Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi az az Oltáriszentség...

Mi az az Oltáriszentség gyakorlatilag és miért imádják?

Figyelt kérdés
A katolikus templomban egy aranynak tűnő anyagból készült, talpas tárgy közepén kör alak (mintha lenne is benne valami), amiből mintha fénysugarak szimbólum lenne megformálva és időnként felmutatják a papok textillel kezükbe fogva, meg kiállítják, de mi ez az Oltáriszentség valójában és honnan ered és miért van?

2019. szept. 29. 21:47
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
 81/143 anonim ***** válasza:
12%
Az apostolok játszottak ilyen tortás könyvekböl amolyan"itt a piros tul a piros",majd bedugták egy kis szekrènybe,útánna kivettèk ès bemutattak annak az üres templomnak amelyeket azóta eladtak edzőteremnek esetleg üzletnek.Az apostolok nem mokuskodtak ilyen gyermekjátèkkal,ők komolyan hirdettèk az evangèliumot tanítottak az embereket az igazságra,nem játszottak el az idejüket.
2020. nov. 13. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/143 anonim ***** válasza:
84%

#80

Tehát gúnyolódsz Krisztus Testén, ami az egyik legszentebb dolog a katolikusoknak, s az nem gyűlölködés?

A nap motívum pedig Malakiástól ered, gondolom ő is egy római pogány volt a szektád szerint.

2020. nov. 13. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/143 anonim ***** válasza:
68%

""Átváltoztatás után már Krisztus teste, azért imádják."-véled."

Nem vélem, hanem közlöm. Válaszolva a kérdésedre, ami az volt, hogy "Mi az az Oltáriszentség gyakorlatilag és miért imádják?". Én történetesen tudom a választ a kérdésedre, te meg nyilván nem, azért tetted fel a kérdést. Tehát az a válasz, hogy a katolikusok azért imádják az Oltáriszentséget, mert Krisztus teste. Egyébként az is kiderült, hogy azt hitted, a talpas tárgy az Oltáriszentség, pedig nem. Ezeket én nem vélem, hanem tudom, és most már te is tudod.

2020. nov. 13. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/143 anonim ***** válasza:
15%

"A nap motívum pedig Malakiástól ered, gondolom ő is egy római pogány volt a szektád szerint."-véled.


Nekem nincs szektám, de a római katolikusok úgy tűnik elszakadtak az igazságtól ezzel a tésztával/kenyérrel eljátszott burkolt és jól álcázott napimádással.


Pál apostol, a pogányok apostola szerint: amikor eszitek a KENYERET szerepel. Pál apostol is szektás volt? Vagy esetleg hitetlen? Kihagyta a karácsonyi misét Rómában, és meggyengült a hite? Vagy ez a maskarás-átváltoztatós-napimádós bohózat csak a 4. században jött létre?

2020. nov. 13. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/143 anonim ***** válasza:
19%

"Tehát gunyolodsz a Krisztus testèn"

Dehogy a Krisztus testèn sènki nem gúnyolódik,hanem azok a nem tudom miket csodálom amiket annyira dicsőitetek ami nincs a bibliában.Azt gondolom,hogy ha annyi nem lètező pluszt tesztek az imádathoz ami nincs a bibliában,mikor van idő a valós bibliai dolgokra,plánè akkor amikor a templomok is üresek.

2020. nov. 13. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/143 anonim ***** válasza:
18%

A római katolikus vallás HAMIS egyház! Menekülj!!!


(Ez nem gúny, nem gyűlölet, hanem az őszinte véleményem.)

2020. nov. 13. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/143 anonim ***** válasza:
76%

"A római katolikus vallás HAMIS egyház! Menekülj!!!"

Óbégatja a sátán, miközben már hátsó fele a pokol tavában pörkölődik.


Egyébként továbbra is Jézus a mérce, nem Pál apostol, nem árt észben tartani, márpedig Jézus ezt mondta:

Jn 6,55

A testem ugyanis valóságos étel, s a vérem valóságos ital.


Mt 26,26

Vacsora közben Jézus kezébe vette a kenyeret, megáldotta, megtörte s odanyújtotta tanítványainak, ezekkel a szavakkal: "Vegyétek és egyétek, ez az én testem!"


Egyébként Pál se mond ennek ellent:


1Kor 10,16

Az áldás kelyhe, amelyet megáldunk, nemde a Krisztus vérében való részesülés? S a kenyér, amelyet megtörünk, nemde a Krisztus testében való részesedés?


1Kor 11,27-29

Ezért aki méltatlanul eszi a kenyeret vagy issza az Úr kelyhét, az Úr teste és vére ellen vét. Tehát vizsgálja meg magát mindenki, s csak úgy egyék a kenyérből és igyék a kehelyből, mert aki csak eszik és iszik anélkül, hogy megkülönböztetné az (úr) testét, saját ítéletét eszi és issza.


Ennek különösen a végére figyelj. Ezek szerint Pál apostol megkülönböztette ezt a kenyeret a hagyományos ételtől.


De felőlem úgy tagadod meg Krisztust, ahogy jól esik neked. Úgy gúnyolod az szent testét, ahogy jól esik neked.

2020. nov. 13. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/143 anonim ***** válasza:
20%

Én tudom azt, hogy Jézus azt mondta, hogy "ez az én testem", de azt is tudom, hogy Pál azt mondta, hogy "kenyér". Plusz azt is tudom, hogy nem imádták az úrvacsorai kenyeret Jézus apostolai, főleg nem nap alakú tartóban, előtte hajlongva. Ez inkább egy bújtatott, pogányságból átmentett napimádásnak néz ki, de ha tetszik gyakoroljad minden Vasárnap.


Én természetesen megkülönböztetem az úrvacsorai kenyeret a hétköznapi kenyértől. Meg kell vizsgálni előtte magunkat, ez keresztényeknél természetes. Úgyhogy jó a lelkiismeretem ebben a tekintetben, a vádaskodásaid tévedések, vagy ha tudatos, akkor hazugságok.

2020. nov. 13. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/143 anonim ***** válasza:
13%

A római katolicizmus a bibliai úrvacsorai tanításból kiindulva, ahhoz hozzágyúrva pogány elemeket, egy hamis áldozatot fejlesztett ki, és bálványimádásba, bújtatott napimádásba vezetik a megtévesztett emberek tömegeit.


Erre mondta a Heidelbergi Káté (református egyház hittételei) az alábbiakat a miséről:


"

80. K.: Mi különbség van az Úrvacsora és a pápás mise között?


F.: Az Úrvacsora azt bizonyítja nékünk, hogy Jézus Krisztus egyetlenegy áldozatáért, melyet Ő maga vitt egyszer véghez a keresztfán, minden mi bűneink megbocsáttatnak. És hogy mi a Szentlélek által Krisztusba oltatunk, aki emberi természetével (testével) már nincs a földön, hanem a mennyekben van, Istennek, az Ő Atyjának jobbján s azt akarja, hogy ott imádjuk Őt. A mise ellenben azt tanítja, hogy az élők és a holtak bűnei nem a Krisztus szenvedéséért bocsáttatnak meg, ha csak a misemondó papok naponként meg nem áldozzák érettük a Krisztust. És hogy Krisztus a kenyér és a bor alakjában testileg jelen van. És ezért azokban kell Őt imádni. Ezért a mise lényegében nem más, mint Jézus Krisztus egyetlenegy áldozatának és szenvedésének tagadása és átkozott bálványimádás.


Zsid. 7: 26, 37; 9: 12; 10: 10-12; Ján. 19: 30; Máté 26: 28; 1. Kor. 6: 17, 10: 16-17; Kol. 3: 1; Zsid. 1: 3, 8: 1; János 20: 17; Fil. 3: 20; Luk. 22: 19, 24: 52; Ján. 4: 21; Csel. 7: 55; 1. Thess. 1: 10; Zsid. 9: 26, 10: 12-14.

"

2020. nov. 14. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/143 anonim ***** válasza:
34%

Érdekesség még, hogy ez a kevert ceremónia (mise: bibliai úrvacsora és pogány Nap-imádás, kettő az egyben) Vasárnap van ünnepelve:


A Vasárnap valószínűsíthető, hogy a vásárnap-ból származik, a többi nyelvben a nap nevének eredete beszédesebb:


[link]

részlet:


"(lásd az angol Sun-day kifejezést, német Sonn-tag, mindkét nyelvben a Nap napja).


Az ókorban a napokat a hét akkor ismert bolygónak (köztük a Napnak és a Holdnak) rendelték alá. Az ókori latin és germán népek pedig isteneikről nevezték el őket (ez még tetten érhető egyes angol és német nap-elnevezésekben), vagyis a Nap, mint a legfőbb isten napja lett a vasárnap."

2020. nov. 17. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!