Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Miért vannak annyian az...

Miért vannak annyian az eszperanto nyelv ellen?

Figyelt kérdés

Olvastam itt az oldalon, hogy hülyeség megtanulni, mert munkához nem jó, meg ilyenek. Pedig sokkalta egyszerűbb mint egy etnikai nyelv. Tudományos kutatások bizonyították, hogy az eszperantó tanulás után sokkalta könnyebb megtanulni indoeurópai nyelveket. (Többek között az angolt is) Szinte éveket lehet megspórolni pár hónap eszperantóval, a nyelv tanulás során.

[link]


Akkor mégis miért mondják, hogy haszontalan?

Más nyelvet sokkal nehezebb elsajátítani, főleg ha nincs nyelvérzéke az embernek. Az eszperantó pedig segít benne. Én tuti egy-két hónapot ráfogok szánni, és mellette csinálni az angolt, sokkal könnyebb lesz nekem.


Szerintem ez lenne a módja a nyelv tanulásnak először az eszperanto (vagy ido, interlingua, occidentál, noviall talán még a latin is stb.)

egy fél év, a gimiben, szakközépben. És utána jöhet a német, angol, francia, spanyol stb.



2014. dec. 6. 14:37
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
 61/126 A kérdező kommentje:

Az egész idegen nyelveket, anélkül nem is lehet diplomád, ha nem beszélsz idegen nyelvet, közép fokú szinten. Különösen az angol nyelvet. (Pedig valljuk be egy matektanárnak, nem nagyon fog kelleni idegennyelv a munkájához.)

Egyébként nem azért írtam, hogy erőltetni szeretném, csak hasznosabb lenne így kezdeni, lásd a kutatásokat...

2014. dec. 7. 00:04
 62/126 anonim ***** válasza:
97%
Az, hogy mi hasznos, majd mindenki eldönti magának és a gyerekének. Nekem és még nagyon sokunknak bevált az, hogy angollal (van aki némettel) kezdte, volt sikerélményünk, szerettük és második nyelvbe is belekezdtünk.
2014. dec. 7. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/126 anonim ***** válasza:
5%
Ha már az erőltetésnél tartunk. Melyik nyelv is az, amelyiket egy gyerek akarva-akaratlanul tanul sok helyen, ha nem akar 20 km-re középiskolába járni?
2014. dec. 7. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/126 anonim ***** válasza:
100%
63: Akkor panaszkodjunk, hogy miért kell verset elemezni tanulni annak, aki asztalos akar lenni, miért kell fizikát/kémiát tanulni annak aki könyvelő akar lenni. Ezeregy dolog miatt lehetne sírni, de azért van a nagy szirénázás, hogy fúúúúújangóóóóóól.
2014. dec. 7. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/126 anonim ***** válasza:
91%

"#49 jaj, mert te olyan művelt vagy meg értelmes, közben csak itt okoskodsz és mellébeszélsz és nem értesz semmihez..."


Ha jól emlékszem, azt írtad, többet nem szólsz hozzá.



"mikor egy egyszerű kérdést nem bírtál felfogni."


A kérdés az volt, hogy miért vannak az emberek az eszperantó ellen. Én erre reagálva leírtam, hogy az embereknek nincsenek ellene, csak értelmetlennek tartják, tekintve, hogy nem érte el a célját és egy kicsi utazási mozgalommá szűkült. Mintha te nem bírnád felfogni, amit én és mások már oldalak óta írogatunk.



"Jól tettem, hogy megmondtam a magamét ilyen alpári stílusban!!! Amúgy is te kezdted az ócsárlást az első hozzá szólásodban!"


Talán erre gondolsz?



"Mi ez a hülye fogalom? Valami új divat az eszperantistáknál? Fogadok, hogy a másik kérdést, ahol ezt leírva láttam is te írtad ki. Írjál természetes nyelvet, az egyszerűbb. "



Hát ebben nem tudom, mi az ócsárlás, egyszerűen értelmetlennek éreztem ezt a fogalmat.



"Mit rágalmazol te szerencsétlen?! Mit képzelsz magadról?! Ki a jó Istennek képzeled magad?!"



Kis Pisti vagyok a gyk-ról, kérem alássan. Egy felhasználó, aki bátorkodik válaszolni egy kérdésre egy kérdésfeltevő oldalon, miután a kérdező erre ösztönözte az embereket. Hogy nem süllyedek el szégyenemben!



"Nem baj, tőletek nem féltem az eszperantistákat. Egy ilyen szennyoldalon, úgysem vesz komolyan senki sem titeket."



Akkor minek írtál ki itt kérdést? Ha derogál neked ez az oldal, akkor menj be a Nyelvtudományi Intézetbe vagy az ELTE Btk-ra előadásokra, esetleg vedd fel a kapcsolatot az MTA tagjaival. Mi itt nem érünk fel a te hatalmas zsenialitásodhoz, de ott végre a tudás levegőjét szívhatnád. :) Egyébként meg nyugodtan felveheted a kapcsolatot a hazai Eszperantó Szövetséggel, bennük még eszmetársra is lelsz.



"Ebben viszont az #53-54-esnek igaza van. Ha valaki szeret valamit, ha fontos neki az a bizonyos dolog, legyen ez nyelv vagy akármi, bizony nagyon nem esik jól, ha simán lebarmozzák meg lemarházzák. Akár ócsárlásnak hívjuk, akár szabad véleménynyilvánításnak (kevésbé kulturált formában), mindenképpen fájó, sértő."



Kedves chtt, kérlek mutasd meg azokat a konkrét hozzászólásokat, ahol ezek a szavak elhangzottak!

2014. dec. 7. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/126 anonim ***** válasza:
22%
Szerintem meg pont te lennél az, aki szirénázna, ha kötelezővé tennék az eszperantót. Mert az miben különbözik, hogy az állam erőlteti rád vagy én? De ha valóban ekkora a különbség, akkor gondolom nem lenne ez ellen semmi kifogásod, ahogy a hittan meg erkölcstan miatt sincs kifogásod.
2014. dec. 7. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/126 anonim ***** válasza:
95%

66: "Szerintem meg pont te lennél az, aki szirénázna, ha kötelezővé tennék az eszperantót."


Igen, szirénáznék miatta. Tőlem betehetik választható nyelvnek, de nem mint kötelező.


"De ha valóban ekkora a különbség, akkor gondolom nem lenne ez ellen semmi kifogásod, ahogy a hittan meg erkölcstan miatt sincs kifogásod"


De volt kifogásom az ellen is, olyannyira, hogy mielőtt a gyerekeimnek választania kellett volna szépen kicuccoltunk külföldre. Nem ez volt az elsődleges ok persze, de a magyar iskolarendszer nagyot segített a döntés meghozatalában.


A példád amúgy azért nem jó, mert ott mégis van választása a szülőnek, tehát ebben az esetben is lenne, hogy eszperantó vagy pl. angol.

2014. dec. 7. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/126 A kérdező kommentje:

# 65: megint sikerült mellébeszélned és erőlködnöd összevissza. Nem is az volt a kérdés lényege, hogy elérte a mozgalom a célját. Szándékosan hoztátok fel mellébeszélés képen. Hanem hogy jobb lenne először azzal kezdeni.

Pontosítva

anyanyelv--> egyszerű mesterséges nyelv (eszpreanto, interligua stb.)-->etnikai nyelv

(És most már direkt így fogom írni)

Tudom most írom le 50. alkalommal és számodra nehéz megérteni, de megpróbáltam érthetőbb formában közölni.


Épp most másoltad be a hozzá szólásoddal amiben fikáztad az eszperantót:


"Mi ez a hülye fogalom? Valami új divat az eszperantistáknál? "


De tagad csak a tényeket, és erőlködj tovább!

2014. dec. 7. 01:25
 69/126 anonim ***** válasza:
23%
Akkor miért nem jogos az angol ellen szirénázni, ha más tantárgy ellen meg igen? Viszont én egyik tantárgyat se tenném kötelezővé, ahogy a matekot, fizikát, magyart, eszperantót és kémiát sem.
2014. dec. 7. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/126 anonim ***** válasza:
96%

68: "Pontosítva

anyanyelv--> egyszerű mesterséges nyelv (eszpreanto, interligua stb.)-->etnikai nyelv"


Nagyon sokunk megoldotta az anyanyelv-->etnikai nyelv problémát. Még a gyerekeim is.

Akinek jobb a te sorrended annak nincs megtiltva, hogy a gyerekének először eszperantót tanítson, de hagyj már ki minket ebből.


68: "Akkor miért nem jogos az angol ellen szirénázni, ha más tantárgy ellen meg igen?"


Nálunk lehetett az otthoni suliban mást is választani, pl. németet, mégis sokkal többen kérték az angolt. A legtöbb szülő pont nem a nyelvtanulás ellen fog tenni, amikor azt látja, hogy annak gyakorlati haszna van.

Egyébként ismerek olyan családot, ahol a szülők nem beszéltek nyelveket, pont azért mentek Bécsbe mindig a 14 éves gyerekkel, mert ő segített nekik vásárolni, mert ő tanulta a suliban a németet.

2014. dec. 7. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!