Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Miért vannak annyian az...

Miért vannak annyian az eszperanto nyelv ellen?

Figyelt kérdés

Olvastam itt az oldalon, hogy hülyeség megtanulni, mert munkához nem jó, meg ilyenek. Pedig sokkalta egyszerűbb mint egy etnikai nyelv. Tudományos kutatások bizonyították, hogy az eszperantó tanulás után sokkalta könnyebb megtanulni indoeurópai nyelveket. (Többek között az angolt is) Szinte éveket lehet megspórolni pár hónap eszperantóval, a nyelv tanulás során.

[link]


Akkor mégis miért mondják, hogy haszontalan?

Más nyelvet sokkal nehezebb elsajátítani, főleg ha nincs nyelvérzéke az embernek. Az eszperantó pedig segít benne. Én tuti egy-két hónapot ráfogok szánni, és mellette csinálni az angolt, sokkal könnyebb lesz nekem.


Szerintem ez lenne a módja a nyelv tanulásnak először az eszperanto (vagy ido, interlingua, occidentál, noviall talán még a latin is stb.)

egy fél év, a gimiben, szakközépben. És utána jöhet a német, angol, francia, spanyol stb.



2014. dec. 6. 14:37
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/126 anonim ***** válasza:
93%
Mi ésszerűen fogalmaztuk meg, de kb. mondhattunk bármit, mindent ócsárlásnak vettél, míg észérvekkel cáfolni nem tudtad. Pedig a többen azt is írtuk, hogy valóban könnyebb nyelv, és nincs bajunk azzal, ha valaki eszperantót tanul. De a fontossága már megkérdőjelezhető. Hol van itt az ócsárlás? De ha legközelebb kérdezel, légy szíves, azt is írd le, hogy mit válaszoljunk rá, nehogy még támadásnak vedd.
2014. dec. 6. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/126 anonim ***** válasza:
91%

"Dehogy nem vagytok ellene, elég csak megnézni, hogy felkaptátok a vizet, mert bizonyítékot és racionálisan fogalmaztam."


Én senkit nem látok a válaszolók közül, aki felkapta volna a vizet.



"És igazból nincs is racionális okotok, semmi komoly érvetek nincs az eszperantó ellen..."


Az érv az, hogy nem hasznos és nem beszélik sehol. Az emberek nem fognak olyasmibe fektetni több évnyi energiát, aminek utána nem látják hasznát.



"Szerintem pont az ilyesmi miatt vesztettünk el egy csomó háborút. Emiatt a hozzá állás miatt..."



A többesszám kikre utal? Rátok, eszperantistákra?



"Jaj, hagyjuk már ezt! És az számít mikor?! "



Igen, rengeteget számít. Látszik, hogy nem jársz még egyetemre és nem foglalkoztál kutatással. Nekem pl. volt, hogy megjegyezték, hogy túl régi könyvekből írtam esszét, amikor '80-as évekbeli forrásokhoz nyúltam. Szerinted mindegy, hogy az orvostudományi cikkek a legújabb kutatások alapján jelennek meg vagy századeleji forrásokból dolgoznak?

2014. dec. 6. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/126 anonim ***** válasza:
95%
Szia, a legnagyobb probléma az eszperantó elterjesztésével, hogy nincs elterjedve. Nem sok embert érdekel egy két milliós nyelv, aminek nem tud semmit a kultúrájáról. A nemzetközi kultúra nem elég érdekes.
2014. dec. 6. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/126 A kérdező kommentje:

#31,32 Csak úgy olvassátok már vissza mit írtatok, dehogy nem áltatok neki ócsárolni... Nem arról volt szó, hogy elterjeszteni a nyelvet, ha nem kihasználni a benne szunnyadó lehetőségeket a többi nyelvtanulás során. Nem mellesleg meg megkönnyíti az utazást, illetve a szállás szerzést.

És egyébkén meg az én kezemben van kutatás tudományos, a tietekben mi található?! Hát kb. semmi. És amúgy Kepler törvényeket sem szokták bizonygatni újból és újból, mert igaz, akár milyen régi. Szóval ez megint mellébeszélés volt. Hát hogy ha csöndben maradtatok volna, lehet bölcsebbek maradtatok volna...

2014. dec. 6. 19:14
 35/126 anonim ***** válasza:
92%
Amiket linkeltél, azok a tanulmányok főleg arról szólnak, hogy könnyebb megtanulni, mint más indoeurópai nyelveket. És ahogy nézem a forrásaikat, egyik sem rangos nemzetközi folyóiratban jelent meg, a legtöbb angolul nem is érhető el. Ez persze nem jelenti azt, hogy nem értékes kutatások, csak azt, hogy ha el akarnám olvasni a részletes eredményeket, nem lenne egyszerű. De azt szerintem nem is vitatta senki, hogy könnyebb, de nem hasznos. Az egyik válaszoló linkelt egy viszonylag új, valóban tudományos cikket (nem Wikipediáról, hanem az ncbi-ról, amely valóban tudományos adatbázis), ahol foglalkoznak azzal is, hogy mi a probléma az eszperantóval.
2014. dec. 6. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/126 A kérdező kommentje:

A linkben, semmi konkrétum az ellen amit írtam.

Valahogy csak megírták a wikis cikket úgy hogy betartották a szerkesztési irány elveket, és törölték volna ha hülyeség lett szóval...

Egyénként a skandinávok értelmesebbek voltak és tanítanak a gyereknek mesterséges nyelvet. Hogy könnyebb legyen a többi.

[link]

Nem véletlenül. Nem olyan b@lf@**zok mint mi, magyarok.

2014. dec. 6. 19:50
 37/126 A kérdező kommentje:

Tessék:

[link]

2014. dec. 6. 19:59
 38/126 anonim ***** válasza:
88%

"És egyébkén meg az én kezemben van kutatás tudományos, a tietekben mi található?!"


A józan ész. Minek tanuljak meg egy mesterséges nyelvnek nevezett marhaságot, hogy majd könnyebben tanuljak angolt, amikor azt az időt és energiát angoltanulásra is fordíthatom?


"És amúgy Kepler törvényeket sem szokták bizonygatni újból és újból, mert igaz, akár milyen régi."


A bolygók mozgása feltehetően nem változott az elmúlt pár millió évben. A nyelvek, és az embereknek a nyelvekhez történő hozzáállása valamint a társadalom azonban igen. Szóval ez hatalmas csúsztatás. Arról nem is beszélve, hogy sokszor több száz, éves természettudományos dogmák is megdőlhetnek vagy módosulhatnak egy új felfedezés hatására. Az orvostudományra ez például nagyon igaz.

2014. dec. 6. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/126 anonim ***** válasza:
92%

"Nem arról volt szó, hogy elterjeszteni a nyelvet, ha nem kihasználni a benne szunnyadó lehetőségeket a többi nyelvtanulás során."


Ennyi erővel tanuljon inkább spanyolul és később ha portugálul és olaszul szeretne tanulni, akkor nagyban megkönnyíti a helyzetét... Úgyhogy ez nem érv.


" Nem mellesleg meg megkönnyíti az utazást, illetve a szállás szerzést."


Hogyan??? Egy szálloda honlapján sem láttam azt,hogy eszperantó nyelvet lehetne választani, nem tudok szállást foglalni, ha eltévedek pl. Párizsban akkor előbb találok egy urdu nyelven beszélő pakisztánit aki ott cserediák, mint eszperantóul beszélőt.


"És egyébkén meg az én kezemben van kutatás tudományos, a tietekben mi található?! Hát kb. semmi."


Légyszives linkeld azokat az álláshirdeéseket ahol eszperantót beszélő alkalmazottakat keresnek és linkeld azoknak a szállásoknak a honlapját, ahol eszperantóul olvashatom a szoba árakat és eszperantó nyelven tudok foglalni.

Minden egyéb tudományos kutatásokra teszek nagy ívben.

2014. dec. 6. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/126 A kérdező kommentje:

"A józan ész. Minek tanuljak meg egy mesterséges nyelvnek nevezett marhaságot, hogy majd könnyebben tanuljak angolt, amikor azt az időt és energiát angoltanulásra is fordíthatom? "

Ezt már kifejtettem. Nem fogom megint

És egyébként meg nem "marhaság"...

Ennyi erővel az össze nyelv marhaság, mert mindegyik mesterséges, ugyanis a szavakat kitalálták. Csak az eszperantónál tudatosabbak voltak.


"A bolygók mozgása feltehetően nem változott az elmúlt pár millió évben. A nyelvek, és az embereknek a nyelvekhez történő hozzáállása valamint a társadalom azonban igen. Szóval ez hatalmas csúsztatás. Arról nem is beszélve, hogy sokszor több száz, éves természettudományos dogmák is megdőlhetnek vagy módosulhatnak egy új felfedezés hatására. Az orvostudományra ez például nagyon igaz."


De hát zsinórba bizonyítanak a mesterséges nyelvek. Akkor áruld már el nekem miért tanítják a Skandináv országokban?! A világ legszínvonalasabb oktatási intézményeiben?!

2014. dec. 6. 21:29
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!