Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milyen vélemények vannak a...

Milyen vélemények vannak a wicca vallásról? Ki hisz benne, és ki mit gondol róla?

Figyelt kérdés
2010. júl. 13. 15:14
1 2 3 4 5
 41/46 anonim ***** válasza:

"Ez igaz, de a cél megvalósodás nélkül, csak cél marad. A célban az a lényeg, hogy a cél megvalósodjon."


De a cél nem az, hogy ha meghalunk, akkor egy trónon ülő Istent, vagy egy karját kitáró Istennőt lássunk, nem az, hogy bebizonyosodjon, hogy igen, nekünk volt igazunk, mert csak az én vallásom volt a valódi út....

A cél az, hogy az út során ráébredjünk, csakis a szeretet a lényeg, és ha megérkezünk oda, ahova, akkor el tudjuk fogadni, bármi is vár ránk, mert akkora már értjük, hogy a szeretet fontosabb a hitnél.. és hogy mindegy melyik vallás volt igaz (talán egyik sem), mert ha nem az enyém, akkor is szép és boldog életem volt, és nincs miért félnem....

2010. júl. 22. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/46 anonim ***** válasza:

Ignotus. :)


Nos akkor nem különbözünk túlságosan semmiben, csupán félreérthettük egymást. Viszont én úgy gondolom, az igazi pecsét még hátra van. Tehát Jézus a kiteljesedett logosz(emberi szinten), de a "feladatát" még nem végezte be. Második eljövetel, amit egyébként a Hinduizmus is elővezet 10. avatar formájában. Na az lesz az igazi pecsét, sőt a pont a mondat végére. :)


viszont egy dolgot azért megjegyeznék. Szerintem számított a térség. Ahol megjelent Jézus, ott hatalmas volt a gyűlölködés, ellentétben az iszlám és távol-keleti helyszínekkel. Itt szükség volt a nagyobb nyomatékosításra, ezért is nevezhető kiteljesedett igének Jézus. Azt pedig mindketten tudjuk, hogy az összes világvallás igaz, csupán meg kell tisztítani őket a téves nézetektől, amire egyébként létrejött már a "gyógyszer". :):P


üdv

25/F

2010. júl. 22. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/46 anonim ***** válasza:

"Egyébként van olyan vallás, hogy odinizmus :)"


Oké, akkor még egyszer leírom: NINCS olyan vallás, hogy "odinizmus". Miután az Ásatrú egy többistenhitű vallás, helytelen és pontatlan "odinizmus"-ként hivatkozni rá, mert ez a fogalom azt sugallja, hogy az Ásatrú-hívők csak Odinban hisznek. Ez ugyebár nyilvánvaló tévedés. Én pl. Ásatrú-hívő vagyok, tisztelem Odint, mint főistent, de a személyes vezetőm Thor. Akkor én most "thorista" vagyok, a "thorizmus"-t követem? Nem, az Ásatrút. Úgy, ahogy aki Frey-t választja vezéristenének, ő nem "frey-ista" lesz, hanem ugyanúgy Ásatrúar, mint én. Ennyi az annyi.


A hamarosan Magyarországon is bejegyzésre kerülő egyházunkat is úgy fogják hívni, hogy az "Ásatrú Magyarországi Egyháza". Nem pedig mondjuk "Magyar Odinista Egyház"-nak. Így már érthető?

2010. júl. 23. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/46 anonim ***** válasza:
De valóban van olyan, hogy odinizmus, amelynek pont az a lényege, hogy csak Odint tisztelik. Ez nem egyezik meg az Ásatruval, amiről te beszélsz:)
2010. júl. 23. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/46 anonim ***** válasza:
Odint magában hülyeség tisztelni. Tudod, ez Ásatrú amolyan "all in one"-cucc. Vagy minden istent tisztelsz, vagy egyiket sem. Nincs olyan, hogy ha én csak egy szelet kenyeret akarok venni a boltban, akkor viszem a kiskésem, és levágok egy egykilósból egy darabot...
2010. júl. 23. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/46 anonim válasza:
én wicca vok sztem ez a lehető legjobb vallás
2011. febr. 20. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!