Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért elutasítóak a keresztény...

Miért elutasítóak a keresztények a melegekkel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Persze, nem minden keresztény az, mielőtt bárkit megsértenék. A túlnyomó többség viszont legjobb esetben csak nem vesz tudomást rólu(n)k. Rosszabb esetben pedig kifejezetten elutasítóak (diplomatikusan fogalmazva).


Hozzá kell tennem, hogy jártam és járok templomba. Az egyház tanításának vannak pozitív oldalai. Az egyébként nem hívő, de "normális" ember is betartja a legalapvetőbb egyházi tanításokat, részei a kultúránknak. Az utóbbi időben azonban egyre inkább távolodok az egyháztól, vagyis inkább távolodunk az egyházzal egymástól. Bármennyire is igyekszem jó ember lenni, azzal, aki vagyok, "bűnös és rossz" ember vagyok. Senki sem tökéletes, de nem tartom magam rosszabb embernek az átlagnál, mégis rosszabb vagyok (az egyház, de legalábbis a legtöbb "keresztény" szerint. Úgy érzem, hogy mások sokkal nagyobb problémáival kapcsolatban sokkal elnézőbbek, mint azzal a ténnyel, hogy léteznek melegek. Aki nem meleg, az max. megpróbálhatja megérteni, én viszont átélem, hogy ilyennek születtem. Nem magam választottam. Ha ez bűn, vagy rossz, arról nem én tehetek, mégis én lennék érte büntetve, sok esetben jobban, mint mások, az önmaguk által választott bűnök miatt.


Ha minden ember Isten teremtménye, akkor én miért nem. Miért teremtett volna Isten melegnek, ha ellenezné a melegséget.


Hol ülnek ezek az emberek, amikor a pap arról prédikál (legtöbb esetben kettős mércét alkalmazva), hogy "az vesse rá az első követ, aki bűntelen". Miért mások "bűneivel" foglalkoznak ahelyett, hogy a saját problémáikat próbálnák megoldani.


(Nem tartom magam feltétlen hívőnek, de vaknak és szűklátókörűnek sem. Adott ez az egyház dolog, amit megpróbálok megéretni, ahelyett, hogy 180°-ban fordulnék el tőle. Sok az ellentmondás és nem is igazán látom, hogy bárki megpróbálná ezeket feloldani. Ahelyett, hogy a miértekre válaszolnának, "tényeket" közölnek, amit vagy elfogadsz, vagy nem vagy "igazi, valódi, jó" keresztény. Pedig nem vagy rossz ember, segítesz, ahol tudsz.)



2020. aug. 15. 00:43
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 71/81 anonim ***** válasza:
42%

70


Jó hogy kiragadtad ezt az egy mondatot a szövegkörnyezetből!


Előzmények:


"Ha talál jó okot, akkor verheti, ütheti a feleségét? Milyen beteg elmélet már ez? Nincs olyan ok, ami miatt házastársat lehetne verni, legyen az erőszak bármely oldalról." (te írtad)


Nem, kitalált okokkal sem verheti a feleségét! Normális esetben egyik fél sem veri a másikat! De halottam már olyat is ahol a feleség verte a férjét! És ha a férjnek kell ilyen helyzetben védekezni akkor bizony ő is megteheti! (hogy védekezik)(én válaszoltam)


"Érdekes nézeteid vannak, szerintem a normális ilyenkor az lenne, hogy lefogja, s nem kezd el ő is verekedni vele." (te írtad)


Ha le tudja talán az is elég és használ. Ha viszont még sem megy akkor hathatós lehet egy pofon is! Gondolom nem találkoztál még ilyen helyzettel ugye? Pedig a nők is tudnak ám erőszakosak lenni nem csak a férfiak!" (én írtam)


Egyrészt itt a védekezésről volt szó! Másrészt ha az a védekező mehanizmus nem működik amit te ajánlottál arra mondtam én hogy igen védekezésképpen a támadás is lehet hathatós! Csakhogy amit te állítasz az egészen más! Mert te teljesen kiforgatod amit én mondtam! Senkit sem buzdítottam arra hogy verekedjen a családban. Pláne nem hogy üsse verje a férj vagy a feleség egymást! Korábban is elmondtam ezt már! Te viszont teljesen hamisan próbálod meg kiforgatni amit mondtam és ez bizonyítja az is ahogy most kiragadtad a köztünk elhangzott beszélgetés egyik részletét! Ha te kereszténynek tartod magad neked Krisztus ezt tanította?


Üdv: Gábor

2020. aug. 21. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/81 anonim ***** válasza:
0%

70


Akkor most kérdezek én is:


Szerinted mit kell csinálnia a férjnek vagy a feleségnek ha valamelyik a másikat üti - veri és nem tudja az egyik lefogni a másikat? Nem védekezhet az egyik vagy a másik? Nincs joga védekezni az egyiknek vagy a másiknak?


Üdv: Gábor

2020. aug. 21. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/81 A kérdező kommentje:

Két napig nem nyitom meg az oldalt, közben pedig önálló életre kel. :D


Nagyon eltértünk a tárgytól, de igazából mindegy. Sőt, tisztábban látok így.


Nagyon szépen köszönöm Gábornak a hozzászólásait. Sikerült meggyőznie, hogy ez az egész egyház dolog a feje tetején áll. Amíg én nyitott voltam a téma iránt, addig ő nem látott ki a Bibliából. Az ember véleményére voltam kíváncsi, nem a Bibliára. Az nekem is van.


Ha itt a keresztény embernek nincs önálló gondolata, mert egy emberek által írt, szerkesztett, többször átfordított, több ezer éves könyvre hivatkoznak, akkor meg is érdemlik a sorsukat. Remélem a Biblia minden szavát komolyan veszik, aztán vagdossák egymás kezét minden lopás után pl. és nem csak a nekik tetsző, pl. a melegekről negatívan író részt veszik komolyan.

2020. aug. 22. 02:04
 74/81 anonim ***** válasza:
Miért te szoktál lopni? Ahogy törik szakad azért a Tízparancsolatot igyekszünk megtartani. Főleg lopás és gyilkolás...
2020. aug. 22. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/81 anonim ***** válasza:
50%

A kérdezőnek


"Nagyon eltértünk a tárgytól, de igazából mindegy. Sőt, tisztábban látok így."


Igen valóban eltértünk a témától. A vitapartnerem más irányba terelte a témát, én pedig válaszoltam neki.


"Nagyon szépen köszönöm Gábornak a hozzászólásait. Sikerült meggyőznie, hogy ez az egész egyház dolog a feje tetején áll. Amíg én nyitott voltam a téma iránt, addig ő nem látott ki a Bibliából. Az ember véleményére voltam kíváncsi, nem a Bibliára. Az nekem is van."


Én nem beszéltem egyházról. A Szentírás alapján fejtettem ki a mondandómat a homoszexualitással kapcsolatban! Lehet hogy az neked nem tetszik mert nem legalizálja a bűnt a homoszexualitást, de nem is fogja soha! Ha nem érdekel a keresztények véleménye akkor miért itt a vallás rovatban tetted fel a kérdésedet? Egy keresztény a Szentírás szerint gondolkodik akár tetszik neked akár nem! Mert meggyőződött arról hogy az az igazság! Mert tudatában van annak hogy Isten nélkül nekünk nincsen semmilyen igazságunk! Csak Krisztus által.


"Ha itt a keresztény embernek nincs önálló gondolata, mert egy emberek által írt, szerkesztett, többször átfordított, több ezer éves könyvre hivatkoznak, akkor meg is érdemlik a sorsukat. Remélem a Biblia minden szavát komolyan veszik, aztán vagdossák egymás kezét minden lopás után pl. és nem csak a nekik tetsző, pl. a melegekről negatívan író részt veszik komolyan."


Az igazi keresztények a Biblia minden szavát komolyan veszik. Megtanulják azt helyesen értelmezni ahogy az Írás önmagát magyarázza. Nem gondolják azt hogy ők jobbak másoknál, mindenki tisztában van a saját bűneivel, de mégis bíznak Krisztusban aki meg tudja szabadítani őket a bűneikből és ők meg is akarnak szabadulni tőle! Te is léphetnél erre az útra ha akarnál ahelyett hogy azért küzdesz hogy elfogadtasd azt az életvitelt ami Isten szemében helytelen és neked sem használ! Egy igazi keresztény soha sem fogja neked azt mondani hogy a homoszexualitás helyes és jó dolog! Hiába mondod neki hogy régimódi meg idejétmúlt nézetei vannak! A bűn régen is az volt meg ma is az, a technikai fejlődés ezen semmit sem változtat! Te saját bevallásod szerint jól érzed így magad hogy homoszexuális vagy és ezen nem is szeretnél változtatni - az lenne az önálló keresztényi gondolat ha ezt valaki neked igazolná?! Amit teszel az nem zavar sőt helyesled is az viszont zavar téged hogy a keresztények ezt nem fogadják el! Hát ezen ne csodálkozzál ha nem akarsz megszabadulni abból amiben vagy...


Üdv: Gábor

2020. aug. 22. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/81 anonim ***** válasza:
70%

"Ha itt a keresztény embernek nincs önálló gondolata, mert egy emberek által írt, szerkesztett, többször átfordított, több ezer éves könyvre hivatkoznak, akkor meg is érdemlik a sorsukat. "


1, nem hívőként is ugyanez volt a véleményem, a Biblia megismerésével semmi sem változott. Undorítónak tartom most, ahogy tíz vagy húsz éve.


2, ugyanezt gondolom, hogy megérdemled a sorsod.

2020. aug. 22. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/81 anonim válasza:
17%
Melegek! Ti azért erőltetitek ennyire hogy fogadjanak el minden veletek kapcsolatos dolgot, mert tudjátok hogy nem természetes az életviteletek, és érzitek is a többségi társadalomtól. Ezért folyton vívódtok, lelkileg szenvedtek. Ha elfogadná a többségi társadalom a házasságotokat, örökbefogadás, az életviteleteket, a belsőtök kapna megnyugvást, és vége lenne a lelki vívódásoknak önnmagatokkal szemben. Senkit nem akartam megbántani!
2020. dec. 16. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/81 anonim ***** válasza:
17%
A homoszexuális emberek nem csak a többségi társadalommal harcolnak, hanem Istennel is (Ő a Biblia szerzője), és a természettel is (miért nem szaporodhatnak a melegek! Kitolt velünk a természet!). Ezen felül a szüleik és a család többsége nyilvánvalóan nem örül a természetellenes, biológiai szempontból improduktív kapcsolataiknak. Gyermekekkel sétálás helyett ereszezés, pelenka vásárlás és családi összejövetelek helyett extasy beszerzés és meztelen meleg parti a jellemző (covid nem számít!).
2020. dec. 17. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/81 anonim ***** válasza:

58


"Bűnt elfogadni..."


Sajnos én úgy látom az egyház igen sok bűnt elfogadott régen és sajnos most is. És bűn és bűn között igen nagy különbségek vannak. Fel hozhatjuk az egyház régi mulatságát a korrupciót, inkvizíciót, háború de a maiakról is beszélhetünk a kirekesztésről, szintén pénzlenyúlás (persze ma már nem olyan formában mint régen) de azért ez még ma is jelen van. Ugyan én nem vagyok meleg, de minden ilyen lépéssel egyszerűen eltávolodok az egyháztól. Ha ez a szervezet tényleg a szeretetről szólna akkor persze szimpatikus lenne, de úgy látom egyetlen egy egyház sem az. És most nem csak a keresztényre gondolok. Az összes többi ugyan olyan. A vallásokkal semmi bajom, sőt a hitem megmaradt de az egyházat ha nem változik messze el fogom kerülni.


Egyébként azzal mi van hogy a katolikus egyház feje a pápa Tudtommal ő elfogadja őket. És mivel az egyház egy hierarchikus szervezet ezért minden alattvalónak őt kéne követni tudtommal. Egyébként a korrupciót és az állammal való szoros kapcsolatot is elítéli amiben a magyar egyház élenjár. Mármár egy két templomban a fidesz propaganda megy.

2020. dec. 18. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/81 anonim ***** válasza:

#79

Kicsit összemosod a keresztény felekezeteket, így hatalmas zagyvaság amit írsz.

2020. dec. 18. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!