Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Csak engem zavar a "párom"-ozás?

Csak engem zavar a "párom"-ozás?

Figyelt kérdés
27f
2011. szept. 4. 14:21
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
63%

16:18


vannak kivételek, de a többségre igaz, hogy az egyik fél akarná a házasságot, csak hát, hiába...

2011. szept. 4. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:
85%
Nekem lelki értelemben azt sugallja a "párom" kifejezés, hogy kiegészítőm. Mintha nélküle csak fél lennék.
2011. szept. 5. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:
45%
Mit mondjak a páromra? Férjem? Nem az, pedig van 3 gyerekünk, elmúltam már 35, azt mégsem mondhatom, hogy a barátom, vagy a pasim!!! Az pedig, hogy kedvesem, vagy szerelmem, nem feltétlenül illendő egy semleges beszélgetésben/bemutatkozásnál/hivatkozásnál. Ha tudsz jobb semleges kifejezést, várom. (Csak nehogy a "nem bejegyzett élettársam"-mal gyere...!)
2011. szept. 5. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:
33%

Engem is zavar, tiszta kisiskolás:"Te vagy az én párom!"

De a többi megnevezés is bajos. pasim, nem tetszik, élettársam, hát nincs róla papírunk, kedvesem, túl nyálas.

Ami még a legnormálisabb az a barátom (pedig kétértelmű).

De kötetlenebb beszélgetésnél még lehet. zuram (Tibi), vagy a férfi akivel bűnben élek:-)

2011. szept. 5. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 A kérdező kommentje:
Engem a naív csengése miatt zavar, életem párja, ilyesmi.
2011. szept. 5. 02:19
 36/39 anonim ***** válasza:
47%
Szerintem szép szó. A barátom/barátnőm hülyén hangzik, barátságból nem járok senkivel. A férj/feleséget egyelőre öregesnek érzem, azt majd akkor mondom, ha együttélek valakivel. Élettársa a cigánynak van. Más nem maradt, csak a gyerekes pasim/csajom/faszim/nőm stb.
2011. szept. 6. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:
69%

....véleményem szerint meg egyszerűen csak fel kell nőni a "párom" kifejezéshez. (már amennyiben nem házasokról van szó)

Jómagam 36 éves vagyok, 8 éve férjnél. Aki előtte egyébként a párom volt. Viszont az azt megelőző kapcsolataimban csak szimplán a "barátaim" voltak az alanyok...

A kérdező melyik titulust kultiválná?

2011. szept. 6. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:
71%
Engem nem zavar a párom szó ,semmi kivetnivaló nincs benne.Gondolkodj csak el miből is ered! Párválasztás ,párkapcsolat ,párzás:D Szóval nincs vele semmi baj.Csajom ,ágybetétem, nőm ,partnerem az jobb ? Ha egyszer nincsenek összeházasodva akkor nem lehet férjem feleségem.És teljesen felesleges a papír .Amitől én kiakadok amikor anya -apáznak ,az már a kapcsolat halála szerintem. Anya apa csak egy van, és az nem az ember párja.
2011. szept. 6. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:
43%
Engem is zavar, mert nem vagyok egy pár cipő, hogy párom legyen. Ezt érzésem szerint azok használják, akik nem bírnak egyedül lenni, és kell egy pár, aki segíti őket. Persze akadhatnak kivételek.
2011. szept. 6. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!