Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Csehszlovákiai szlovákok...

Csehszlovákiai szlovákok milyen nyelven beszélnek?

Figyelt kérdés
Feltettem egy kérdést, hogy Csehszlovákiában voltak e szlovákok? Találtam két Bibliát a nagyanyám régi szekrényében és mindkettő csehül volt. Ezért kérdem, hogy nem lehet, hogy csehül beszéltek az ottani szlovákok? Ez nagyon gáz nekem, mert elkezdtem szlovákul tanulni és mindvégig azt hittem, hogy szlovák vér foly az ereimben, szóval ez nagyon nagyon fontos lenne.
2011. aug. 25. 10:32
1 2 3 4 5 6 7
 31/65 anonim ***** válasza:
76%

68%


1860-ig startból cirill betűkkel írtak, nem beszélhetünk írásbeliségről, mert ezeket a szövegeket többszörösen újrafordították, éppen az aktuális nyelvtani szabályoknak és szókincsnek megfelelően. Ennek tulajdonítható az, hogy a XIV. századi moldvai hőskölteményeiknek modern nyelvezete és helyesírása van. Először a nacionalisták, a második világháború után pedig a kommunisták izzadtak vért azért, hogy egységesítsék a román nyelvet, ami irodalom híján borzasztó nehéz volt. Tovább nehezítette a dolgukat, hogy olyan sok etnikumból állt a később románnak elnevezett massza, hogy képtelenség volt rendet vágni köztük, a déliek nyelvtana és szókincse a bolgárhoz és albánhoz állt közel, északon a szláv, nyugatról pedig a magyar ráhatás miatt. A '90-es forradalom előtt még mindig ott tartottak, hogy betűket vettek ki és adtak hozzá az abc-hez, még az ország neve is Rominiáról Romániára keresztelődött. Az emberek által beszélt nyelv leginkább attól függ, hogy éppen mikor jártak iskolába, és ez nem vicc. Szóval a XX. századig nem is beszélhetünk román nyelvről, kb. román nemzetről sem.


"Sikerült úgy megröhögtetned a hülyeségeddel"


Gratulálok, nézd már meg a térképeden a Csehszlovákiádat, ha megtaláltad, szólj. Azt se tudod milyen országról vagy nemzetről beszélsz, azt se tudod hol laknak és kik azok, de jössz itt oktatni.

2011. aug. 25. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/65 anonim ***** válasza:
Beszélünk másról, arról az orbitális hülyeségről elég nehéz, hogy Csehszlovákiában élnek-e szlovákok.
2011. aug. 25. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/65 A kérdező kommentje:
OK. Itt fejeztem be ezt. Nagyon jól tudom, hogy Csehszlovákia már nem létezik. Ezért gondolhatjátok, hogy a dédnagyanyám már nem él.(Ő az aki idejött Pestre.) A nagyanyám örökölt tőle két régi cseh nyelvű Bibliát. Ezeket találtam meg. És beijedtem, hogy csehek vagyunk. Azt akartam kérdezni, ha véletlenül nem ezt írtam, hogy lehetek e szlovák attól még, hogy cseh nyelvű a Biblia. Valaki az első oldalon normálisan válaszolt, hogy igen. Kb. ezt vártam mindenkitől.(És nem veszekedést, hogy mi a szlovák nyelv.) ha ezt megértettétek, akkor örülök. még fogom nézni a válaszokat, de kérem, hogy csak ezzel törődjetek.
2011. aug. 25. 12:31
 34/65 anonim ***** válasza:
Kezdhetted volna rögtön ezzel, és akkor azt válaszolom, hogy szlováknak vallod magad, ha akarod.
2011. aug. 25. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/65 anonim ***** válasza:

engem rohogtel ki de ennek tok igaza van:


"Sikerült úgy megröhögtetned a hülyeségeddel"


Gratulálok, nézd már meg a térképeden a Csehszlovákiádat, ha megtaláltad, szólj. Azt se tudod milyen országról vagy nemzetről beszélsz, azt se tudod hol laknak és kik azok, de jössz itt oktatni


cshszlovakiabsan igaz hogy a szlovakok slovakul beszeltek de az irodalom es a tv musorok 90 csehul volt


ha ertetlen vagy az a te bajod

2011. aug. 25. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/65 A kérdező kommentje:
Ja és még valami! Büszke vagyok a szlovákokra, akkor is, ha mások lenézik őket. Örülök neki, hogy szlovák is vagyok néhányad részben. Szerintem ezt ők is így gondolják.
2011. aug. 25. 12:34
 37/65 anonim ***** válasza:
Legyél is büszke, van mire!
2011. aug. 25. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/65 A kérdező kommentje:
Már ne is haragudj, de elolvastam még egyszer a kérdés alatti részt és szerintem egyértelmű. (Ráadásul mint mondtam, más valahogy megértette.)
2011. aug. 25. 12:37
 39/65 anonim ***** válasza:

Nézzük már meg, mit írtál:


"Feltettem egy kérdést, hogy Csehszlovákiában voltak e szlovákok?"


Nem, a kínaiakról nevezték el.


"Ezért kérdem, hogy nem lehet, hogy csehül beszéltek az ottani szlovákok?"


De lehet, és azt beszélik most is a szlovákok.


"Ez nagyon gáz nekem, mert elkezdtem szlovákul tanulni és mindvégig azt hittem, hogy szlovák vér foly az ereimben"


Attól még szlovák vér folyik az ereidben, sajnos.

2011. aug. 25. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/65 A kérdező kommentje:
Hű micsoda káosz lett ebből. Mmm... Ebből tanultam. Soha nem kérdezek ilyesmit, mert tudom, hogy emberek vesznek össze ilyen hülyeségek miatt. Csak annyi, hogy nem értettük meg egymást. Na rendben. Szóval ez már nem fog kiderülni.
2011. aug. 25. 12:44
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!