Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Miért vannak annyian az...

Miért vannak annyian az eszperanto nyelv ellen?

Figyelt kérdés

Olvastam itt az oldalon, hogy hülyeség megtanulni, mert munkához nem jó, meg ilyenek. Pedig sokkalta egyszerűbb mint egy etnikai nyelv. Tudományos kutatások bizonyították, hogy az eszperantó tanulás után sokkalta könnyebb megtanulni indoeurópai nyelveket. (Többek között az angolt is) Szinte éveket lehet megspórolni pár hónap eszperantóval, a nyelv tanulás során.

[link]


Akkor mégis miért mondják, hogy haszontalan?

Más nyelvet sokkal nehezebb elsajátítani, főleg ha nincs nyelvérzéke az embernek. Az eszperantó pedig segít benne. Én tuti egy-két hónapot ráfogok szánni, és mellette csinálni az angolt, sokkal könnyebb lesz nekem.


Szerintem ez lenne a módja a nyelv tanulásnak először az eszperanto (vagy ido, interlingua, occidentál, noviall talán még a latin is stb.)

egy fél év, a gimiben, szakközépben. És utána jöhet a német, angol, francia, spanyol stb.



2014. dec. 6. 14:37
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/126 chtt ***** válasza:
33%
Értem, kedves #49. Nekem még mindig fura ez a nagy szélsőségesség a nyelv körül, de a kérdéseimre választ kaptam Tőled. Köszönöm. :)
2014. dec. 6. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/126 A kérdező kommentje:

#49 jaj, mert te olyan művelt vagy meg értelmes, közben csak itt okoskodsz és mellébeszélsz és nem értesz semmihez... mikor egy egyszerű kérdést nem bírtál felfogni. Jól tettem, hogy megmondtam a magamét ilyen alpári stílusban!!! Amúgy is te kezdted az ócsárlást az első hozzá szólásodban! Mit rágalmazol te szerencsétlen?! Mit képzelsz magadról?! Ki a jó Istennek képzeled magad?!

"Mi ez a hülye fogalom? Valami új divat az eszperantistáknál? Fogadok, hogy a másik kérdést, ahol ezt leírva láttam is te írtad ki."


Nem baj, tőletek nem féltem az eszperantistákat. Egy ilyen szennyoldalon, úgysem vesz komolyan senki sem titeket.

2014. dec. 6. 23:12
 53/126 anonim ***** válasza:
66%

Hagyjuk már, hogy senki sem ócsárolja a nyelvet. Az, hogy baromság meg marhaság mi, ha nem ócsárlás? Nem mindenkire mondom ezt, sőt a válaszok közt kevés ilyen de akadt. Szóval igenis ócsárolják, más kérdéseknél is és az emberek hozzáállása sok esetben hasonlít arra.

Azt meg el lehet olvasni, hogy mi az eszperantisták célja:

[link]

[link]

Mind a két irányzat sok követővel rendelkezik, meg vannak akik egyik irányzatot se tartják a saját elvüknek megfelelőnek.

2014. dec. 6. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/126 anonim ***** válasza:
59%
Ez nem azt jelentette, hogy mindenben egyetértek a kérdezővel, de abban igen, hogy ócsárolták.
2014. dec. 6. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/126 chtt ***** válasza:
79%
Ebben viszont az #53-54-esnek igaza van. Ha valaki szeret valamit, ha fontos neki az a bizonyos dolog, legyen ez nyelv vagy akármi, bizony nagyon nem esik jól, ha simán lebarmozzák meg lemarházzák. Akár ócsárlásnak hívjuk, akár szabad véleménynyilvánításnak (kevésbé kulturált formában), mindenképpen fájó, sértő. És - sajnálom, kedves kérdező - nem indok arra, hogy hasonló stílusban reagáljunk, mert akkor ugyan mitől vagyunk különbek az általunk leszóltaknál? (na mán megint kibújt belőlem a pájdagógosz; lőjetek le nyugodtan... csak ne fájjon:)))
2014. dec. 6. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/126 anonim ***** válasza:
100%

50: " (csak arra kellene vigyázni, hogy a haszon kedvéért ne mondjunk le az életünkről, az örömeinkről, és ez sokaknak nem sikerül.)"


Ha valaki nem szereti az angolt, akkor még nincs rá garancia, hogy az eszperantót szeretni fogja.

Én amúgy a spanyolt azért kezdtem el, mert nagyon tetszett a nyelv, a kultúra, a tanulása inkább öröm volt. Amellett örülök, hogy sokszor profitáltam belőle pl. utazás és munka során.


"Itt viszont tévedsz. Az hoz csak igazi hasznot (igaz, leginkább hosszú távon), ha a gyereknek sikerélménye van tanulás során; abból lehet csak igazán profitálni, amit örömmel, élvezettel csinál, nem kínnal-keservvel..."


Nem azt mondtam, hogy nem kell a sikerélmény. Az én gyerekeimnek pl. a kedvenc tantárgyuk az angol, sikerélményük is van, szeretik, és ha van lehetőségük ezt használni, akkor különösen fellelkesednek.

Az, hogy sok embernek nem tetszik az angol tanulás, az az ő bajuk. Lehet németül tanulni (nekem az nem tetszett), franciául, lehet eszperantóul is, vagy lehet helyette makramé-szakkörre járni. Én nem akarom megmondani senkinek, hogy mivel foglalkozzon, de más se erőltessen rám olyan nyelvet, amivel nincs kedvem foglalkozni.

2014. dec. 6. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/126 A kérdező kommentje:

# 55 Jó igazad van... :( Csak türelmetlen voltam, bocsánat.

Kulturáltabban is írhattam volna. Csak kicsit felhúzott az értetlenség...

2014. dec. 6. 23:34
 58/126 anonim ***** válasza:
26%
És ki erőlteti rád? 50-esnek szól a kérdés.
2014. dec. 6. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/126 anonim ***** válasza:
26%
Vagyis 56-osnak, elnézést.
2014. dec. 6. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/126 anonim ***** válasza:
100%

58: Ott van a kérdésben:


"Szerintem ez lenne a módja a nyelv tanulásnak először az eszperanto (vagy ido, interlingua, occidentál, noviall talán még a latin is stb.)

egy fél év, a gimiben, szakközépben. És utána jöhet a német, angol, francia, spanyol stb."

2014. dec. 6. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!