Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Egy (angolul) 100-120 ezer...

Egy (angolul) 100-120 ezer szavas regény lefordítására kábé mennyi időt hagyna a fordítónak egy kiadó/megbízó? Mennyi időbe telne átlagos/elvárható tempóval egy ilyen feladat?

Figyelt kérdés

2021. jún. 29. 20:49
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezd meg a kiadót. Nincs rá törvény. És mi az az átlagos tempó? Én láttam nagyon vastag regényt profitól kevesebb mint 2 hónap alatt lefordítani. Nem hiszem, hogy több időt adnának rá, határidők vannak.
2021. jún. 29. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
60%
2 hónap az nagyon összecsapott munka lenne. :)
2021. jún. 29. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Gyönyörűen fordított. Nem kezdő volt.
2021. jún. 29. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 chtt ***** válasza:
100%
Megnéztem, legutóbb 112 ezer szavas regényt adtam le. Két hónapom volt rá, és végül 37 nap alatt végeztem vele (mert lusta disznó vagyok, és a többit ellébecoltam:( Reményeim szerint nem összecsapott. Általában 25-40 nap alatt készülök el egy-egy könyvvel, és eddig többnyire pozitív visszajelzéseket kaptam a kiadótól és az olvasóktól is. Bízom benne, most sem lesz másként.
2021. jún. 29. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Azért kérdeztem, mert én csak így a szabadidőmben, sok napos kihagyásokkal, saját szórakozásra fordítgatok, és kíváncsi voltam, hogy teljes munkaidőben, el-nem-lébecolva hogyan kéne teljesítenem :D

2021. jún. 29. 23:58
 6/6 anonim ***** válasza:
0%
A profi fordító lefordíttatja pl.a DeepL fordítóval,majd helyére teszi a germanizmusokat,magyartalan megfogalmazásokat.
2023. szept. 1. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!