ők is olyanok voltak mint te, és a véletlenek összjátéka során te is közéjük kerülhetsz.

ha tudod segítsd őket,próbálj empatikus lenni.

Bandigyerek

2010. máj. 12. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/75 anonim ***** válasza:
96%

De még ő magukat hogy zavarja! Adj nekik kinőtt ruhát, ha van, s akkor le tudja cserélni. Nehéz a fürdést megoldani.

TBC-t lehet kapni.

2010. máj. 12. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/75 A kérdező kommentje:

nem ölelgetem őket,attól távol állok...:D :D

tudom empátia,de annyira ki tudnak akasztani nap mint nap hogy amikor ott bűzölög meg részegen kiabál mellettem, nem tudok az lenni

más is van igy? Vagy csak én vagyok ilyen érzékeny?

2010. máj. 12. 08:51
 4/75 A kérdező kommentje:
TBC-t??? Ne ijesztgess! És azt hogyan?
2010. máj. 12. 08:52
 5/75 anonim ***** válasza:
75%

Egy ócska kis padon

Üres kézzel

A százas egy vagyon

Csak egy másik pad

Hova eljutsz ezzel

Melletted azok

Kik sose fáznak

Meleg padlón járhatnak

Puha párnán alhatnak


Egy fordulat, száz esély van rá

A mindenből a sehová

A mélyből az égig juthatsz


Refr.:

Itt vagy te és én köztünk a világ

Látszólag nagy a távolság

De benned a szív és bennem a vér

Épp úgy lázad

Itt vagy te és én bennünk a világ

Az érzések olyan egyformák

És a szívünk legmélyén

Ugyanúgy élünk mindent át

Te és én


Végtelen utak,

De hova érünk

Az út merre halad

Talán az sem mindegy

Honnan jöttünk

De színtelen napok

Vagy ölelő fény

Nem is fontos hol dőlt el

Ugyanúgy csak lépnünk kell

(részlet: Rácz Gergő: Bennünk a világ)

2010. máj. 12. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/75 anonim ***** válasza:
89%
az utcán nem annyira zavar, de a buszon, villamoson nagyon. :((
2010. máj. 12. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/75 anonim ***** válasza:
100%
cseppfertőzés. Járjál tüdőszűrésre évente! Elvileg oltva vagyunk, de ha esetleg gyengül a védelem.
2010. máj. 12. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/75 anonim ***** válasza:
80%

Szia, engem borzasztóan zavar. Olyan érzésem van, mintha a városvezetés direkt nem tenne semmit. Az ide érkező turisták is szörnyülködve mennek végig az aluljárókon, bűz van, hugy szag, a Nyugatiban meg van ágyazva, egymás hegyén-hátán alszanak. Régen adtam aprót rendszeresen, vettem Fedél nélkülit is, de mára már annyira elpofátlanodtak, hogy nagy ívben kerülök, ha ilyet látok közeledni. Amennyi pénzből gazdálkodik a főváros, nem tudom elképzelni, hogy erre ne lenne megoldás. Más európai országokban is vannak hajléktalanok - bár messze nem ennyi mint itt -, azzal a különbséggel, hogy nem zaklatnak, nem jöhetnek oda hozzád kérni.

Megjegyezném még, hogy 2 hónapom van hátra a szülésig, de még mindig dolgozom, így minden nap bkv-val járok. Amikor felszáll egy ilyen bűzbomba a villamosra, még levegőt sem merek venni, vagy inkább leszállok, mert félek, hogy elkapok valami betegséget. Náluk a TBC is nagyon gyakori, sok helyen fekélyesek és az orrfacsaró bűz is arról árulkodik, hogy hemzsegnek rajta a baktériumok.

Ha már egy vonaljegy 320 Ft és egy felnőtt bérlet 9.800 Ft, akkor a minimum, hogy biztosítanák az utasok kulturált körülmények között történő utazását. De hát a BKV maga egy vicc.

2010. máj. 12. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/75 anonim ***** válasza:
80%
Még annyi lemaradt, hogy a múltkor anyukámmal találkoztam a villamosmegállóban. Beszélgetünk, odajön egy hajléktalan hulla részegen, alig értettem mit mond, de az apró volt a lényeg, mondom ne haragudjon, de nekem sincs sok. Erre azt válaszolta, hogy akkor rohadj meg. És egyre gyakoribb az ehhez hasonló válasz. Ha mindenkinek adnék, aki kér, nem lenne elég a havi fizetésem.
2010. máj. 12. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/75 anonim ***** válasza:
45%
szerintem meg a 3/4-e egyáltalán nem érdemel semmiféle empátiát, álljon fel a saját lábán, jöjjön ki a szarból, ne azt várja hogy más tartsa el, ő meg egész nap be legyen bäszva mint atom! mindenből van kiút, csak nem szabad feladni!
2010. máj. 12. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!