Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Csehszlovákiai szlovákok...

Csehszlovákiai szlovákok milyen nyelven beszélnek?

Figyelt kérdés
Feltettem egy kérdést, hogy Csehszlovákiában voltak e szlovákok? Találtam két Bibliát a nagyanyám régi szekrényében és mindkettő csehül volt. Ezért kérdem, hogy nem lehet, hogy csehül beszéltek az ottani szlovákok? Ez nagyon gáz nekem, mert elkezdtem szlovákul tanulni és mindvégig azt hittem, hogy szlovák vér foly az ereimben, szóval ez nagyon nagyon fontos lenne.
2011. aug. 25. 10:32
1 2 3 4 5 6 7
 21/65 A kérdező kommentje:
Nahát! Elismerem, nehéz vele foglalkozni. De itt most nem arról van szó, hogy megértem e a nyelvet, ha szlovákul tudok. Ez nekem most olyan, mint ha rólad kiderülne, hogy nem magyar, hanem (mit tudom én) kínai vagy. (És most ha megkérhetem, ne kezdjünk el arról beszélni, hogy felismernéd a szemedről, hogy ha kínai volnál. OK?)
2011. aug. 25. 11:56
 22/65 anonim ***** válasza:
Ennek megint semmi értelme nem volt, egy osztrák hol lett kevésbé osztrák attól, hogy rájön: ő németül beszél? Amiért a szlovákok csehül beszélnek, attól te hol lettél kevésbé szlovák származású?
2011. aug. 25. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/65 anonim ***** válasza:

a szlovak nyelvel nam fogsz rosszul jarni mivel szot ertesz majd alap fokon a tobbi szlav nyelvteruleten lakokkal

cseh,lengyel,szloven,horvat,macedon,bosnyak

2011. aug. 25. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/65 A kérdező kommentje:
Megőrülök a hülyeségedtől! A szlovákok szlovákul beszélnek. ÉS NEM CSEHÜL!!! Lehet más véleményed, de attól még ez így van!
2011. aug. 25. 12:01
 25/65 anonim ***** válasza:
attol hogy talaltal nagyanyadnal 2 cseh bibliat nem azt jelenti hogy o csh nekem gyerekkoromban csak cseh mesekonyveim voltak akkor azt akarod mondani hogy en nem vagyok szlovak?
2011. aug. 25. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/65 anonim ***** válasza:

Megnéztem a kávéfőzőm használati utasítását, szóról szóra ugyanaz a szöveg csehül és szlovákul három bekezdésen keresztül.


Oké, nem ugyanaz a nyelv. Meggyőztél. Most már értem, miért vannak a szlovákok kiröhögve.

2011. aug. 25. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/65 anonim ***** válasza:
Amúgy legalább azt nézd meg a térképen, hogy hol laknak az őseid, mert a kérdésből ítélve még ezzel sem vagy tisztában.
2011. aug. 25. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/65 anonim ***** válasza:

"Mondjuk a románok helyében én nagyon csendben maradnék, főleg, hogy ők maguk egy mesterséges nyelvet beszélnek, amit a mai napig nem sikerült meghonosítani mindenhol az "országban", ezért gyakran egymástól 100 km-re lakó emberek sem értik meg egymást."


EZt kifejtenéd? Sosem hallottam még erről...

2011. aug. 25. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/65 A kérdező kommentje:

Kedves 12:03!


Gratulálok. Sikerült úgy megröhögtetned a hülyeségeddel, hogy szinte sírva meséltem el a nővéremnek, hogy milyen... Még mindig nevetek, alig tudok írni. De nem értem miért própálod az embereket meggyőzni, hogy a szlovák cseh. Az osztrákokkal tök más a helyzet. Ők tiszták. Németül beszélnek, apró módosításokkal. De a szlovák Más nyelvekből, de inkább a csehből előállított nyelv. Tehát nem csak a csehből loptak. Így nem cseh, apró változtatással, mint az osztrák. De azért tényleg nagyon köszönöm. Jól esett a nevetés.

2011. aug. 25. 12:16
 30/65 A kérdező kommentje:
Gondolhattam volna, hogy erre a kérdésre jönnek idióta válaszok is, vagy másról kezdenek beszélni(tisztelet a kivételnek). Az utóbbit a romános dologra értem.
2011. aug. 25. 12:22
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!