Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Csehszlovákiai szlovákok...

Csehszlovákiai szlovákok milyen nyelven beszélnek?

Figyelt kérdés
Feltettem egy kérdést, hogy Csehszlovákiában voltak e szlovákok? Találtam két Bibliát a nagyanyám régi szekrényében és mindkettő csehül volt. Ezért kérdem, hogy nem lehet, hogy csehül beszéltek az ottani szlovákok? Ez nagyon gáz nekem, mert elkezdtem szlovákul tanulni és mindvégig azt hittem, hogy szlovák vér foly az ereimben, szóval ez nagyon nagyon fontos lenne.
2011. aug. 25. 10:32
1 2 3 4 5 6 7
 11/65 A kérdező kommentje:
Ha most arra célzol, hogy úgy írtam a kérdést, hogy "beszélnek", akkor azt véletlenül írtam úgy.
2011. aug. 25. 11:21
 12/65 anonim ***** válasza:

a szlovak nyelv es a cseh elegge tavol all egymastol

ha tudsz szlovakul es nekiallsz cseh szepirodalmat olvasni nem igazan fogsz elmenni rajta


egy magyarul beszelo tot

2011. aug. 25. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/65 anonim ***** válasza:

Nnna... Egyrész nincs olyan, hogy Csehszlovákia.

Másrészt az, hogy mi a külön nyelv, elsősorban politikai kérdés. A Kína különböző részein élők gyakran nem is értik egymást, mégis úgy tartják, hogy mindannyian ugyanannak a nyelvnek a különböző nyelvjárásait beszélik, mivel egy népnek tekintik magukat.

A cseh meg a szlovák hiába hasonlít egymáshoz, ha ők maguk külön nyelvnek tartják, akkor annak számít és kész.

Egyébként időnként román részről vetődik fel, hogy a csángót külön nyelvnek számítsák, ne magyarnak, mivel eléggé különbözik. Én jártam már köztük, olyan nagy különbséget nem vettem észre, de nyilván érzelmi kérdés, hogy sem a magyarországi magyarok, sem a csángók nem szeretnék, ha külön nyelvnek tekintenék őket.

2011. aug. 25. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/65 anonim ***** válasza:
13%
Mondjuk a románok helyében én nagyon csendben maradnék, főleg, hogy ők maguk egy mesterséges nyelvet beszélnek, amit a mai napig nem sikerült meghonosítani mindenhol az "országban", ezért gyakran egymástól 100 km-re lakó emberek sem értik meg egymást.
2011. aug. 25. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/65 anonim ***** válasza:

nagyanyad anno hol elt?


kosseg vagy varos nevet tudsz?

2011. aug. 25. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/65 anonim válasza:
Kérdező: amennyire tudom, az egységes szlovák irodalmi nyelv létrehozása előtt /19. század/ a templomokban szlovákok a cseh nyelv egy régies változatát, az ún. "biblikus csehet" használták (főleg a protestánsok). Mennyire régi a két Biblia amit találtál?
2011. aug. 25. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/65 A kérdező kommentje:
Hát igazság szerint nem tudok róla semmit, mert nagyon hamar meghalt. Csak annyit tudok a családomról, hogy a dédnagyanyám háború miatt költözött Pestre, ahol találkozott a német dédapámmal, aki szintén háború miatt jött ide. Azóta is abban a házban lakunk, csak nem nagyon van kedvem idegeneket kérdezni, hogy ismerték e őket?
2011. aug. 25. 11:44
 18/65 A kérdező kommentje:
Az utolsónak. Baromi régi lehet, mert szinte el se lehet olvasni. A szélei szétszakadtak, tehát erősen próbálom védeni.
2011. aug. 25. 11:46
 19/65 A kérdező kommentje:
Hirtelen hogy megindultak a válaszok. Köszönöm. Azoknak viszont nem, akik nem a kérdéssel foglalkoznak.
2011. aug. 25. 11:49
 20/65 anonim ***** válasza:
Nehéz a kérdéssel foglalkozni úgy, hogy az 1993 óta nemlétező Csehszlovákiáról kérdezel. Amúgy nem tudom hol gáz a számodra, hogy a szlovákok csehül beszélnek, és te ezt tanulod, legalább leesik végre, hogy a cseheket is érteni fogod.
2011. aug. 25. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!