Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Hány nyelvet beszélsz? Milyen...

Hány nyelvet beszélsz? Milyen érzés, hogy tudsz beszélni idegen nyelvet?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi,hogy aki tud a magyaron kívül pl angolul anyanyelvi szinten beszélni,hogyan tanult meg,és milyen az amikor pl tolmácsol...Sajnos nem beszélek a magyaron kívül semmit,viszont megértem az angolt,de nem tudok rá válaszolni.Szeretem a nyelvet,de sajnos nincs időm tanulni :((( Jó lenne kiutazni 1-2 évre,ahol csak angolul beszélnek,akkor tuti megtanulnék én is,amit nagyon szeretnék...
2009. aug. 1. 21:36
1 2 3 4 5
 21/45 anonim ***** válasza:
79%
Németül társalgási szinten,angolból pár szó és most a spanyol érdekel:-)))
2009. aug. 1. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/45 anonim ***** válasza:
77%

tudok magyarul olaszul spanyolul angolul franciául latinul németül egy kicsit skótul és svédül csak írásban


szeretem érezni hogy értem amit a legtöbb ember mond nekem mégsem az anyanyelvemen

2009. aug. 1. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/45 anonim ***** válasza:
66%
Angolul beszélek, felsőfokhoz közeli szinten. Csak az iskolában (általános és gimi) tanultam, illetve munkából kifolyóan használat közben sokat fejlődhet az ember (és a játékok persze :D). Azon tudok teljesen kiakadni, a korosztályomból (20-25 év) nagyon sok olyan ember van, aki semmilyen nyelven nem tud megszólalni magyaron kívül, pedig kötelező a nyelvoktatás (sok helyen több nyelvet is tanítanak). Pl ezen az oldalon is gyakran van olyan lexikális kérdés, amire a választ magyarul talán nem, de sok más nyelven tényleg meg lehet találni 15 másodperc alatt.
2009. aug. 2. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/45 anonim ***** válasza:
84%

Angol, közel anyanyelvi szinten használom. (értsd: mindent megértek, megfogalmazok az ég világon egy viszonylag választékos, de néha nem teljesen pontos formában).


Rajzfilmekből, filmekből, játékokból, számítógépről, internetről tanultam magamtól, egyesegyedül, gyerekkorom óta. Nem is tanultam, inkább csak úgy rámragadt. Amikor kölyök voltam csak angol nyelvű Cartoon Network volt. Sok eredeti kiejtést, szót hallottam, ha a pontos mondatokat nem is, de a történet lényegét megértettem, azt hiszem ez szerettette meg velem az angol nyelvet és fektette le az alapokat, amit alsó tagozatban tovább fejlesztettek az angol órák. Felsőben már az ég világon semmit nem tanultam angolból, mert mindig jóval a tananyag szintje fölött voltam. A számítógép és a játékok tovább táplálták az angol nyelv iránti szeretetemet, elkezdtem angolul nézni filmeket, olvasni dolgokat. Megjelent az életemben az internet és azóta jóformán mindent angolul olvasok - angolul tájékozódok, szórakozok.


Más nyelven nem beszélek, ha valaki tud rendesen angolul nincs is rá semmi szükség, ha meg nem, akkor inkább az angolt élesítse, mintsem megtanuljon egy második idegen nyelvet silányul.


Jó érzés, kitárul a világ. 10-12 millió ember gondolata helyett többmilliárdét hallhatom, több milliárddal hallathatom az enyémet. Az angol nélkül ma egy sokkal szegényebb tudású, rosszabb életű ember lennék.

2009. aug. 2. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/45 anonim ***** válasza:
65%
legjobban magyarul (mivel külföldön élek, nekem ez is egy plussz nyelv) aztán angolul kiválóan, mind írásban mind beszédben, folyékonyan olvasok, akár tolmácsolok is. Németül nagyon jól beszélek, nincs komunikációs problémám, de írni nehezn megy. mind hármat napi szinten beszélem.
2009. aug. 2. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/45 anonim ***** válasza:
70%
Az anyanyelvem mellett az angolt tudom jól (szóban és írásban is, de nem üzleti, hanem társalgási nyelvet tanultam), ezen kívül nagyon alap szinten megértem az olaszt és a németet (az olaszt szeretném tanulni is komolyabban, a német megtanulására nem áll rá az agyam, hiába tanították, nem megy, csak megértem).
2009. aug. 2. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/45 anonim ***** válasza:
86%

" magyar mintha egyszerűen fogyatékos lenne komolyan"


Szerinted a hülye angol/amerikai képes lenne magyarul megtanulni? Kötve hiszem.


" Szted ez akkor mi? És nem egyedüli eset, ez a szomorú! Én már kiakadni s etudok lassan, de ez tipikus magyar jelenség."


Biztosan tipikus magyar jelenség. Gondolom a világ összes nemzetével van tapasztalatod. Az egyik válaszolónak azonban igazat adok, sokan angolul tanulnak, pedig magyarul sem tudnak rendesen. Csak meg kell nézni az idézett szöveget.

2009. aug. 2. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/45 anonim ***** válasza:
71%
A legtöbb amerikai általános iskolás korától tanul általában spanyolul és szintén a legtöbb amerikai bemutatkozni sem tudna ezen a nyelven. Sztm én aki soha nem tanultam , csak olyan környéken élek ,h hallom többet beszélek spanyolul,mint ők. Arról nem is beszélve,h még a saját anyanyelvük is bajos nekik.
2009. aug. 2. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/45 anonim ***** válasza:
55%

ennyi zöldséget gyerekek ....

itt pár emberrel azért komoly bajok vannak sztem

2009. aug. 2. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/45 anonim ***** válasza:
71%
Angolul felsőfokon beszélek, franciául írásban vagyok középfokon (erre volt elég 4 év középiskolai tanulás, ahol a nyelvtant megtanultatták velünk, de beszélni abszolút nem), spanyolból stabil középfokon, ezen kívül egy éve tanulok oroszt, kicsit tudok horvátul (ami ragadt rám a tengerparton), meg saját kedvtelésből hindít is tanulok... ja és szeptemberben kezdem az arabot :)))
2009. aug. 2. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!