Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milyen vélemények vannak a...

Milyen vélemények vannak a wicca vallásról? Ki hisz benne, és ki mit gondol róla?

Figyelt kérdés
2010. júl. 13. 15:14
1 2 3 4 5
 21/46 anonim ***** válasza:
19%
Szerintem a Wicca ugyanolyan álvallás,és sarlatánság,mint az odinizmus.
2010. júl. 15. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 anonim ***** válasza:
81%
Azért arra kíváncsi lennék, hogy mitől igazi, és mitől "álvallás" egy vallás. A Wicca gyakorlatilag egyidős a kereszténységgel, csak a boszorkányüldözések időszakában eltűnni látszott. A wicca főpap (vagy főpapnő, ágtól függően) szarvasagancsos sisakot hordott, ezért lett a keresztény ördögnek szarva... Ez az egyik legősibb pogány, természetközeli vallás. Mondjuk azt szeretem, amikor a laikusok keverik a sátánizmussal, és az ördögimádattal... Ha más vallás tagjai is így viszonyulnának a természethez, és az emberekhez, mint a wiccák, akkor nem itt tartana az emberiség...
2010. júl. 15. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 A kérdező kommentje:
Egyetértek. És honnan tudod, hogy a tiéd nem "állvallás"? Lehet, hogy a wicca hívők szemében a kereszténység egyenlő az állvallással. Ez szubjektív, és teljesen relatív.
2010. júl. 15. 12:11
 24/46 anonim ***** válasza:

Kérdező:


Csak ha minden teljesen szubjektív lenne, nem létezne objektív igazság. Hiába hiszed, hogy a vékony jég nem szakad le alattad, nem a te akaratod, véleményed, hanem az objektív körülmények döntenek.


Léteznek olyan vallások, amelyek tényeket vetnek fel, és abból tájékozódva alakulnak kik: tudod, a keresztények pl. hiszik, hogy élt Jézus Krisztus, csodákat tett, és tanított.


Vallási tolerancia létezik, de a másik eszme elfogadása az már nem könnyű... Egy gondolkozó vallásos nem az embereket tartja hamisnak, hanem, amit képzelnek, abból adódóan, hogy ő mást tart igaznak.


Krisztus és Buddha tanítása között itt van ellentét:


"Ἐγώ εἰμι ἡ ὁδὸς καὶ ἡ ἀλήθεια καὶ ἡ ζωή· οὐδεὶς ἔρχεται πρὸς τὸν πατέρα εἰ μὴ δι᾽ ἐμοῦ." (Jn: 16:4) Jézus ezen mondatába kapaszkodik a legtöbb keresztény:

klasszikus kiejtéssel a vers a következőként hangzik:


"Egó eimi hé hodosz, kai hé alétheia, kai hé zoé. udeisz erchetai prosz ton patera ei mé di emu."


A Vulgata így fordítja:


"Ego sum via, et veritas, et vita. Nemo venit ad Patrem, nisi per me."


Tehát Jézus azt mondja (a Vulgatát, és az eredeti szöveget nézve): Én vagyok az Út, az Igazság és az Élet. Senki nem megy az Atyához, kivéve általam.


Az utóbbit magyarosabban így lehet mondani: Senki sem mehet az Atyához, csak általam.


Tehát a buddhizmus és a kereszténység között az a különbség, míg a buddhizmus egy Univerzális Vallást képvisel, amely befogadóképes, addig Krisztus azt mondja, hogy hirdessétek az örömhírt, tehát a kereszténység az egy térítő jellegű vallás.


Tehát az igen gnosztikus absztrakciókkal vigyázni kell. Tehát a kereszténység inkább a Bibliának az originalitását bizonygatja, mintsem elvont vallási vitákat, mert a buddhizmus pl. alanyibb vallás, Buddhát nem kísérték csodák, ő tanító volt, tehát ő szubjektíven, és gnosztikusan tanított. Az iszlám pl. (persze ehhez nem értek, csak egy példát tudok felhozni) teológiában nem csak szentirataival, hanem az 'istenérvekkel' foglalkozik. Minden vallásnak meg van a maga sajátossága.


Tehát a vallás relatívan objektív és szubjektív, mert abban igazad van, a személy véleménye is fontos.


Nehéz, látod, nehéz...


hogy ne csak offoljak: A wiccáról véleményt nem tudok megformálni, mert van úgy 12 ága... ;)

2010. júl. 15. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/46 A kérdező kommentje:

"Én vagyok az Út, az Igazság és az Élet. Senki nem megy az Atyához, kivéve általam. "


Nos a buddhizmus nem jelenti ki, hogy csak A Buddha tanításai által juthatunk el a megvilágosodásig. Vannak, akik a fönt említett mondat alapján csak Jézus tanításaiban hisznek, és más hasonló állításokat tőből elutasítanak. De arra nem gondolnak, hogy ez is szubjektív. Mert, míg ők ebben hisznek és másokat utasítanak el, addig mások másban hisznek és őket utasítják el. Ez már csak nézőpont kérdése, hogy ki melyiknek hisz, és ezt nem is saját döntés alapján teszik, hanem a család felmenői döntik el még csecsemőkorban, hogy melyik vallásnak kell hinniük (pl. keresztelés).


Jól mondtad, Buddha egy tanító volt. Ő az arany középutat javasolta mindenkinek, és amikor elzárkózott mélyen az önsanyargatástól, ön-ostromlástól, akkor a hívei megtagadták Őt, és hazugnak titulálták. Mégis neki lett igaza, és én a kereszténységet is sokkal barátságosabb vallásnak tartanám, ha nem erőszakolnák rá mindenkire. Hagyni kéne, hogy az ember maga döntsön a jövőjéről. Én nem a szüleim miatt lettem buddhista. Még 14 vagyok, de úgy gondolom, elég érett egy ilyen témához. Nagyon sok pofon után, amit az élettől kaptam, megtaláltam ezt a formáját az életnek, és azóta kiegyensúlyozott és boldog vagyok.


Kellemes estét!

Üdv!

2010. júl. 15. 18:17
 26/46 anonim ***** válasza:
83%

"Szerintem a Wicca ugyanolyan álvallás,és sarlatánság,mint az odinizmus."


A baj az, hogy nincs olyan vallás, hogy "odinizmus".

2010. júl. 16. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/46 anonim válasza:
húú, az utolsó odatette a pontot! szép olt 15:12-es! :D
2010. júl. 19. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 A kérdező kommentje:
Hát jogos :)
2010. júl. 19. 19:57
 29/46 anonim ***** válasza:
75%

Én nem nevezem magam wiccának, mert nem vagyok tagja egyik covennek sem, de azért kijelenthetem, hogy többnyire ugyanabban hiszek, mint a wiccák:)


De: "árulják a nem létező tudásukat " - igazi wicca nem tesz ilyet, ne keverd őket az Ezo Tv-s boszorkányokkal.


Mint követője, szeretem ezt a vallást, mert elsőrangú szerepet benne a szeretet játszik. Engem boldoggá tesz ez a vallás :)

2010. júl. 21. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 anonim ***** válasza:
77%
Egyébként van olyan vallás, hogy odinizmus :)
2010. júl. 21. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!