Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi az az Oltáriszentség...

Mi az az Oltáriszentség gyakorlatilag és miért imádják?

Figyelt kérdés
A katolikus templomban egy aranynak tűnő anyagból készült, talpas tárgy közepén kör alak (mintha lenne is benne valami), amiből mintha fénysugarak szimbólum lenne megformálva és időnként felmutatják a papok textillel kezükbe fogva, meg kiállítják, de mi ez az Oltáriszentség valójában és honnan ered és miért van?

2019. szept. 29. 21:47
 111/143 anonim ***** válasza:
14%

110-hez tartozik.

"Jani.4:24"Isten szellem,ès akik őt imádják,azok szellemnel ès igazsággal kell imádniuk".

2020. nov. 20. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 112/143 anonim ***** válasza:
86%

„Az Oltáriszentség kenyere és bora nem Krisztus úgymond csak holtteste és "holtvére", tehát nem Krisztustól már alapvetően különböző valamilye, hanem az önmagát feláldozó Krisztus teste és a bűneinket lemosó Krisztus vére, aki harmadnap feltámadt a halálból.”


Igen, ezért is írtam nagybetűvel, mert az magát Krisztus személyét takarja :)

2020. nov. 20. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 113/143 anonim ***** válasza:
21%
Reformatuskent én is ezen gondolkodom. Mi a fenét tudnak imádni egy kör alakú tüskés valamin?? Hogy jelentheti Jézust az a vacak??
2021. júl. 10. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 114/143 anonim ***** válasza:
43%

#113

Idézd fel Jézus szavait, talán akkor magad is rájössz.

2021. júl. 10. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 115/143 anonim ***** válasza:
31%

... imádni egy kör alakú tüskés valamin?? Hogy jelentheti Jézust az a vacak?? ...


Ezeket honnan veszed?

2021. júl. 10. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 116/143 anonim ***** válasza:
28%
Láttam már képen mi az aszentseg amit imádnak. Fel nem tudom fogni egy kerek valamit hogy lehet imádni. Az egyik válaszoló azt írta lehet beépítik az ostyát és nem igazi és én elhiszem. Hát igazi ostyát hogy tesznek oda? Ne higgyétek a Pogány és Eretnek dolgokban. A szentségimádás kor volt olyan aki látta hogy abba a kerék valamibe ott az ostya? Mert én képen nézegetem de nem látom sehol. Meg az ostyát valahogy elfogadom hogy imadjatok mert Jézus teste, de az a kerék valami....
2021. júl. 10. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 117/143 anonim ***** válasza:
26%
Szeretném én is látni egy videóba hogy teszik abba bele az ostyát.
2021. júl. 10. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 118/143 anonim ***** válasza:
100%
Se gugli, se egy kis fantázia, hogy lehet rajta egy kis nyitható rész ott középen?...
2021. júl. 10. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 119/143 anonim ***** válasza:
44%

Belerakják a bálványimádók a tésztát, de ez akkor is giccses, na!


Egy videó a nap alakú, tüskés giccses bálvány imádásáról:


https://www.youtube.com/watch?v=RDxf1D6EsFY

2021. júl. 11. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 120/143 anonim ***** válasza:
96%

Most akkor döntsd már el legalább, hogy szerinted(!) a nap alakú tárgyat imádják-e, ahogy írod, vagy a pápát, ahogy a videóban van! :D

Egyiket sem. Hogy ki kit imád, arról nem másokat (pl. téged) kell megkérdezni, ha érdekel valakit, hanem jelen esetben a katolikusokat. Ők pedig se az egyiket, se a másikat nem imádják, csak Istent.

2021. júl. 11. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!