Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Csak engem zavar a "párom"-ozás?

Csak engem zavar a "párom"-ozás?

Figyelt kérdés
27f
2011. szept. 4. 14:21
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
78%
Oviban, mikor nagylánynak akarsz tűnni, akkor azt mondod, hogy hülye, meg kaka, aztán általános suliban olyasmiket, hogy s*ggfej, meg b*zi, középsuliban akkor vagy menő, ha minden második szavad valamelyik piának vagy legaújabb iPod-nak a neve, később meg, mikor már érettnek és felnőttesnek akarsz látszani, elkezdesz olyanokat mondani, hogy így meg úgy "a párom keresete", meg "volt egy féléves kapcsolatom", meg.....
2011. szept. 4. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
55%
Hogy nevezze, ha nem a férje? Élettárs hülyén hangzik, barát mást jelent. Talán "f@szim"?
2011. szept. 4. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
36%
galambom
2011. szept. 4. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 A kérdező kommentje:
:D
2011. szept. 4. 15:01
 15/39 anonim ***** válasza:
94%
Ha galambom, akkor ott van még a babám, meg a szeretőm. Bár utóbbi ma már mást jelent. Lehet még szerelmem is.
2011. szept. 4. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 A kérdező kommentje:
Amúgy eddig azt hittem 80%-ban a nők használják, de azt hiszem tévedtem:)
2011. szept. 4. 15:02
 17/39 anonim ***** válasza:
64%

Mindig is elettars volt, ha nem voltak megeskudve. Ha hazasok, ferj vagy feleseg.

Szerintem ez a "par" az angol "partnerbol" jon. Most mar ok is csak partneroznak. O kifogasuk ra, hogy senkinek semmi koze, hogy hazasok e vagy nem. Aki tudatni akarja a masikkal, es buszke hogy hazas, az meg mindig ferj es feleseget hasznal.

masik ok erre az egy nem kapcsolatok. Azt mondja, "partner" aztan talald ki, hogy most a masik nem vagy nem. Sokszor a nyelvtanbol josz ra, hogy mi van.

Igen, engem is idegesit, angolul es magyarul is. Rohogok, mikor egy 14 eves azt irja, hogy 'parom". Regen leneztek ezt a szot, "parasztosnak", oregesnek gondoltak. Csakis videken hasznaltak. ugy latszik minden regi visszajon.

2011. szept. 4. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
50%

nekem sem tetszik ez a szó, nekem is egy falusi "galambom" megszólítás jut róla eszembe, két galamb egy pár. taszító, főleg, hogy a galambokat sem szeretem.

esetleg a társam szó használható helyette.

2011. szept. 4. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
80%
Én 24 éves lány szájából azt hallottam, hogy "uram", még együtt sem éltek. :D
2011. szept. 4. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
48%
Eléggé idétlen és rendkívül naiv szó.
2011. szept. 4. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!