Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Csak engem zavar a "párom"-ozás?

Csak engem zavar a "párom"-ozás?

Figyelt kérdés
27f
2011. szept. 4. 14:21
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
70%

Nem az, hogy zavar, de idétlennek tartom, pláne tizenévesektől, és/vagy 1-2 hónap kapcsolat után. nem értem, arra miért nem jó a "barátom"/"barátnőm".


Felnőttek esetén bennem olyan asszociációkat kelt, hogy "hát igen, a francba, nem vett el".

Én úgy vagyok vele, hogy akivel több évig együtt élek, sőt gyereket vállalok, az ne a "párom" legyen, hanem a "férjem". (Mások csinálják, ahogy nekik jó, nem ítélkezem, de én így gondolom a magam élete szempontjából.)


Szerintem a "kedvesem" jobb, nekem az a kevésbé nyálas :D

2011. szept. 4. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
35%
Hivatalos papiron mit irunk? Parom vagy elettarsam?
2011. szept. 4. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
34%
Ez jó nagy hülyeség amit írtál,hogy "a francba nem vett el",mert nálunk pl nekem egyáltalán nem volt fontos az esküvő,csak a gyerek miatt mostmár.De előtte a párom gondolta úgy,hogy legyen,én akkor nem nagyon akartam,nem érdekelt a felhajtás.
2011. szept. 4. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
59%
30 n vagyok
2011. szept. 4. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
66%
Miert "fontos" a gyerek miatt? Nem vallaljatok fel elotte, hogy apuka anyuka egyutt el, eddig sem akartak osszehazasodni? Szerintem ez a legnagyobb kepmutatas.
2011. szept. 4. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
77%
...és ha nem élünk együtt, de már nem vagyunk fiatalok? Akkor hogy mutassam be? A fickóm, a barátom, a pasim, a szexpartnerem??? Inkább maradok az egyszerű "párom"-nál. Ja és még nem akarom, hogy elvegyen!!!
2011. szept. 4. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
70%

Mást is zavar.


Nekem ez jobban a számra esik, elvégre 5,5 év után hülyén jön ki, hogy a barátom, a vőlegényem meg felvágós elvileg (pedig megkérte a kezem), meg is kaptam nemegyszer. Kapják be, ha semmi nem jó, akkor párom és kész.

21/L

2011. szept. 4. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
74%

Nem tudom, én ebben a szóban semmi kivetnivalót nem találok. Jó, hogy a magyar nyelvben ennyi szó létezik és lehet válogatni, melyik tetszik, melyik nem...

A "csajom" vagy a "pasim" mennyivel szebb? Ez harmincon felül már elég bénán hangzik, fiatalok szájába való.

Akkor már inkább a "kedvesem" vagy a "társam", vagy a "párom". Nem kell mindenki orrára kötni, hogy házas az ember,vagy csak élettársa van.

2011. szept. 4. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
59%
Ez egyáltalán nem képmutatás, egyszerűen akkor nem láttam értelmét kidobni egy csomó pénznek.Meg akkor nem tudtam volna elképzelni egy nagy felhajtást Ennyi.Megkérte a kezem 1 év után, karikagyűrűnk volt/van.Nagyon szeretem, ő is engem.
2011. szept. 4. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
41%

FromOz


ilyenkor az egyedülálló szót írják a papírra.

bár ilyet már sehol nem kérnek hivatalos dokumentumon, max. rendőrségen valamilyen ügy kapcsán kérhetik az állampolgárt, hogy nyilatkozzon.

mert az élettársi kapcsolathoz is kell papír, csak úgy hiteles, de a legtöbb együttélőnek nincs ilyen, tehát ők hivatalosan egyedülállók.

2011. szept. 4. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!