Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Miért vannak annyian az...

Miért vannak annyian az eszperanto nyelv ellen?

Figyelt kérdés

Olvastam itt az oldalon, hogy hülyeség megtanulni, mert munkához nem jó, meg ilyenek. Pedig sokkalta egyszerűbb mint egy etnikai nyelv. Tudományos kutatások bizonyították, hogy az eszperantó tanulás után sokkalta könnyebb megtanulni indoeurópai nyelveket. (Többek között az angolt is) Szinte éveket lehet megspórolni pár hónap eszperantóval, a nyelv tanulás során.

[link]


Akkor mégis miért mondják, hogy haszontalan?

Más nyelvet sokkal nehezebb elsajátítani, főleg ha nincs nyelvérzéke az embernek. Az eszperantó pedig segít benne. Én tuti egy-két hónapot ráfogok szánni, és mellette csinálni az angolt, sokkal könnyebb lesz nekem.


Szerintem ez lenne a módja a nyelv tanulásnak először az eszperanto (vagy ido, interlingua, occidentál, noviall talán még a latin is stb.)

egy fél év, a gimiben, szakközépben. És utána jöhet a német, angol, francia, spanyol stb.



2014. dec. 6. 14:37
 71/126 anonim ***** válasza:
100%
Akkor úgy tűnik te is belátod, hogy sok helyen kötelező. Az, hogy sok szülő ezt választaná még nem jelenti azt, hogy jó lesz a gyereknek, hogy azt választja. Ha a mai magyarországi helyzetet nézzük, akkor szerintem sokkal hasznosabb németet tanulni és elhagyni az országot majd.
2014. dec. 7. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/126 anonim ***** válasza:
91%

71: Én meg annak idején pont azért nem választottam a körzetit a gyerekeknek, mert ott németet tanítottak. Nem mindenkinek az az álma, hogy német nyelvterületen dolgozzon.

Ahol tudják, ott a szülők eldöntik, ahol meg nincs választási lehetőség, ott vagy beletörődnek vagy megoldják másképp (külön tanár, költözés, akárhogy). Ez legyen a legnagyobb bajuk.


De szerintem az angol vagy a német nyelvtanítás ellen háborgó (miért németet tanítanak ha én angolt akarok, miért angolt tanítanak én németet akarok) szülők 99%-a egy emberként fogna össze felháborodva, ha felmerülne, hogy a gyerekeknek eszperantót tanítsanak.

2014. dec. 7. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/126 anonim ***** válasza:
93%

Jól is tennék, ha bevezetnék az eszperantót kötelezőnek én is háborognék. Pontosan azok miatt, amit írtatok. Feleslegesen sok időt vesz el a gyerektől. Én azt tartom bajnak, hogy angolul beszélő embert viszont ritkán hallok háborogni az angol ellen, sőt ami még nagyobb baj, hogy angol és amerikai embert meg még ritkábban. Nekik teljesen természetes, hogy ha nincs közös nyelvünk, akkor mi tanuljunk meg angolul. Nem is szólva arról, hogy sokszor lenézik azt, aki nem olyan jól beszéli a nyelvüket. Nem jó válasz erre az, hogy ez van ezt kell elfogadni. Vagyis jó, csak nincs sok értelme.

Szóval lehet az amerikaiak seggét kinyalni, én inkább megtartom az angoltudásomat olyan esetre amikor olyannal beszélek, akinek az angol nem az anyanyelve. Angol anyanyelvű emberrel pedig csak akkor állok szóba, ha tud más nyelven is beszélni vagy ha a munkámhoz fog kelleni.

2014. dec. 7. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/126 chtt ***** válasza:
64%

"Kedves chtt, kérlek mutasd meg azokat a konkrét hozzászólásokat, ahol ezek a szavak elhangzottak!"


Kedves #65-ös, ím-é:

#9.: "Az eszperantó egy mesterségesen megalkotott baromság."

#38.: "Minek tanuljak meg egy mesterséges nyelvnek nevezett marhaságot..."

2014. dec. 7. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/126 chtt ***** válasza:
64%

Jaj, de aranyosak vagytok!

Most azért pontoztatok le, mert feltettek egy kérdés és voltam olyan udvarias (udvariatlan?), hogy válaszoltam rá?

Tényleg nem lehet nem szeretni ezt a fórumot!

Köszönöm a piros pacsikat!

:)

2014. dec. 7. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/126 A kérdező kommentje:

"Jaj, de aranyosak vagytok!

Most azért pontoztatok le, mert feltettek egy kérdés és voltam olyan udvarias (udvariatlan?), hogy válaszoltam rá?

Tényleg nem lehet nem szeretni ezt a fórumot!

Köszönöm a piros pacsikat!

:)

"

chtt:

Na igen itt mutatkozik meg, hogy milyen emberek járnak erre az oldalra! Mennyire lehet hinni az ide íróknak. Én is emiatt imádom ezt a szennyoldalt! :D

2014. dec. 7. 20:51
 77/126 A kérdező kommentje:
Én amúgy zöldet adtam, mind a két kommentedre!
2014. dec. 7. 20:51
 78/126 chtt ***** válasza:
61%

Természetesen köszönöm a zöldeket is. Minden pacsinak tudok örülni, hisz véleménynyilvánítás, és az klassz. A közömbösség bármit képes tönkretenni, de azt tisztelem, akinek van véleménye. Kicsit kár, hogy a nicknevünket már nem merjük hozzá adni, de ne legyek telhetetlen, igaz?

Szóval módosítva az előző hsz-em:

Köszönöm a zöld és a piros pacsikat is.

:)

2014. dec. 7. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/126 anonim ***** válasza:
86%

Én meg csak a fejemet fogom, hogy egyeseknek milyen lelki vívódást okoznak a pacsik. :-)


Én akkor szoktam le az értékelgetésről, amikor olyanokat is láttam, hogy lepontoznak, akik konkrétan megírják a jogszabályt kérdésre, tehát nem tippelgetnek, véleményt mondanak.

De ha nektek ekkora örömöt okoznak a zöldpacsik, akkor most megnyomom mindenkinek, akkor is ha nem értek egyet a válaszával. :-D

Ha nektek ez hiányzik a szép estéhez, akkor szívesen hozzájárulok.

2014. dec. 7. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/126 anonim ***** válasza:
91%

Legyen szép estéje azoknak akik a 6-7-8. oldalon írtak, előbbre már nem megyek vissza. :-DDD

Mentek a zöld pacsikák.

2014. dec. 7. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!