Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Hány nyelvet beszélsz? Milyen...

Hány nyelvet beszélsz? Milyen érzés, hogy tudsz beszélni idegen nyelvet?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi,hogy aki tud a magyaron kívül pl angolul anyanyelvi szinten beszélni,hogyan tanult meg,és milyen az amikor pl tolmácsol...Sajnos nem beszélek a magyaron kívül semmit,viszont megértem az angolt,de nem tudok rá válaszolni.Szeretem a nyelvet,de sajnos nincs időm tanulni :((( Jó lenne kiutazni 1-2 évre,ahol csak angolul beszélnek,akkor tuti megtanulnék én is,amit nagyon szeretnék...
2009. aug. 1. 21:36
1 2 3 4 5
 31/45 A kérdező kommentje:

El vagyok ragadtatva a sok választól,nem győzöm olvasni,de ne értsetek félre,jól esett,hogy ennyien írtatok,és gratulálok azoknak(a többségnek)akik beszélnek legalább 1 nyelvet.Mint írtam én sajnos nem beszélek a magyaron kívűl semmit,DE! Tanultam az angolt,és szeretem is,ahhoz képest,ha beszélnek hozzám angolul,egy kis idő múlva értem én azt,csak válaszolni nem tudok(?).Pedig nagyon jó lenne beszélni,és valószínű elő is veszem szépen a könyveket amik a szekrényben porosodnak,csak kisfiamat kell "meggyőznöm",hogy hagyjon tanulni:)))) 8hónapos :)))

A "zöldséges" válaszolónak pedig biztos irigységből írta azt amit írt,nem kell foglalkozni vele.Biztos nem hazudtatok,hogy beszéltek vmilyen nyelvet.Sok sikert az Életben Nektek!

2009. aug. 2. 18:14
 32/45 anonim ***** válasza:
77%

Én az anyanyelvemen (magyar) kívül németül beszélek. Beszéd alatt azt értem, hogy tényleg beszélek, és nem csak tudogatok valamicskét. Oroszul is tudok, még nem túl jól, de ezen még dolgozom. Emiatt sokat megértek a többi szláv (kül. keleti vagy nyugati szláv) nyelvből.

És latinul is tanultam :S

Jó érzés, hogy megértenek és én is értek majdnem mindent az adott nyelven. De egy idő után teljesen természetes lesz ez az érzés.

2009. aug. 2. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 anonim ***** válasza:
73%

nekem (jogilag) német az anyanyelvem, mert ott éltem kisgyermek korom óta. tehát németül és magyarul anyanyelvi szinten, akcentus nélkül. a magyarban néha gondjaim vannak a hosszú ékezetekkel :)

angolul sem tudnak eladni, de ott van mit fejlődnöm :)


olaszul csak a kajámat tudom megrendelni, ezt nem nevezném tudásnak


letettem a német-magyar, magyar-német tolmácsvizsgát.


két nyelv (nagyon jó) ismerete nem jelenti azt, hogy vki képes is és tud is jól tolmácsolni, ugyanúgy, mint nem mindenki alkalmas magyartanárnak, csak azért, mert magas szinten ismeri a nyelvet.


a tolmácsolás egyrészt nagyon nagy koncentrációt igényel, másrészt aktívan ismerni kell az adott nyelv hétköznapi használatát, árnyalatait.

2009. aug. 4. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 anonim válasza:
27%
A kerdes elegge elter az alatta levo leirassal, szoval nem tudom melyikre kene valaszolnom.
2009. aug. 5. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/45 anonim ***** válasza:
57%
Még nem tudok anyanyelvi szinten angolul beszélni, de meg tudom értetni magam és tudok beszélgetni.Én ezt nagyon élvezem, mert majd szeretnék Angliába költözni ha nagyobb leszek.+ oroszul és spanyolul tanulgatok.Mind a 3 nyelvet szeretném elsajátítani.:)
2009. aug. 5. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/45 A kérdező kommentje:
Nem értem,hogy mi a baj a kérdéssel?Eddig mindenki tudott válaszolni mert tudták mit kérdezek.Olvasd el mégegyszer akkor talán megérted.
2009. aug. 5. 20:11
 37/45 anonim ***** válasza:
100%
Angolul beszélek középszinten, és most tanulok spanyolul és oroszul. Szerintem nem megszokás vagy példa kérdése. Valakinek vagy van kedve és elég szorgalma hozzá, vagy nincs.
2009. szept. 23. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 anonim ***** válasza:
90%

Ha valakit érdekel, hogy miért tanulnak a magyarok nehezebben idegen nyelvet mind mások, akkor én tudom rá a választ azt hiszem:

[link]

Ez a kép magáért beszél. A narancs és citromsárgával jelölt országok anyanyelve indoeurópai nyelv. Nézzétek meg, Magyarország színét. Ennyi. A magyarnak van a legkevesebb köze az összes többi európai nyelvhez.

2009. okt. 4. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/45 anonim ***** válasza:
56%
Hát én tudok magyarul,szovákul,csehül,angolul és most tanulok németül meg japánul.Nekem nagyon jó érzés,hogy meg tudom magamat értetni bárhol is legyek.
2009. nov. 6. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 anonim ***** válasza:
100%
Hát én 14/L vagyok, angolt társalgási szinten beszélem, a németet múltévben elkezdtem, de felhagytam vele, most viszont szeretném folytatni. A spanyol és francia is érdekelne, és a cseh is tetszik.:) Sok sikert a tanuláshoz!! Ne add fel!
2009. nov. 22. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!