Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért elutasítóak a keresztény...

Miért elutasítóak a keresztények a melegekkel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Persze, nem minden keresztény az, mielőtt bárkit megsértenék. A túlnyomó többség viszont legjobb esetben csak nem vesz tudomást rólu(n)k. Rosszabb esetben pedig kifejezetten elutasítóak (diplomatikusan fogalmazva).


Hozzá kell tennem, hogy jártam és járok templomba. Az egyház tanításának vannak pozitív oldalai. Az egyébként nem hívő, de "normális" ember is betartja a legalapvetőbb egyházi tanításokat, részei a kultúránknak. Az utóbbi időben azonban egyre inkább távolodok az egyháztól, vagyis inkább távolodunk az egyházzal egymástól. Bármennyire is igyekszem jó ember lenni, azzal, aki vagyok, "bűnös és rossz" ember vagyok. Senki sem tökéletes, de nem tartom magam rosszabb embernek az átlagnál, mégis rosszabb vagyok (az egyház, de legalábbis a legtöbb "keresztény" szerint. Úgy érzem, hogy mások sokkal nagyobb problémáival kapcsolatban sokkal elnézőbbek, mint azzal a ténnyel, hogy léteznek melegek. Aki nem meleg, az max. megpróbálhatja megérteni, én viszont átélem, hogy ilyennek születtem. Nem magam választottam. Ha ez bűn, vagy rossz, arról nem én tehetek, mégis én lennék érte büntetve, sok esetben jobban, mint mások, az önmaguk által választott bűnök miatt.


Ha minden ember Isten teremtménye, akkor én miért nem. Miért teremtett volna Isten melegnek, ha ellenezné a melegséget.


Hol ülnek ezek az emberek, amikor a pap arról prédikál (legtöbb esetben kettős mércét alkalmazva), hogy "az vesse rá az első követ, aki bűntelen". Miért mások "bűneivel" foglalkoznak ahelyett, hogy a saját problémáikat próbálnák megoldani.


(Nem tartom magam feltétlen hívőnek, de vaknak és szűklátókörűnek sem. Adott ez az egyház dolog, amit megpróbálok megéretni, ahelyett, hogy 180°-ban fordulnék el tőle. Sok az ellentmondás és nem is igazán látom, hogy bárki megpróbálná ezeket feloldani. Ahelyett, hogy a miértekre válaszolnának, "tényeket" közölnek, amit vagy elfogadsz, vagy nem vagy "igazi, valódi, jó" keresztény. Pedig nem vagy rossz ember, segítesz, ahol tudsz.)



2020. aug. 15. 00:43
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/81 anonim ***** válasza:
66%
Hát nem tudom, de szerintem ez a meleg identitás nem gyógyítható. Most belegondoltam, hála égnek én a pinát szeretem. De ha olyan világban élnék, ahol mindenki meleg, akkor ki tudna rászoktatni engem a f@szszopásra? Egyszerűen nem menni. Gondolom egy homokos így van a női nemi szervvel.
2020. aug. 15. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/81 anonim ***** válasza:
37%

Az nem előítélet, ha megmondjuk egy melegnek, házasságtörőnek stb. hogy bűnben él!

Lehet, hogy egy jehovista a következő királyságterem látogatót látja a melegben, de egy Krisztus követő kereszténynek meg kell mondania a melegnek, hogy bűnben él, viszont van szabadulás ebből is!

2020. aug. 15. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/81 anonim válasza:
15%
Megszokás.
2020. aug. 15. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/81 A kérdező kommentje:

Figyeljetek, meleg vagyok, nem akartam az lenni, de nem lányokkal valamiért nem működöm, fiúkkal meg viszont nagyon is.


A kérdésem arra irányult, hogy kizárólag a Biblia-e az oka a melegekkel szembeni hozzáállásnak vagy van más is.


Köszönöm a segítséget, de nem, nem szeretnék ettől a melegségtől megszabadulni.


Az életmódom pedig... eddig 2 emberrel feküdtem le, az egyik személy az egyik szintén meleg legjobb barátom. Ezt azért sok hívő is "megirigyelhetné". :D


A punci meg... ismerek olyan meleg fiút, aki szabályosan rosszul van egy képtől is. Nekem semmi bajom vele, teljesen közömbös testrész számomra, kb. mint egy fül, semmilyen hatással nincs rám.

2020. aug. 15. 21:30
 35/81 A kérdező kommentje:
Mármint lányokkal nem működöm, fiúkkal viszont igen :D elírtam, bocsi
2020. aug. 15. 21:31
 36/81 anonim ***** válasza:
67%

33


Szerintem a KZitust félreértetted ő is tulajdonképpen azt mondja amit te csak más szavakkal! Szerintem jó volt ez a hozzászólása!


Üdv: Gábor

2020. aug. 15. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/81 anonim ***** válasza:
45%

A kérdezőnek


"Köszönöm a segítséget, de nem, nem szeretnék ettől a melegségtől megszabadulni."


Tehát a kérdést azért tetted fel ahogy korábban is írtam hogy legalizáld magad!


Üdv: Gábor

2020. aug. 15. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/81 A kérdező kommentje:

Nem szeretnék mély vallási vitákba merülni. Járok templomba, viszont nem érezném magam rosszul, ha egyik napról a másikra nem mehetnék. Mint írtam, vannak az egyháznak olyan tanításai, amelyek kifejezetten jók és tényleg az alapjait jelentik a kultúráknak. Bár szubjektív fogalom a "jó", de úgy gondolom, hogy melegként is tudok jó ember lenni, jobb mint sok überkeresztény. Hiszem, hogy templom és vallás nélkül is tudnék jó ember lenni. Egyszerűen az van, hogy nem undorom a vallástól, nem érzem, hogy égne a kezem, ha szenteltvízbe nyúlok. Viszont fenntartásokkal kezelem az egészet. Pont amiatt, mert egyes keresztények szemében rossz ember vagyok, miközben szerintem nem. Jó pár embert ismerek, akik elítélnének amiatt mert meleg vagyok, miközben elváltak, stb, ami szintén bűn az egyház szemében.


Gyónni nem szeretnék, mert totálisan hülyeségnek tartom. Nem szeretném elmondani a papnak, hogy meleg vagyok és ha elmondanám, akkor se érzem azt, hogy meg kellene bánnom. Nem fogom feleselegesen megígérni, hogy többet nem vétkezem, mert tudom, hogy fogok. Ha pedig bűnös vagyok, akkor nem áldozhatok. Ezt két szabályt teljes mértékben tiszteletben tartom.


Nem szeretem viszont, ha bárki, akár a pap, bűntudatot akarna bennem kelteni amiatt, aki vagyok. Igyekszem jó ember lenni és boldogan élni.


Ha Isten létezik, akkor majd ő egyszer megítéli, hogy eddigi életem egyetlen nagyobb "sötét foltja" mennyit dob majd a latba minden más tettem mellett.

2020. aug. 15. 21:58
 39/81 anonim ***** válasza:
59%

"Gyónni nem szeretnék, mert totálisan hülyeségnek tartom. Nem szeretném elmondani a papnak, hogy meleg vagyok és ha elmondanám, akkor se érzem azt, hogy meg kellene bánnom. Nem fogom feleselegesen megígérni, hogy többet nem vétkezem, mert tudom, hogy fogok."

Ezzel azért nem teljesen értek egyet. Egyrészt nem feltétlen kell elmondani, hogy meleg vagy, mert az önmagában nem bűn, az pedig teljesen mindegy, hogy milyen nemű emberrel (esetleg magadban) követed ez a paráznaságot.

Másrészt azért van számtalan más bűnöd is szerintem, lehet némelyik súlyosabb, mint a homoszexualitás kiélése. Ha a szexuális orientációt nem is lehet megváltoztatni, azért az egyéb bűnök ellen tudsz küzdeni te is.

2020. aug. 15. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/81 anonim ***** válasza:
26%
Volt egy film a Spektrumon, hogy a gyilkos azt mondta, hogy imád embereket ölni, e nélkül nem élet az élet. Elvileg ő meg a gyilkosságot akarta legalizálni. Ő ilyen aggyal született.
2020. aug. 16. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!