Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Hány nyelvet beszélsz? Milyen...

Hány nyelvet beszélsz? Milyen érzés, hogy tudsz beszélni idegen nyelvet?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi,hogy aki tud a magyaron kívül pl angolul anyanyelvi szinten beszélni,hogyan tanult meg,és milyen az amikor pl tolmácsol...Sajnos nem beszélek a magyaron kívül semmit,viszont megértem az angolt,de nem tudok rá válaszolni.Szeretem a nyelvet,de sajnos nincs időm tanulni :((( Jó lenne kiutazni 1-2 évre,ahol csak angolul beszélnek,akkor tuti megtanulnék én is,amit nagyon szeretnék...
2009. aug. 1. 21:36
1 2 3 4 5
 11/45 anonim ***** válasza:
79%
Nos, én nyelvészként és nyelvtanárként azért azt ajánlanám, ez nekem szakmai meggyőződésem, hogy csak kb középfok után érdemes anyanyelvi környezetben vagy anyanyelvi tanárral tanulni, ugyanis ő nem tudja a magyar sajátos logika szerint elmagyarázni a sajátos angol nyelvi logikát pl. És egy sor más érv. Úgyhogy nagyon szépen hangzik és nagyon menő dolog, de hidd el, kezdésnek főleg kifejezetten zavaró ha anyanyelvűvel tanulsz, egyszerűen nem tudja neked elmagyarázni a dolgokat (pontosan mert az anyanyelve).
2009. aug. 1. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/45 anonim ***** válasza:
68%

magyar az anyanyelvem, a románt is anyanyelvi szinten beszélem, mert Erdélyben nőttem fel, és az első diplomámat is ott szereztem meg - románul

angolul felsőfokon beszélek, munkahelyen használom, inkább csak fordításra mint tolmácsolásra

spanyol középfokú nyelvvizsgára készülök

értek olaszul, és meg is merek szólalni

van kevés(kb. 100-150 szó)japán és kínai tudásom is

2009. aug. 1. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/45 anonim ***** válasza:
82%
kedves 22.00.Írtad,hogy csak a magyarok azok akik alig tudnak más nyelven megszólalni..Az idősebb generáció akiknek még az orosz volt kötelező,és azt sem kellett nagyon tanulni..talán tényleg nem tudnak az anyanyelvükön kívül más nyelvet.(bár egyre többen igyekszenek megtanulni más nyelveket is.) De legalább igyekszenek.Az angoloknak több mint a fele nem tud más nyelven csak angolul..Ők inkább francia vagy olasz nyelvet tanulják körülbelül olyan lelkesedéssel mint anno annak idején mi magyarok az orosz nyelvet..Egy angol barátunk mondta,hogy minek tanuljon más nyelveket hiszen akárhová megy a világban mindenhol megértik őt...Míg én aki Angliában élek igyekszem minél jobban,és szebben ejteni a beszédet,igyekszem a nyelvi tudásomat gyarapítani,addig az angolok még arra sem veszik a fáradságot,hogy egy "köszönöm" szót megtanuljanak annak az ország nyelvén ahová elmennek nyaralni,dolgozni stb...A legtöbb magyart aki nem tanult idegen nyelvet,azért egy "Thank you" szót megjegyez..
2009. aug. 1. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/45 anonim ***** válasza:
58%

Én 16 vagyok és 8 éves koromban kezdtem angolt tanulni, gyakorlatilag felsőfokú szint körül vagyok. Furcsa, mert nem tanultam agyon magam, egyszerűen ilyen agyam van. Az előző osztályomban is az volt, h 3.-tól tanultak(egyébként én 10 éves koromban kezdtem magántanárhoz járni, és az számít igazán) és gyakorlatilag jobban tudtam már 8.-ban, mint az angolos csoport összes tagja együttvéve. Most lehet, h ez önfényezésnek tűnik, de volt angol verseny, nekem 90 pont körül volt (a százból) a másodiknak mögöttem lett 31 pontja...

Szal, most lehet, hogy ez beképzeltségnek tűnik, de tök lehangoló, h minden 16 éves kiírja iwiwre, a beszélt nyelvek közé, h angol, de ha megkérdeznéd tőle, h hogy van az, h "A szeszélyes macska féltékenységből ment a nagykövetségre" csak tátogni tudna. Azt hiszik, hogy attól, hogy tudják (elméletben!!), hogy mi az az igeidő, attól már tudnak is. Pedig nem. Szóval, ha én azt mondom, hogy tudok angolul, akkor valószínűleg beskatulyáznak oda, h egy újabb 16 éves, aki azt hiszi, hogy tud, holott jobban beszélek, mint sok nyelvvizsgás, meg aki azt hiszi, hogy tud...

Egyébként tanulok még németet, meg oroszt.

2009. aug. 1. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/45 anonim ***** válasza:
81%
Én angolul és németül is középszinten beszélek (papír szerint). Az angol nyelvvizsgámat inkább letagadnám, a mai napig nem értem, hogyan mehettem át. Németből viszont jó vagyok. Vannak rokonaim, most töltöttek nálunk pár hetet, és én voltam a tolmács. Én élveztem, hogy meg tudom értetni magam velük, hogy tudok velük beszélgetni, és bárki akart mondani valamit, akkor mindig megkértek, hogy fordítsam le. Nekem jól esett, hogy 11 év nyelvtanulással elértem valamit. Ez már nem arról szól, hogy legyen papírom, mert az már megvan, hanem magáról a nyelvről. Voltam is kint egy hetet, mert hazavittük a rokonokat, és jó érzés volt, hogy el tudtam olvasni az újságot, értettem a tv műsort, illetve tudtam beszélgetni másokkal is.
2009. aug. 1. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/45 anonim ***** válasza:
78%
Oroszból, németből, franciából, spanyolból és angolból van alapfokú nyelvvizsgám, de jól egyiket sem beszélem. Csak szeretem a nyelveket és végre egyszer nyelvi közegben szeretnék élni legalább három hónapot!
2009. aug. 1. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/45 anonim ***** válasza:
71%

En Erdelyi vagyok, igy muszaly volt a ramant is megtanulnom, egeszen jol megy, meg a munkahelyemen is nagy hasznat veszem, mert 50% roman ugyfelel dolgozok.

Az angolt is ertem, de nem felso szinten beszelem, csak alap szinten, de tanulok is a szabad idomben, ja es az olasz is annyira mint az angolt.

Jo erzes, mert okszor jo volt, hogy tudom ezeket a nyelveket. :))

2009. aug. 1. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/45 anonim ***** válasza:
82%
Én erdélyi vagyok, így magyarul és románul beszélek felsőfokon. Angolul középfokon kb. meg a spanyolt és az olaszt értem a románból adódóan
2009. aug. 1. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/45 anonim ***** válasza:
76%

22:15nek

Arra nem gondoltál még, hogy esetleg a tanárokkal van a baj, meg a rendszerrel? Én még oroszt kezdtem tanulni előszőr. Ha jó volt a tanár és kedvelt(em), jó voltam belőle, ha rossz volt a tanár, akkor nem. Angolul is tanítottak, mégsem tudtam megtanulni semmit. Évekig kínlódtam otthon, tanfolyamról tanfolyamra jártam, de semmi. Majd kijöttem Angliába és egy év alatt több, mint középfokra eljutottam, pedig nem is használtam! Akkor ki a gyagya és elmebeteg? Sokszor a tanárok, akik nem is néztek ki belőlem semmit! Ma meg számítástechnikát tanítok, business klienseknek, a Cityben, Londonban angolul!!!!

Ja! És franciául is megtanultam azóta! Igaz, nem olyan szinten mint angolul, de eladni nem tudnának.


A kérdezőnek a válasz. Szerintem szuper, bár feltünni nem tűnik fel, ha beszélek. De tisztán emlékszem arra, amikor nem beszéltem egy nyelvet sem és én is hasonlóan kiváncsi voltam, hogy vajon milyen lehet. Örülök, hogy ezt nem felejtettem el és értékelni tudom, hogy kitágult a világ és az angol segítségével rengeteg embert és kultúrát megismerhetek.

2009. aug. 1. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/45 anonim ***** válasza:
75%
Németül felsőfokon, angolul és hollandul társalgási szinten beszélek. a németet használom nap mint nap munkámból meg a tanulmányimból kifolyólag, nekem már nincs benne semmi különös, tökre természetessé vált. anyanyelvi szinten nem beszélek, mert nem éltem kint huzamosabb ideig német nyelvterületen, így a szakzsargonok meg az argók tekintetében vannak hiányosságaim. nem lehet elégszer elmondani, mennyire fontos, hogy legalább egy nyelvet megbízhatóan elsajátíts az anyanyelveden kívül. az adott nyelvterületre való kiutazás jó ötlet, de mindenképp olyan állást keress, ahol használni kényszerülsz a nyelvet, azaz beszédcentrikus.
2009. aug. 1. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!