Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi az az Oltáriszentség...

Mi az az Oltáriszentség gyakorlatilag és miért imádják?

Figyelt kérdés
A katolikus templomban egy aranynak tűnő anyagból készült, talpas tárgy közepén kör alak (mintha lenne is benne valami), amiből mintha fénysugarak szimbólum lenne megformálva és időnként felmutatják a papok textillel kezükbe fogva, meg kiállítják, de mi ez az Oltáriszentség valójában és honnan ered és miért van?

2019. szept. 29. 21:47
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/143 anonim ***** válasza:
17%

"Az Oltáriszentség úrvacsorán kívüli imádása nem annyira régi szokás a katolikus egyházban"


Így van, de aki nem megy veletek a dogmák útján, azt mind leszektázzátok! Aki vissza akar térni a dogmák útjáról az eredeti 2000 éves jézusi és kb. 1950 éves páli tanokhoz, annak a vallása csak ennyi meg annyi éves - mondjátok -, bezzeg a tiétek 2000 éves, és Jézus alapította. A visszatérőkét pedig Münzer Tamás, Németh Sándor, stb. - mondjátok!


A legutolsó római katolikus dogma 1950-es dátumú (Jézus anyjának mennybemenetele), nem Jézus tanította!


Új vallást kell alapítani?-kérdezte valaki. Ha nem akarsz átkozott lenni, akkor javaslom, hogy csatlakozz egy baptista, pünkösdi, vagy karizmatikus keresztény gyülekezethez! A Római Katolikus Egyház az egyre mélyebbre süllyedő dogmák miatt hozta magát átok alá (a gyermekek tömeges alázását, megrontását most ne is tárgyaljuk), a reformáció sajnos az antiszemitizmus miatt került átok alá (persze ebben a római katolikusok is bűnösök!), maradnak kb. az általam felsorolt keresztény közösségek valós alternatívának.


Isten áldjon mindenkit szép estével!

2019. okt. 1. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/143 anonim ***** válasza:
22%

"Mi Krisztus egyszeri keresztáldozatát újból és újból megjelenítjük. A miseáldozat nem egy másik áldozat, nem egy új áldozat, hanem Krisztus egyszeri áldozata. Ama kenyér és ama bor Krisztus kereszten odaadott teste és vére, ugyanaz a test és ugyanaz a vér. Olyan ez, mintha lenne egy időgépünk s elmehetnénk a Golgotára, s fognánk Krisztus testét és véré és odaraknánk az oltárra."-írod


Ezt sem kérte Isten, ez is felesleges.

2019. okt. 1. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/143 szp72 ***** válasza:
78%

Én nem mondtam, hogy a katolikus egyháznak nem voltak bűnei. Izraelnek is sok bűne volt, de Isten hűséges típus.


"Ha azonban megtagadjuk, ő is megtagad minket, de ha mi hűtlenné válunk, ő hű marad, mert önmagát nem tagadhatja meg." (2Tim 2,12)


Mindenesetre a Krisztus által alapított Egyházon a pokol kapui nem vehetnek erőt, vagyis nem szűnhet meg egy percre sem, hanem folyamatosan létezik mindennap a világ végezetéig.

2019. okt. 1. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/143 szp72 ***** válasza:
90%

@ "Ezt sem kérte Isten, ez is felesleges."


"Most a kenyeret vette kezébe, hálát adott, megtörte és odanyújtotta nekik ezekkel a szavakkal: „Ez az én testem, amelyet értetek adok. Ezt tegyétek az én emlékezetemre." (Lk 22,19)

2019. okt. 1. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/143 anonim ***** válasza:
38%

"Mindenesetre a Krisztus által alapított Egyházon a pokol kapui nem vehetnek erőt, vagyis nem szűnhet meg egy percre sem, hanem folyamatosan létezik mindennap a világ végezetéig."

Erre van egy ige: "Krisztus ismeri az övéit". Az igazi Egyház (eklézsia), Krisztus Egyháza nem egy felekezet, emberi szervezet, mint a Római Katolikus Egyház, vagy Református Egyház, hanem hívők összessége, felekezeteken átívelő szellemi test. Nem azonos tehát a Római Katolikus Egyházzal, sem más felekezettel sem, még akkor sem, ha többen magukra szeretik értelmezni ezeket a próféciákat.


A Római Katolikus Egyház szereti magára értelmezni az egyházra, és Izraelre vonatkozó próféciákat is. Az 1054-es egyházszakadáskor különvált Ortodox Egyház azt vallja, hogy régebbi eredetű, mint a Római Katolikus Egyház, és igazabb is, ortodoxabb, mint a nyugati Római Katolikus Egyház.


A Római Katolikus Egyház valóban létezni fog a világ végezetéig, ugyanis a Jelenések könyvében is szerepel:


1

És jöve egy a hét angyal közül, akinél a hét pohár vala, és szóla velem, mondván nékem: Jövel, és megmutatom néked a nagy paráznának kárhoztatását, aki a sok vizen ül;

2

Akivel paráználkodtak a föld királyai, és az ő paráznaságának borával megrészegedtek a föld lakosai.

3

És lélekben elvitt engem egy pusztába és láték egy asszonyt ülni egy veres fenevadon, amely teljes vala káromlásnak neveivel, amelynek hét feje és tíz szarva vala.

4

Öltözött vala pedig az asszony bíborba és skárlátba, és megékesíttetett vala aranynyal és drágakővel és gyöngyökkel, kezében egy aranypohár vala, tele útálatosságokkal és az ő paráznaságának tisztátalanságával,

5

És az ő homlokára egy név vala írva: Titok; a nagy Babilon, a paráznáknak és a föld útálatosságainak anyja.

6

És látám, hogy az asszony részeg vala a szentek vérétől és a Jézus bizonyságtevőinek vérétől; és nagy csodálkozással csodálkozám, mikor látám őt.

7

És monda nékem az angyal: Miért csodálkozol? Én megmondom néked ez asszonynak titkát és a fenevadét, amely őt hordozza, amelynek hét feje és tíz szarva van.

8

A fenevad, amelyet láttál, volt és nincs; és a mélységből jő fel és megy a veszedelemre. És a föld lakosai csodálkoznak (akiknek neve nincs beírva az életnek könyvébe e világ alapítása óta) látván a fenevadat, amely vala és nincs, noha van.

9

Itt az elme, amelyben van bölcseség. A hét fő a hét hegy, amelyen az asszony ül;



1

És ezek után láték más angyalt leszállani a mennyből, akinek nagy hatalma vala; és a föld fénylett annak dicsőségétől.

2

És kiálta teljes erejéből, nagy szóval mondván: Leomlott, leomlott a nagy Babilon, és lett ördögöknek lakhelyévé, minden tisztátalan léleknek tömlöcévé, és minden tisztátalan és gyűlölséges madárnak tömlöcévé.

3

Mert az ő paráznasága haragjának borából ivott valamennyi nép, és a földnek királyai ő vele paráználkodtak, és a földnek kalmárai az ő dobzódásának erejéből meggazdagodtak.

4

És hallék más szózatot a mennyből, amely ezt mondja vala: Fussatok ki belőle én népem, hogy ne legyetek részesek az ő bűneiben, és ne kapjatok az ő csapásaiból:

5

Mert az ő bűnei az égig hatottak, és megemlékezett az Isten az ő gonoszságairól.

6

Fizessetek úgy néki, amint ő fizetett néktek, és kétszerrel kettőztessétek meg néki az ő cselekedetei szerint; amely pohárból itatott, ugyanabból két annyit töltsetek néki.

7

Amennyire dicsőítette magát és dobzódott, annyi kínnal és gyásszal fizessetek néki; mert ezt mondja az ő szívében: Úgy ülök, mint királynéasszony, és nem vagyok özvegy, és semmi gyászt nem látok.

2019. okt. 1. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/143 anonim ***** válasza:
38%

"Most a kenyeret vette kezébe, hálát adott, megtörte és odanyújtotta nekik ezekkel a szavakkal: „Ez az én testem, amelyet értetek adok. Ezt tegyétek az én emlékezetemre." (Lk 22,19)-írod


Ezt az igét minden keresztény ismeri. Ebben nem szerepel, hogy Jézus a kenyeret belerakta volna egy nap alakú(!), aranyozott tartóba (giccs!), felemelése, majd mindenki által lehajtott fővel való imádata! Ezt csak Babilonban csinálják, a hét dombon alapított vallásban, nagyon alázatoskodnak: csúsznak-másznak a tésztatartó-tészta és a szobrok előtt is a bálványimádók. Még énekelnek is az átváltoztatott tésztához: "Üdvözlégy Oltáriszentség!" - éneklik Babilonban.

2019. okt. 1. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/143 szp72 ***** válasza:
90%

@ "Ebben nem szerepel, hogy Jézus a kenyeret belerakta volna egy nap alakú(!), aranyozott tartóba (giccs!),"


Valóban nem, de nem is erre írtam. Hanem arra hogy Jézus mikor kérte, hogy jelenítsék meg az áldozatát.

2019. okt. 1. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/143 anonim ***** válasza:
35%
A "jelenítsétek meg az áldozatomat" szavakat sem mondta Jézus. Az úrvacsora rendszeres megtartását mondta az Úr, kenyérrel és borral. Nem nap alakú ostaaimádást, semmiféle áldozat megjelenítését nem említette. Csak a testének és vérének a fogyasztását. Imádás és áldozatbemutatás nélkül. Ez van.
2019. okt. 1. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/143 anonim ***** válasza:
31%

Amikor Jézus kéri: merítkezzettek be felnőttként: locsoltok vízzel csecsemőket

Amikor Jézus kéri: egyétek a kenyeret és bort, akkor ostyát imádtok.


Nem engedelmeskedtek az Úrnak, kihajoltok, mint bolond szamár a járom alól.

A tudatlanoknak persze kisebb a bűne, de az engedetlenség büntetése ott is meg van. Jó dolog engedelmeskedni az Úrnak!

2019. okt. 1. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/143 A kérdező kommentje:

Érdekes dolgokat írtatok, köszönöm mindenkinek!


Egyrészt megnyugodtam az átok-áldást illetően, másrészt ebben a "nap alakú(!), aranyozott tartó"-s gondolatban felébredt bennem valamiféle nyugtalanság, mert valahol azt olvastam, hogy a napimádat, a fényhozó inkább sátáni, illuminátus jellemvonások, vagy rosszul tudom?


Szóval valami nem tiszta nekem az egyház körül, illetve állítólag a vatikáni katakombákban is űznek fekete mágiát, meg sokak szerint a jelenlegi Ferenc pápa antikrisztusi kijelentéseket tesz, szóval van bennem egy ambivalens érzés római katolikus vallású létemre, valamiféle kétség az egyház tisztaságát illetően (a pedofil stb papokról most nem beszélve) és II. János Pál pápa az, akit én még igazi, "jó" pápaként tudok megemlíteni, de nem tudom, hogy miért érzek zavart az erőben.


Sokszor szokott olyan érzésem lenni, hogy mintha belülről "romlana", rohadna valami az egyházban és titkolnának valamit vagy nem is tudom, de nem érzem 100%-osan jónak az egészet és még nem találtam olyan vallási felekezetet, ahol azt érezném, hogy minden helyes és okés.


Miért pont pl.a baptisták lennének jobbak?


Az a baj, hogy a Bibliára sincs semmi garancia, hogy mi van, ha átírták, meghamisították és az egész áldozás is egy bálványimádat, nem tudom, csak azt, hogy hiszek Istenben és imádkozom hozzá, mert ez az egyetlen számomra biztosnak tűnő pont a sok vallási mizéria és ilyen-olyan felekezet sűrű útvesztőjében.


De az igazságot valszeg csak a halál után fogjuk megtudni....

2019. okt. 2. 00:27
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!