Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Titeket nem zavar ez a sok...

Titeket nem zavar ez a sok büdös, hajléktalan az utcán?

Figyelt kérdés

Pestre költöztem de azóta megbántam...nem hiszem el hogy nem tudok akár a Köruton,akár bármelyik aluljáron ugy átmenni hogy ne kelljen ezeket az embereket kerülgetnem...

Hogyan szokjam meg?? Budán nem volt ez anno.Mindig félek hogy elkapok tőlük vmi betegséget vagy nemtudom...


2010. máj. 12. 08:37
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/75 anonim ***** válasza:
100%

Én inkább sajnálom őket. Szociális munka szakra járok, úgyhogy jártam már hajléktalan szállón is. Megértem, hogy van aki inkább az utcát választja helyette.

Annyira reménytelen helyzetben vannak, még tb kártyjuk, lakcímkártyájuk sincsen, így azért elég nehéz elmenni dolgozni. Az utcáról úgy sem vesznek fel senkit.


Azt megértem, hogy az emberek nem szeretik a bunkó hajléktalanokat, de azt sem lehet tagadni, hogy a rendes hajléktalanokat sem próbálják elfogadni vagy megérteni az emberek. Inkább próbálnak nem tudomást venni róluk és a problémájukról.


Az is igaz, hogy egy-egy közember nem tudja megváltoztatni a helyzetet, ehhez közösség kell(ene).


Nekem akkor fájdul meg a szivem, amikor látom, hogy mennyi ház áll üresen és romlik évről-évre az állapota. Sosem értettem, hogy miért ne lehetne valakit beköltöztetni. Legalább rendben tartaná.

2010. máj. 12. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/75 anonim ***** válasza:
83%

de zavar.

bár tényleg nem megyek oda hozzájuk, ha valamelyik letarhál elegánsan elhajtom a jó fenébe.

és főleg az bosszant, h munkaképes 30-as 40-es fickók! mert ha egy beteg öreg ember, vagy egy csóri nő odajön, akkor talán megenyhül a szívem. de akkor sem mindig. egyre inkább virágzik a koldusmaffia, és azokat a szemeteket én nem vagyok hajlandó támogatni.


aki igazi csövi, az örül a zsemlének, meg a tejnek. a piás, büdös retkes csöviknek én sem adok.


és igaza van az egyik régebbi hozzászólónak.

a jó nagy büdös lófa...t a Haiti niggerek seggébe, ameddig Magyarországon van egyetlen ember is, aki éhezik, és nincs otthona!

lexarom, h mit gondol rólunk a világ, ha nem támogatunk vmi nyomoronc 3. világ beli országot. nekünk most az a legfontosabb, hogy legalább a magyar emberek ne haljanak éhen.

2010. máj. 12. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/75 anonim ***** válasza:
81%

a bunkó kéregetőket én sem bírom. múltkor azzal jött egy dülöngélő faszi, hogy hé, te gazdag vagy, adjál már pár forintot. ja, persze, gazdag vagyok. mondjuk max. hozzá képest. de aki normálisan viselkedik, meg sokszor ételt szoktam adni, azoknak segítek.

vannak kreatív kéregetők, tőlem egyszer úgy kértek 50 forintot, hogy a kínaiban felemelték a menü árát, amit szokott venni és pont ennyi hiányzik. jót nevettem, utána dumáltunk, meg kapott 200 forintot.

de volt idős néni is, akinek nem pénzt adtunk, a boltból kijövet adtunk neki zsemlét, párizsit, vajat, tejet, kefírt, üditőt, erre elkezdett fintorogni, meg kibontotta a párizsit, hogy csak ennyi? háááát..

2010. máj. 12. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/75 anonim ***** válasza:
95%
Azt én sem értem, hogy ha van valami bárhol a világban akkor a baptisták meg anyámkinnyáék már vágódnak a repülőgépre és viszik az adományokat. Pedig itthon is szétoszthatná, akkor még a repjegy ára is megmaradna adománynak.
2010. máj. 12. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/75 anonim ***** válasza:
100%
A baptisták itthon is nagyon sokat segítenek, rengeteg eltévedt kábítószeres fiatalnak is pl. Ezerszer többet tesz, mint az, akinek ez a feladata lenne. A kölcsönösség jegyében mennek külföldre, ha Magyarországon lenne baj, hidd el, hogy több ezren jönnének segíteni, addig örüljünk, amíg ilyen nincs.
2010. máj. 12. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/75 anonim ***** válasza:
65%

ma 09:09

ma 09:14

ma 09.24


Én Debreceni vagyok, és lehet, hogy itt is akad, olyan hajléktalan aki nem "önerőböl" került az utcára, de különös módon akadnak olyan hajléktalanok akik dolgoznak!! Elmennek közmunkásnak, vagy FLASZTERT árulni..


És mi az, hogy koszosan egész nap a várost járva csak az alkohol a gyógyír?? -.- Hát komolyan mondom menjen be 3 naponta a HAJLÉKTALAN SZÁLLÓBA fürödjön meg oszt mehet koldulni...


Meg azt nem értem minek dohányzik az olyan ember akinek nem telik rá és a kukából túrja elő a majdnem elszívott csikkeket.. ezért is olyan büdösek mert kukáznak aztán felszállnak a villamosra meg a buszokra és minimum 5 m éteres körzetbe mindenki elkerüli őket mert árad belőlük a BŰZ....


Főleg, hogy pofátlanul zavarja a dkv-val utazókat és ha valaki meg merészeli tenni, hogy nem ad neki pénzt vagy inkább a boltba vesz neki KIFLIT (mertt ugye KAJÁRA kell az apró) még fel van háborodva és szitkozódva arrébb áll kéregetni...

2010. máj. 12. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/75 anonim ***** válasza:
31%
Őszintén remélem, hogy egyszer majd a kedves kérdező is anyagi csődbe, nyomorba, kilátástalan helyzetbe jut... Biztos az a tipus, aki ha 2 napig nem fürödhetne, szívinfarktust kapna... Nemhogy örülnél basszus, hogy van hol laknod, vannak tiszta ruháid, van pénzed, hanem ilyeneken idegeskedsz... TÉNYLEG szörnyű világot élünk :(
2010. máj. 12. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/75 anonim ***** válasza:
68%

Igen zavarnak néha.

De inkább lemegyek közéjük beszélgetni, üldögélni, mint hogy Budán a sok sznob, balfäsz nyalogató, újgazdag lakkozott seggű nyomorékokkal váltsak 3 szót.

Engem ezek az emberek sokkal jobban zavarnak. Sokkal büdösebbek, és sokkal bunkóbbak, mint bármely hajléktalan, akivel eleddig valaha dolgom volt. (Tisztelet a kivételnek, mint mindig!)

2010. máj. 12. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/75 anonim ***** válasza:
35%
engem az olyan emberek zavarnak, mint a kérdező
2010. máj. 12. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/75 anonim ***** válasza:
71%
nem tudom miért zavaró az, aki nem kér a féktelen agresszióból:P
2010. máj. 12. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!