Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Titeket nem zavar ez a sok...

Titeket nem zavar ez a sok büdös, hajléktalan az utcán?

Figyelt kérdés

Pestre költöztem de azóta megbántam...nem hiszem el hogy nem tudok akár a Köruton,akár bármelyik aluljáron ugy átmenni hogy ne kelljen ezeket az embereket kerülgetnem...

Hogyan szokjam meg?? Budán nem volt ez anno.Mindig félek hogy elkapok tőlük vmi betegséget vagy nemtudom...


2010. máj. 12. 08:37
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/75 anonim ***** válasza:
76%

Óh,félsz mellettük elhaladni, mert azt HISZED,valamilyen betegséget is elkaphatsz?...Teréz anya TUDTA,hogy akiket önzetlenül segít és ápol,azok között még leprások is vannak,mégis bátran megérintette őket és nem lett tőlük semmi baja!Gondolj erre,miközben "kerülgeted őket"!

Ha nem tudsz segíteni a hajléktalanokon anyagilag,mert nincs módod rá,az megbocsátható,de hogy úgy vélekedsz róluk kb,mintha néhány rakás kutyapiszokról lenne szó,az nagyon ostoba dolog.

A 70-es,80-as években nem láttam hajléktalanoktat.Akkor még igaz volt a mondás,hogy "talál munkát ,aki dolgozni akar" és a fizetésekből ,ha nem is luxus módon,de meglehetett élni és nem váltak százezrek hajléktalanná azért,mert nincs miből fizetni számlákat,lakáshitelt,és a többi...

Ugyan hol tisztálkodjon egy hajléktalan?Hogy találjon munkahelyet,mikor a finnyás munkáltatók még a jólöltözött,lakással rendelkező embereket is símán elküldik a fenébe,ha nem felel meg maximalista elvárásaiknak?

A hajléktalanok a társadalom tükrei... Nem az a megoldás,hogy lenézzük,"kiseperjük" őket az utcáról,vásrosból,világból,hanem hogy segítünk nekik.Természetesen mindenki lehetősége szerint.

Szégyen,hogy azok,akik őket ide juttatták és elsődleges feladatuk lenne a segítségnyújtás és annak megakadályozása,hogy még több ember koldusbotra jusson,nem tesznek semmit!

2010. máj. 12. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/75 anonim ***** válasza:
70%

11:57-es

Te burokban éled az életed? Féktelen agresszió? Miről beszélsz? Fradi szurkolók kergettek már meg a lila kendőm miatt (nem focis), skinheadek is kergettek már meg a raszta hajam miatt, de hajléktalan sosem kergetett meg, max azt mondta Anyád, ha nem adtam semmit, vagy levegőnek néztem.

Ha meg kiabál, magában beszél a villamoson akkor is általában a rendszert szídják, nem téged. És többnyire igazuk is van. Jah, vannak agresszívak, de nem ez a többségben jellemző.

2010. máj. 12. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/75 anonim ***** válasza:
55%
hány éves vagy?
2010. máj. 12. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/75 anonim ***** válasza:
85%
22 és szintén szoc. munkás gyakornok, úgyhogy valamivel többüket ismerem, mint te az biztos...
2010. máj. 12. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/75 anonim ***** válasza:
94%
Nem zavar ,inkább elszomorit a jelenlétük.Viszont a sok undorito ,lelketlen,bekébzelt sznob,akik ahelyett,hogy adnának a szerencsétleneknek legalább egy kis aprót,vagy tiszta ruhát(mert volna miből!),inkább orrukat befogva menekülnek.Nos az ő létük engem nagyon zavar!!
2010. máj. 12. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/75 anonim ***** válasza:
94%

hát lehet többjüket ismered, de amilyen tapasztalataim nekem eddig velük voltak, abból többet nem kérek:P pl. az elején általában kaját adtam nekik, de amikor elindultam eldobálták, pénzt meg ugye nem adok piára meg cigire, és ilyen miatt már nem egyszer volt, hogy harcba kellett velük keverednem, mert erőszakosak voltak :P

de akkor lehet mindig ilyenekkel találkoztam

2010. máj. 12. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/75 anonim ***** válasza:

a hajléktalanokkal nincs bajom,csak a mappásokkal..A keletibe mindíg ott van egy csaj..asszem gyerekeknek gyűjt,kétszer is megpróbált megállítani,de anyukámmal voltam,harmadjára meg megálltam,és gondoltam,hogy na jó,odaadom azt a két ötforintost,ami a vonatjegyemből visszajárt..adom oda,megnézi,aztán rázza a kezét,köszi nem..keveselte a pofátlanja!Örüljön hogy adok neki,nem?Ezek után tuti,hogy elküldöm úgy melegebb éghajlatra,hogy az egész napja el lesz b*szva!!!!Mondjátok már meg,ha minden ember csak 10 ft-ot adna neki,akivel találkozik,az már egész jó pénz lenne,de nem fogadja el,mert csak a 200 forint feletti érdekli,mert mint hallottam,levesznek munkabérként 3-4 ezer ft-ot,vagy ki tudja mennyit,és csak a többi megy azoknak a szegény gyerekeknek..Szerintem rosszabbak mint a csövik,azok legalább(normálisabbja) megérti,és látja,hogy én is szegény vagyok,legfeljebb egy szál cigit adok neki,mert nincs pénz..

ha meg az illedelemről beszélünk,nem csak a csövesek közt vannak bunkók,hanem az átlagemberek közt is..bementem a virágboltba,de nem láttam olyat,ami nekem kell,hangosan elköszöntem,erre ő meg csak bámult engem,mint a véres rongyot,mert nem vettem semmit..még jó,hogy nem mondta hogy r*hadék..

2010. máj. 12. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/75 A kérdező kommentje:

11:42-esnek: köszi a jókivánságokat...neked is hasonlókat kivánok...ez azért erős volt

26 éves lány vagyok egyébként. Köszi a sok választ! Hasznosak voltak. Leirom az én véleményem is:

szóval az a véleményem,hogy fürödni tud pl.a hajléktalan szállon is,munka meg bármi akad pl.elmehet kukásnak,utcaseprönek stb. Sztem ezekhez nem kell se képzetség,se öltöny...:)

és ha nem piára meg cigire költené azt a keresetet amit ott kap,akkor lenne étele is ,stb. Elkezdene gyűjteni a keresetéből és akkor már tudna lakást is bérelni többedmagával együtt stb.Persze tiszta ruhában és nem piaszaggal... Elindulna felfelé...de felháborit hogy ezek nem is akarnak feljebb jutni...csak megrekednek a szutyokban

de ha nem akar,az ö baja.Viszont: tűrhetetlen hogy a lustaságával arra kényszerit más ember hogy pl villamoson szivjuk a szagát meg viseljük el az igénytelenségét!! Nekem a pofám leszakadna ha igy kéne emberek közé mennem,nemhogy felszálljak 1 buszra!! Nem értem hol élnek ezek....az államnak tényleg biztositani kéne ingyenes mosdókat,többet mint a hajléktalan szállokon...de még igy is sztem meg tudnák oldani a pl. higiéniát ha akarnák....

Mért kell nekünk,normális embereknek ezt elviselnünk?? Senki nem tesz semmit? Elegem van ebből a fertőből....(8.kerület környéke)

2010. máj. 12. 12:50
 39/75 anonim ***** válasza:
85%

2 hete voltam Valenciában és annyira meglepödtem, hogy se az utcán, se a metróban egy darab hajléktalant nem láttam!!!! És olyan jó érzéssel töltött el, hogy a jármüveken is leülhettem anélkül, hogy azon kéne rágódnom, vajon melyik fél éve vizet is csak csapadékos idöjárás esetén látott emberke ült a helyemen elöttem. Ott már csak a chipkártyás rendszer miatt sem tudnának lejutni... És megint egy sokk volt mikor visszajöttem:( Megértelek teljes mértékben, mert a legtöbbjük lusta dolgozni azért van ilyen helyzetben. Barátnöm mesélte aki kint él Spanyolországban, hogy ott jelenleg még kevesebb munkalehetöség van mint itthon de viszont nincs csöves. Szóval én nemtudom sajnálni öket...és amilyen bunkók tudnak lenni ha nem adsz nekik pénzt...no comment. Az a baj, hogy fogalmam sincs mit lehetne velük kezdeni. Amíg itt ilyen a mentalitás, azt hiszen semmit... Neked is kitartást kívánok!!!:(

22/L

2010. máj. 12. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/75 anonim ***** válasza:
75%
Nem értem, hogy pl. a jómódú embereket miért kell lesznobozni, leköcsögözni. Honnan tudjátok, hogy ők milyen emberek? Lehet nem százast ad a hajléktalannak, hanem átutal havonta több ezret utal civil szervezeteknek, akik őket etetik, segítik. És miért baj az, hogyha valaki fél az általuk terjesztett betegségektől? Esetleg nem szeretné hazavinni a családjába, ahol kisgyerekek meg idősek is vannak? Teréz anya azért elég szélsőséges példa :)
2010. máj. 12. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!