Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi az az Oltáriszentség...

Mi az az Oltáriszentség gyakorlatilag és miért imádják?

Figyelt kérdés
A katolikus templomban egy aranynak tűnő anyagból készült, talpas tárgy közepén kör alak (mintha lenne is benne valami), amiből mintha fénysugarak szimbólum lenne megformálva és időnként felmutatják a papok textillel kezükbe fogva, meg kiállítják, de mi ez az Oltáriszentség valójában és honnan ered és miért van?

2019. szept. 29. 21:47
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
 71/143 anonim ***** válasza:
69%
Ez egy könyv, te szerencsétlen! :DDD
2020. nov. 13. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/143 anonim ***** válasza:
0%
71.Ès mit ír benne.
2020. nov. 13. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/143 anonim ***** válasza:
84%
Miért mit? Azt írja a könyv, hogy nem is könyv, hanem "tésztatartó"? Hát nem. Amit te "tésztatartónak" néztél, az egy könyv. Ennyire van rálátásod a dolgokra! :D
2020. nov. 13. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/143 anonim ***** válasza:
69%

#73

Szegény csak gúnyolódni próbált, de ahhoz is túl hülye.

2020. nov. 13. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/143 anonim ***** válasza:
69%
Igen, látom...
2020. nov. 13. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/143 anonim ***** válasza:
23%

Nem hülye vagyok, hanem éjjel (0:27) fáradt voltam, eltévesztettem. A beírásaitok viszont titeket jellemeznek.


Berakok egy eladó igazi tészta-tartót, ami nem csak könyv:


[link]


Ez előtt borulnak le a katolikusok.

2020. nov. 13. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/143 anonim ***** válasza:
85%

De nem is 1120,-Ft. :DDD

Amúgy meg nem a "tésztatartó" előtt borulnak le, hanem azelőtt, ami benne van. Mert szerintük nem tészta.

2020. nov. 13. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/143 anonim ***** válasza:
87%

#76

De, az voltál. Egy végtelenül rosszmájú, gonosz ember vagy, aki még hülye is. Egy könyv az nem "tésztatartó", a vak is látja, hogy az könyv, el se lehet nézni.

Húha egy kegytárgyboltban árulnak monstranciát. Micsoda csoda. Szerinted hol kéne árusítani? A a sarki dohányboltban? :D Ne égesd magad szerintem tovább. :D


Egyébként észrevettem, hogy a gonosz rosszmájú emberek általában a legbutábbak is. Te ennek ékes példája vagy.


Arról nem beszélve, hogy most Jézuson gúnyolódsz, mert ő mondta a tésztára, hogy az az Ő teste. Szerintem kicsit gondolkodj el magadon. Értem én, hogy szívből, mindennél jobban gyűlölöd a katolikusokat, biztos sokat ártottak neked, amiért ilyen hadjáratot folytatsz, de biztos ez a krisztusi magatartás?

2020. nov. 13. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/143 anonim ***** válasza:
95%

"A katolikus templomban egy aranynak tűnő anyagból készült, talpas tárgy közepén kör alak (mintha lenne is benne valami), amiből mintha fénysugarak szimbólum lenne megformálva és időnként felmutatják a papok textillel kezükbe fogva, meg kiállítják, de mi ez az Oltáriszentség valójában és honnan ered és miért van?"

Nem a talpas tárgy az Oltáriszentség, hanem ami benne van: az átváltoztatott kenyér. Átváltoztatás után már Krisztus teste, azért imádják.

2020. nov. 13. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/143 anonim ***** válasza:
22%

"gyűlölöd a katolikusokat, biztos sokat ártottak neked, amiért ilyen hadjáratot folytatsz, de biztos ez a krisztusi magatartás?"-kérded.


A krisztusi magatartásra szép példa itt fentebb a 71-75-ös hozzászólások.

A katolikusok embereket nem gyűlölöm, ők megcsalattatásban vannak, a hamis tanításokat viszont gyűlölöm.


"Átváltoztatás után már Krisztus teste, azért imádják."-véled.


Szent Pál apostol tanítása:


"Mert valamennyiszer eszitek e kenyeret és isszátok e pohárt, az Úrnak halálát hirdessétek, amíg eljövend."


Sem átváltoztatás, sem nap alakú giccses tartóban "kenyeret" felemelés nem szerepel. Az evéskor már át van változtatva a kenyér, nem? Az iváskor a bor, nem? Eltévesztette vajon Pál apostol?


Egy megjegyzés: a nap imádása elterjedt pogány szokás volt a kereszténység előtt, Rómában is. December 25 körül volt egy nagy ünnepük.

2020. nov. 13. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!