Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Titeket nem zavar ez a sok...

Titeket nem zavar ez a sok büdös, hajléktalan az utcán?

Figyelt kérdés

Pestre költöztem de azóta megbántam...nem hiszem el hogy nem tudok akár a Köruton,akár bármelyik aluljáron ugy átmenni hogy ne kelljen ezeket az embereket kerülgetnem...

Hogyan szokjam meg?? Budán nem volt ez anno.Mindig félek hogy elkapok tőlük vmi betegséget vagy nemtudom...


2010. máj. 12. 08:37
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/75 anonim ***** válasza:
Na igen!A társadalmi mentalitás az,amin ebben az országban gyökeresen változtatni kellene,külömben sosem lesz előrrébb jutás!Sajnos egyenlőre kb az emberek 80-90 százaléka minimum,megakadt a struccpolitikánál és az egymásra mutogatásnál.Nem a leg épületesebb hozzáállások!
2010. máj. 14. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/75 anonim ***** válasza:

Én is ezt mondom, hogy a mentalitásnak kellene változnia, mert a világ is változik. A Kádár-korszak óta még mindig rengetegen vannak, akik nem maguktól, hanem a gondoskodó "állam bácsitól" várják a megváltást (csak ugyebár az állami segítség sincs ingyen, sőt, általában külföldi kölcsönökből van, melyek olyan célokra mennek el, melyek nem termelnek semmi hasznot, így belecsúszik az ország az adósságspirálba), de a saját érdekükben még két fűszálat sem képesek keresztbe tenni...


Lehet elmélkedni és beszélni összefogásról meg hasonlókról, de ezek jó része a gyakorlatban életképtelen.

Például, szerinted hányan fognak lelkesedni az ötletért, hogy "minden dolgozó fizessen be 100.000 Ft-ot a kevésbé szerencsés állampolgárok megsegítésére, mert az jó"? Szerintem, nem sokan...


Ha pedig mégis van egy megvalósítható konkrét ötleted, akkor kezd el megvalósítani, hajrá, építs egy jobb világot, ne másokat "sz@r emberezz" le. Ha működőképes az elképzelésed, akkor úgyis sokan melléd állnak.

2010. máj. 14. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/75 anonim ***** válasza:
68%
Hát ha a Pityu bá az átlag, akkor megérdemli az összes, alkoholista semmirevalók!
2010. máj. 15. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/75 anonim ***** válasza:
érdekes, ahogy azt látom hogy sokak szerint emberek úri passzióból laknak az utcán.ez a "mindencsövesalkoholista" általánosítás meg szánalmas.volt egy ismerősöm,87-ben a felesége félrekavart, elváltak, persze az asszonynak itélt mindent a bíróság, tibor két nejlonszatyorral költözött a gyári szállóra.91-ben megszünt a gyár így a szálló is, ment az utcára.4 éve halt meg(az utcán) szívinfarktusban, pedig nem ivott többet mint az átlag magyar.az anyja tavaly tudta meg(miután nyomozni kezdett) hogy meghalt a fia, senki nem vette a fáradtságot,semmilyen hivatalban, hogy megkeresse a hozzátartozókat(elég különös vezetéknevük van, egy gyerek is egy nap alatt megtalálná a rokonokat a net segítségével). vajon hány ezren kerülhettek így a rendszerváltás környékén az utcára? szégyen ez az egész társadalomra...
2010. máj. 16. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/75 anonim ***** válasza:

15.29. :

nagyon sokan befizetik. adónak hívják.amit a politikusok lenyúlnak.mindenkinek jutna tető a tizedéből is.

2010. máj. 16. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/75 anonim ***** válasza:

15:29

Rémesen nehézkes a felfogásod.

ÉRTSD meg, amit írtam, ne csak szemellenzősen fújtasd a magad igazát.

Leírtam, hogy miért nem megvalósítható, amit szeretnék. A magam szintjén dolgozok rajta de ez kevés.

Magamat ugyanúgy le sz@r embereztem, mint téged. Mindannyian tehetünk róla.

2010. máj. 17. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/75 anonim ***** válasza:

Csak én gondolom azt, hogy az aluljárókban levő csövesek nem terjeszthetnek Tbc-t?

Csak mert mikor nem rég egy faluban megjelent a tbc, azonnal cselekedtek.

De pont a fővárosban, ahol több százezer ember fordul meg közvetlenül aluljárókban, buszokon, stb., hagyja az állam, hogy tbc terjedhessen??

Vagy ennyi erővel akár leprásak is lehetnének?

Erre csak felügyel valaki, nem? Hogy azért durva fertőző betegséget ne terjesszenek

Vagy én vagyok ilyen buta?

2010. máj. 18. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/75 A kérdező kommentje:
na ez engem is érdekelne! :)
2010. máj. 18. 16:40
 69/75 anonim ***** válasza:

Elmondom neked. Sokszor nem mennek orvoshoz, ezért ki se derül hogy TBC-sek.


Ha pedig kiderül, akkor nem szedik a gyógyszereket, hanem visszamennek csövezni az aluljáróba...

2010. máj. 18. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/75 anonim ***** válasza:

Azt gondoltam hogy nem önszántukból mennek orvoshoz.

Engem az érdekel, hogy az állam mit tesz annak érdekében, hogy kiderüljön egy hajléktalanról hogy egy fertőző betegséget terjeszt? És mire kötelezi?

Tényleg csak úgy szabadon szaladgálhat az egészséges emberek között és rám köhöghet pl egy tbc-s hajléktalan, csak azért mert nem adtam neki pénzt?

Engem akkor miért kötelez az állam PÉNZÉRT(amit persze én fizetek) hogy menjek el tüdőszűrésre?

2010. máj. 18. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!