Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milyen vélemények vannak a...

Milyen vélemények vannak a wicca vallásról? Ki hisz benne, és ki mit gondol róla?

Figyelt kérdés
2010. júl. 13. 15:14
1 2 3 4 5
 11/46 anonim ***** válasza:
24%

"Pontosan. És igen, azt keresem, ami szimpi."

Akkor nem az igazságot keresed. XD


"Lehet, hogy Allah létezik, és a vallásuk is igaz, de attól még nem leszek a vallásuk tagja."

Akkor nem az igazságot keresed. XD


"ÉS honnan veszed, hogy csak egyetlen egy vallás az igaz?"

Mert igazság csak egy lehet.

2010. júl. 13. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/46 anonim ***** válasza:
66%
Befejezted a térítést, kereszténykém? Kösz...
2010. júl. 13. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/46 A kérdező kommentje:
Én is megköszönném... és honnan veszed, hogy csak egy igazság van? Valaki mondta neked, és adott rá bizonyítékot? Ha nem, akkor nincs megcáfolva az én elgondolásom, bár bizonyítva sem, de nekem jogom van abban hinni, amiben én akarok, és hogyha azt keresem, ami szimpi és harmóniát képes vinni az életembe, nem úgy, mint a kereszténység, akkor az is az én dolgom.
2010. júl. 13. 20:58
 14/46 anonim ***** válasza:
45%

"nekem jogom van abban hinni, amiben én akarok"

Senki nem vonta ezt kétségbe...


Csak arra hívtam fel a figyelmed, hogy ma mindenki azt keresi ami neki szimpi, és az nem számít, hogy közben hamis is lehet az a hit.

2010. júl. 13. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 anonim ***** válasza:
93%
És mégis ki dönti el, hogy melyik hit a hamis, és melyik az igaz? :D
2010. júl. 13. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/46 anonim ***** válasza:
13%

21:38-nak


Ha eleve nem is az igazat keresi akkor már tök mindegy, nem?

2010. júl. 13. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/46 A kérdező kommentje:

"Csak arra hívtam fel a figyelmed, hogy ma mindenki azt keresi ami neki szimpi, és az nem számít, hogy közben hamis is lehet az a hit."


Bebizonyítani egyik hitről, vallásról sem lehet, hogy igaz. Amúgy én a buddhizmust az igaz vallások közé sorolom, akárcsak az eredet vallást. A kereszténységet nem igazán, hiszen már gyerekkorban a szülők kijelentik, hogy neked kereszténynek kell lenned (keresztelés, vele mis ez van), és hatalmas a szigor. A buddhizmus engedékeny, és nem akar hívőket gyűjteni. Én úgy gondolom, hogy Isten bennünk van, és nem a templomban, és azzal, hogy térdepelünk, még nem lesz hozzánk kegyesebb, csak mi leszünk álszentek. De mindenkinek szíve joga eldönteni, számára mi az igaz vallás. A kereszténység is igaz vallás, csak ma már az erőszakos formáját láthatjuk a világon. Engedni kéne, hogy a hívők maguktól menjenek. Vagy talán tévedek?

2010. júl. 14. 07:53
 18/46 A kérdező kommentje:
És még hozzáfűzném, hogy az életben a boldogság az egyik legfontosabb formula, és én már kaptam bőven pofonokat az élettől, pedig még csak 14 éves vagyok. Nem kezdem el sorolni, mert szerintem ez már az én magánügyem, de ha valaki akarja, kérdezze meg privátban. És a szimpatikus vallás nekem a buddhizmus, amit egyszerre igaznak is vélek, ezáltal a jó úton haladok (ez szubjektív, kinek mi a jó út...) és még boldog is vagyok az életben.
2010. júl. 14. 07:55
 19/46 anonim ***** válasza:
66%

OFF:

A buddhizmus és a kereszténység között alapvető különbség az, hogy két alapvetően különböző személyiség tanait követjük. Buddha kiegyensúlyozottabb, Jézus viszont határozottabb.


Buddha:

"Boldog csak az, akinek szíve megtalálta a békességet... Békesség pedig csak ott van, ahol minden szenvedély és bűn tüze kialudt."


Jézus:

"Boldogok a békességben élők, mert Isten fiainak hívják majd őket."

----------------------------------------------------------

ON:


A wicca toleranciája lévén nincsen különösebb gondom velük. NeoPogány vallás érdekes mitológiával... De maradok annak, aki, tehát keresztény.


P.S. Jézus tanítása nem tetszett neked?

2010. júl. 14. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/46 A kérdező kommentje:

Én nem a tetszés-nemtetszés alapján döntöttem úgy, ahogy. Egyszerűen mind a kettőt teljes odaadással "kipróbáltam" (nem véletlenül idézőjel ,mert nem hangzik túl jól), és én nem éreztem változást a kereszténységben. Számomra a kereszténység is valós, de ma már nem az van, aminek kellene lennie. Szerintem Isten nem attól szeret egy embert, hogy térdepel a templomban és imádkozik. Szerintem az számít, ami belül, bennünk van. A többi már külsőség, akkor már bálványozás van, amit pedig a Biblia ellenez. Én buddhistaként sem járok semmilyen buddhista templomba, nem imádkozok, pusztán a saját erőmből, energiámból építem fel a lelki, spirituális fejlődés alapköveit. Lehet, hogy ez még 14 évesen korai, de szerintem nincs túl korán. Amúgy a kereszténységben még azt is ellenzem, hogy a kisbabát, aki még nem tud saját akaratából, saját tapasztalatából dönteni a világ vallásai közül, azt megkeresztelik, ilymódon szinte szó szerint megpecsételik, és kijelentik, hogy neked azt kell követned. Tehát már előre megpecsételik a sorsát a gyereknek. A buddhizmusban nem kötelező követni a vallást, és több ágazat közül is lehet választani (buddhizmus, hinduizmus, sintoizmus, ze-buddhizmus stb...).

Én sokkal barátságosabb vallásnak titulálom a buddhizmust, és úgy gondolom, nem kell erőszakkal rávenni az embereket arra, hogy miben higgyenek (pl térítés). Nem tagadom meg a kereszténységet, de én úgy látom, hogy ma már egyre rosszabb irányba tolódik. A papok már maguknak gyűjtik a pénzt, politizálnak, stb... és ilyen helyzetben egyre nehezebb elhinni, hogy boldogságot kapunk cserébe.

2010. júl. 14. 10:04
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!