Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Titeket nem zavar ez a sok...

Titeket nem zavar ez a sok büdös, hajléktalan az utcán?

Figyelt kérdés

Pestre költöztem de azóta megbántam...nem hiszem el hogy nem tudok akár a Köruton,akár bármelyik aluljáron ugy átmenni hogy ne kelljen ezeket az embereket kerülgetnem...

Hogyan szokjam meg?? Budán nem volt ez anno.Mindig félek hogy elkapok tőlük vmi betegséget vagy nemtudom...


2010. máj. 12. 08:37
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/75 anonim ***** válasza:

Elhiszem, hogy páran önhibájukon kívül kerültek ebbe a helyzetbe, de azért jó részük "rásegített" a dologra. A példabeli Pityu bá'nak a hozzáállása is eléggé megkérdőjelezhető (ld. korábbi hozzászóló). Amúgy milyen pénzt fizetett ki kórházi ellátásra? Mo-n ez ingyenes, és bizony nagyon-nagyon sokba kerülnek így is (csúnyán hangzik, de ez a valóság; a dolgozók jó része a TB-jévél így is rengeteget "adakozik" tudtán kívül). Általában olyan állapotban kerülnek be, hogy műteni kell őket (főleg gangrénás láb miatt), vagy összeszedtek egy polirezisztens TBC-t vagy más "egzotikus kórokozót", és akkor bizony napi szinten(!) több százezret(!!!) kell csengetnie az állampolgároknak, hogy félmillió-másfél millió ráfordítás után Pityu bá' ott folytassa a piálást, ahol abbahagyta. Azt külön kiemelném, hogy az egészségügyi személyzet, különösen nővérek mennyit szívnak (éhbérért) az ilyen részeg fazonokkal, miközben le kell fürdetniük őket. Továbbá azok a betegek is szenvednek, akik velük egy kórterembe kerülnek (bűz, mely sokszor már az egész folyosót belengi, és néha a "cifra" viselkedés a bónusz).


Más eü-i vonatkozás. A nosztalgia villamosokon még látható a "Köpködni tilos!" tábla. Ennek akkoriban azért volt jelentősége, mert a TBC nagyon gyakori volt, és bizony, a TBC beszáradt köpettel(!) is fertőzőképes.

A TBC kezelése minimum fél évig szigorú gyógyszerszedést igényel, mert ez az egyik legellenállóbb baktérium. Ha valaki nem tartja be, akkor megnő a polirezisztens bacik kialakulásának az esélye. Mondanom sem kell, hogy 0db hajléktalan csinálja végig a kúrát... És bizony ezek felszállnak a tömött buszra, villamosra, teleköpködik az aluljárókat stb...


És nem a gazdagok szívnak, mert ők nem találkoznak hajléktalannal, mivel nem tömegközlekednek, az utcán is csak annyit vannak, amíg a BMW-től elgyalogolnak bejáratig.


Személy szerint én azt nem szeretem a hajléktalanokban, hogy amikor a villamosmegállóban várnám a villamost pár csoporttársammal és beszélgetnék velük, akkor odajön egy beb.szott hajléktalan, és ha adunk, ha nem, akkor se megy el, hiába küldi el az ember, hanem elkezd összefüggéstelen baromságokat mondani, vagy énekelni...

2010. máj. 12. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/75 anonim ***** válasza:

16:25 ja,még a végén szép lenne a világ..

vagy épp civilizálódnál!Sajnáld legalább magadat,hogy ilyen "jószívű" vagy!!!

2010. máj. 12. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/75 anonim ***** válasza:
22%

15:39

Én már attól a földi pokolban érzem magam, hogy olyan érzelmi tapló emberek nem folynak le az apjuk térdén, mikor folyékonyak, mint te. :P

Ennyit tudok válaszolni.

2010. máj. 12. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/75 anonim ***** válasza:
100%

17:46:

A sértegetéseidre nem reagálok, egyáltalán nem érdekel, és magadat minősíted veled.

De pontosan mi is volt a bajod a hozzászólásommal?

Sajnáljak egy embert, aki saját maga cseszte el a saját életét? Rengeteg lehetősége lett volna sikeresen visszailleszkedni a társadalomba, de ő sorra elcseszte őket és MIND AZ ALKOHOL MIATT (lásd amikor kitették az otthonból).

Már ott elszúrta a dolgot, hogy minden nap a haverjaival piált munka után.


Sőt, tudod mit gondolok (na, ezért tuti lepontoznak)?

Hogy inkább segítek egy haiti árvízkárosultnak, mint Pityu bá-nak?

És tudod miért?

Mert a haitiak ott éltek békességbe, és egy tőlük FÜGGETLEN ok miatt (földrengés) kerültek ilyen szörnyű helyzetbe.

Ők sokkal kevésbé tehetnek róla, mint Pityu bá.


Persze inkább segítenék egy normális hajléktalannak (akit mondjuk az asszony vagy a lakásmaffia kisemmizett), mint egy haitinek!

2010. máj. 12. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/75 anonim ***** válasza:
Engem is zavarnak, de a kéregetőktől jobban kiakadok.
2010. máj. 12. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/75 anonim ***** válasza:
25%

18:09

1. Biztos neked is van valamilyen függőséged. Nem kell ennek alkoholnak, ciginek drognak lennie. Minden ember függ valamitől. Amiről nehezen mond le. Baráttól, élettárstól, munkától. Persze csak akkor vesszük észre, hogy függők vagyunk, mikor a függés tárgyától megfosztanak.

2. Minden mindennel összefügg. Nem lehet kijelenteni, hogy Pityu bá az alkohol miatt, a felesége bánásmódja miatt, függésre hajlamos gyenge jelleme miatt nem tudott kikapaszkodni. Ezt kérlek fogd fel. Nagyon nehéz, de nem lehetetlen.

3. Az, hogy M.o.-n ennyi a hajléktalan és számuk csak növekszik minden egyes állampolgár hibája is. A közöny, a félelem, a magunkba burkolózás, az hogy csak a saját dolgunkkal törődünk, az, hogy kritikus helyzetre hivatkozván a vak önzés felmentést kap minden téren... Ez a hozzáállás mérgezi a társadalmat, és ennek a méregnek a hajléktalanok is az egyik tünete.

4. Nézz utána a szociális háló fogalmának. Ettől a helyzettől egy jól kiépített gyorsan és hatásosan működő nem annyira bürokratikus közintézményi hálózat is megóvhatná az embereket. Ahogy a többiek is mondták, manapság BÁRKI kerülhet ilyen helyzetbe. És ez a hálón levő lyukak miatt van. S mivel a háló lyukas, hiányos, vissza kapaszkodni is nehezebb fölé.

5. Pityu bá története teljesen általános, olyan elemeket sűrítettem bele, amelyeket sok hajléktalantól hallottam, tehát egyáltalán nem egyedi eset.

2010. máj. 13. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/75 anonim ***** válasza:
Itt már senki sem kiváncsi egy újabb kommentre, de beszélgettem egy pár h.t-al és a "miért nem dolgozol"kérdésre, a legtöbb válasz:"hülye leszek annyiért dolgozni"volt.A másik aki dolgozott:"én nem megyek albérletbe, a ro..dt zsidóknak fizetni".Aki akar talpra tud állni.Én is voltam sz@r helyzetben és sikerült...
2010. máj. 13. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/75 anonim ***** válasza:

10:27 vagyok.

Gondoltam, hogy le fognak pontozni minenkinek fáj az igazság, na meg olvasni se egy könnyű dolog. :P

2010. máj. 14. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/75 anonim ***** válasza:
71%
Nem azért pontoztak le, mert fáj nekik az "igazság", hanem azért, mert te gyakorlatilag x@r embernek nevezed őket, amiatt, hogy ők nem akarnak a saját családjukon kívül még több ezer ingyenélőt is eltartani. Pedig így is rá vannak kényszerítve, mert a "munkájuk gyümölcsének" több mint felét adók és járulékok viszik el, amit jórészt kiosztanak azoknak, akik egész nap csak döglenek unalmukban...
2010. máj. 14. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/75 anonim ***** válasza:
0%

Előző!

Hát igen, te is sz@r ember vagy. Lehet, h elsőre azt látták benne, amit te írtál, de tudatalatt szégyellik magukat. Ezt lehet leplezni agresszív féligazságokkal, ahogy te is tetted. Nem azt mondom, hogy erről ők tehetnek. Kényszerpálya. Összefüggések. Erre föl is hívtam a figyelmet. Ezért kéne megtanulni olvasni.

Amúgy ez a helyzet nemigen fog változni, amíg ez a hozzáállás nem változik. Tudod ahhoz, hogy változzon a rendszer nem csak zsörtölődni kellene, hanem összefogni. És mivel a többség olyan, mint ahogy leírtam lehetetlenné tesz egy nagyobb méretű civil összefogást, társadalmi mentalitás váltást. Szóval egyenlőre marad ez a helyzet, és igenis mindannyian tehetünk róla. Én ugyanúgy, mint te, mint akárki más.

2010. máj. 14. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!