Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi az az Oltáriszentség...

Mi az az Oltáriszentség gyakorlatilag és miért imádják?

Figyelt kérdés
A katolikus templomban egy aranynak tűnő anyagból készült, talpas tárgy közepén kör alak (mintha lenne is benne valami), amiből mintha fénysugarak szimbólum lenne megformálva és időnként felmutatják a papok textillel kezükbe fogva, meg kiállítják, de mi ez az Oltáriszentség valójában és honnan ered és miért van?

2019. szept. 29. 21:47
 91/143 anonim ***** válasza:
19%

10.Erről a linkről is.Szèp az ára 359000Fr.Szép kereset.

Jézus azt mondta:"Ingyen kaptatok ingyen adjatok"

Az apostolok ilyenekkel jártak házrol hazra hirdetni.Az egyikkezükben ez volt a másikban egy olyan csengő amelyik négy csengetyüből alt.

Amikor az orrát törőlte mindkettőt letették a földre.

Amikor a kapun mentek be rázták a csengőt és ezzel a játékkal eltakarták az arcukat.És így mentek mendegéltek,mint"Szèlles országúton andalog a jobbágy".

Ja..a kehely,elővettèk ès a ház ura abba töltötte a bort.

Nos ezek a szükségtelen dolgok erre kellettek.

Minek kellenek ezek a dolgok,amikor sem Jèzu sem az apostolok nem használtak?

Az egyiptomi farok használták mert ők istenek voltak(hamis istenek)

2020. nov. 17. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/143 anonim ***** válasza:
80%

"Érdekesség még, hogy ... A Vasárnap valószínűsíthető, hogy a vásárnap-ból származik ... az angol Sun-day kifejezést, német Sonn-tag, mindkét nyelvben a Nap napja ... Az ókori latin és germán népek pedig isteneikről nevezték el őket"

Aha, érdekes tényleg, hogy a különböző nyelvek nem egyformán fejlődtek... Kár, hogy ennek a nyelvtörténeti kérdésnek semmi köze ahhoz a kérdéshez, amit feltettél. Meg az is kár, hogy csak néhány nyelvben vizsgáltad meg a kérdést, a többi néhány ezer nyelvben meg nem. Ennél azért illene alaposabb munkát végezni, ha nyelvészkedésre adod a fejedet.

2020. nov. 17. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/143 anonim ***** válasza:
82%

"Az ókorban a napokat a hét akkor ismert bolygónak (köztük a Napnak és a Holdnak) rendelték alá."


Hát ugye eredetileg az órákat rendelték alá, mindig ugyanabban sorrendben, és az adott nap első órája lett az adott nap neve. De ez elsősorban csillagászati alapon történt, nem volt olyan nagy szakrális jelentősége.


"Az ókori latin és germán népek pedig isteneikről nevezték el őket (ez még tetten érhető egyes angol és német nap-elnevezésekben), vagyis a Nap, mint a legfőbb isten napja lett a vasárnap."


Pontosabban az isteneikről nevezték el a bolygókat, amikről pedig elnevezték a napokat. A germán nevekben pedig az istenek kb germán megfeleltetése lett a név. Tehát pl a csütörtök az Jupiter napja, a thursday pedig ugye Thor napja, de azért Thor és Jupiter figurája elég sokban eltér.


Amúgy az indoeurópai népeknél jellemzően nem a Nap a legfőbb isten, hanem a levegőég. Zeusz, Jupiter az ég istenei. Így a logikis fő nap a csütörtök lenne.


Amúgy a kereszténységben a Nap ugyan nem isten, de attól még fontos szimbólum. Egy napábrázolás nem kell, hogy szükségszerűen napistent takarjon, ahogy amikor Jézusra bárányként hivatkozik a Biblia, az sem valami pásztoristenséget jelent.

2020. nov. 17. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/143 anonim ***** válasza:
0%
|92.Èn majdnem minden nyelvet szeretek,füstölve is,kocsonyának vagy rántv stb.Nem szeretem a kutya nyelvet de jol beszèlem.
2020. nov. 17. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/143 anonim ***** válasza:
68%

#94

Csak kíváncsiságból, a te szektádban milyen néven nevezik a napokat, hónapokat?

2020. nov. 17. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/143 anonim ***** válasza:
31%

Látom nem tudod mi a szekta szó.Én meg mondom.

"Isten amit kèr ès nem adunk,ès amit nem kèr ès adunik"

Pld.Nem kèri az inkvizíciót ès az egyház adta,ami a hatalmas bün miatt le szakadt Istentől.Na ez a szekta.

Amit kèr ès nem adunk pld.az evangélium hirdetése."Elmenvèn tegyetek tanitványokká minden nemzetből embereket".A hirdetés tagadása,szekta mert leszakadt Istentől.

Az igaz keresztèny követi Jèzust ès a parancsait.

Most mar tudod osztályozni.

2020. nov. 17. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/143 anonim ***** válasza:
75%
Nem azt kérdeztem, hogy mi a szekta szó jelentése. Azt kérdeztem, hogy nálatok milyen néven hívják a napokat, hónapokat. Szerintem egyértelmű volt a kérdésem, nem tudom miként tudnám egyszerűbben megfogalmazni.
2020. nov. 18. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/143 anonim ***** válasza:
38%

Nálatok.Akkor nem egy vallásban vagyunk?

Külömben a napot,hónapokat egyformán èrti az egèsz magyarnyelvü ember.Vagy te többfèle kèppen èrted?Lehet sok nyelved van.

2020. nov. 18. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/143 anonim ***** válasza:
66%

#98

Annak szólt, aki a 90-es írta igazából, azt hittem, hogy te voltál. Elnézést, ha azt nem te írtad, hanem egy másik értelmi fogyatékos.

2020. nov. 18. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/143 anonim ***** válasza:
13%
99.Semmi baj.
2020. nov. 18. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!