Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Hány nyelvet beszélsz? Milyen...

Hány nyelvet beszélsz? Milyen érzés, hogy tudsz beszélni idegen nyelvet?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi,hogy aki tud a magyaron kívül pl angolul anyanyelvi szinten beszélni,hogyan tanult meg,és milyen az amikor pl tolmácsol...Sajnos nem beszélek a magyaron kívül semmit,viszont megértem az angolt,de nem tudok rá válaszolni.Szeretem a nyelvet,de sajnos nincs időm tanulni :((( Jó lenne kiutazni 1-2 évre,ahol csak angolul beszélnek,akkor tuti megtanulnék én is,amit nagyon szeretnék...
2009. aug. 1. 21:36
1 2 3 4 5
 41/45 anonim ***** válasza:
58%

Magyaron kívül angolul tudok. Leginkább a szüleimnek köszönhetem, mert ők fontosnak tartották, hogy olyan általánosba irassanak, ahol nagyon jól tanítanak angolul. Sok osztálytársam már nyolcadikban nyelvvizsgázott is. Utána jártam egy darabig angol tagozatos gimibe, de az otthagytam végül. Nekem nagyon jó érzés mégegy nyelven tudni, valahogy megvan a varázsa, hogy egy másik nyelven, ami nem az anyanyelvem, beszélnek hozzám (vagy nem hozzám) és én értem és tudok rá válaszolni és ők is megértik amit én mondok. Mondjuk azt hozzátenném, hogy az amerikaiak kiejtését alig értem, a brit angolt viszont szinte tökéletesen. Ahhoz szoktam a suliban. Sokszor van olyan, hogy érdekel egy film, ami még itthon nem jelent meg (amcsi film), akkor ahhoz ha más nincs, angol feliratot leszedek, hogy megértsem. De akkor értem rendesen.

Régen, még általánosban sokáig leveleztem egy portugál lánnyal angolul, az nagyon jó volt :)

Különben nagyon szeretek angolul beszélni, volt szerencsém háromszor is kijutni Angliába és imádtam kommunikálni az emberekkel.

Ja és nagyon szeretek angol nyelven olvasni. Pl. (ciki, nem ciki de szeretem) a Harry Potter minden része megvan angolul is, nagyon érdekes eredeti nyelven olvasni. De sok kedvencemet megvettem angolul, már amelyiknek az az eredeti nyelve.

Az angolul beszéléssel egyetlen gondom van, ha telefonon kell beszélnem. Valahogy ha nem látom az embert, aki beszél, akkor nagyon bizonytalan leszek.

2009. nov. 30. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/45 anonim ***** válasza:
78%

Nagyapám 3 nyelven beszélő falusi kovács volt. Nekem használható szinten lengyelül sikerült megtanulnom. Nagy élmény amikor megáll egy eltévedt lengyel kamionos és sziléziai nyelvjárásban elmagyarázom neki merre menjen.

A beszéd nem könnyű dolog, de meg lehet tanulni, sokat segít ha olyanokkal tudsz beszélni, akiknek szintén nem az anyanyelvük. A közös gondok :) A nyelvtani szakkifejezéseket érdemes leírni egy táblázatba és megtanulni. Ha beszélsz igyekezz mindig úgy navigálni, hogy az anyanyelvű lehetőleg igennel, vagy nemmel válaszoljon.

2010. márc. 16. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/45 anonim ***** válasza:

7: A magyar nyelv az összes többitől különbözik, egy német, vagy holland sokkal könnyebben elsajátítja, ahogy a többi szláv nép az oroszt pl.


Magam angolul, franciául, németül, és oroszul jól megértek tudományos szakszöveget, illetve fordítok. Az első kettőn előadóképes vagyok, a másik kettőből kéne némi rákészülés (6-9 hónap). Ha kell, olasz, spanyol, latin, lengyel, cseh, szlovák szövegekkel is megbirkózom. Kínaiul is tudok valamennyit, talán egyszer az is jobban megy majd.

2018. szept. 17. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/45 anonim ***** válasza:
*az angolt egy német, vagy holland sokkal könnyebben elsajátítja
2018. szept. 17. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/45 anonim ***** válasza:
26%
Valaki írja, hogy elég angolul tudni. Eléggé ostoba hozzáállás, mit ne mondjak.
2018. szept. 17. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!