Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért elutasítóak a keresztény...

Miért elutasítóak a keresztények a melegekkel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Persze, nem minden keresztény az, mielőtt bárkit megsértenék. A túlnyomó többség viszont legjobb esetben csak nem vesz tudomást rólu(n)k. Rosszabb esetben pedig kifejezetten elutasítóak (diplomatikusan fogalmazva).


Hozzá kell tennem, hogy jártam és járok templomba. Az egyház tanításának vannak pozitív oldalai. Az egyébként nem hívő, de "normális" ember is betartja a legalapvetőbb egyházi tanításokat, részei a kultúránknak. Az utóbbi időben azonban egyre inkább távolodok az egyháztól, vagyis inkább távolodunk az egyházzal egymástól. Bármennyire is igyekszem jó ember lenni, azzal, aki vagyok, "bűnös és rossz" ember vagyok. Senki sem tökéletes, de nem tartom magam rosszabb embernek az átlagnál, mégis rosszabb vagyok (az egyház, de legalábbis a legtöbb "keresztény" szerint. Úgy érzem, hogy mások sokkal nagyobb problémáival kapcsolatban sokkal elnézőbbek, mint azzal a ténnyel, hogy léteznek melegek. Aki nem meleg, az max. megpróbálhatja megérteni, én viszont átélem, hogy ilyennek születtem. Nem magam választottam. Ha ez bűn, vagy rossz, arról nem én tehetek, mégis én lennék érte büntetve, sok esetben jobban, mint mások, az önmaguk által választott bűnök miatt.


Ha minden ember Isten teremtménye, akkor én miért nem. Miért teremtett volna Isten melegnek, ha ellenezné a melegséget.


Hol ülnek ezek az emberek, amikor a pap arról prédikál (legtöbb esetben kettős mércét alkalmazva), hogy "az vesse rá az első követ, aki bűntelen". Miért mások "bűneivel" foglalkoznak ahelyett, hogy a saját problémáikat próbálnák megoldani.


(Nem tartom magam feltétlen hívőnek, de vaknak és szűklátókörűnek sem. Adott ez az egyház dolog, amit megpróbálok megéretni, ahelyett, hogy 180°-ban fordulnék el tőle. Sok az ellentmondás és nem is igazán látom, hogy bárki megpróbálná ezeket feloldani. Ahelyett, hogy a miértekre válaszolnának, "tényeket" közölnek, amit vagy elfogadsz, vagy nem vagy "igazi, valódi, jó" keresztény. Pedig nem vagy rossz ember, segítesz, ahol tudsz.)



2020. aug. 15. 00:43
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/81 anonim ***** válasza:
30%

59


"Nyílván nem lehet saját gyerekük. De mennyi olyan gyerek van akit a szülei a kórházban hagynak."


Van ilyen. Meg örökbe is fogadhatnak ha lehet. De ettől még bűn marad az ilyen jellegű kapcsolat.


"És nyugodtan utána lehet nézni olyan példáknak hogy a gyerek boldog két apával."


Az hogy boldog valaki és normális nem ugyanaz! A gonoszok a gonoszságban is boldognak mondják magukat!


Péld. 20,17

Gyönyörűséges az embernek az álnokságnak kenyere; de annakutána betelik az ő szája kavicsokkal.


Nagyon nem mindegy hogy az ember miben boldog és mitől boldog!

A bűn legalizálása még senkit nem tett igazán tartósan boldoggá! Ha valaki ezt hiszi az csak önbecsapás és biztosan nem tudja mit jelent az igazi boldogság! De az biztos hogy azt nem a bűnben kell keresni!


Üdv: Gábor

2020. aug. 21. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/81 anonim ***** válasza:
46%

"Az első családban az a bűn ha az apa ok nélkül (gondolom így gondolod) veri a feleségét!"

Ha talál jó okot, akkor verheti, ütheti a feleségét? Milyen beteg elmélet már ez? Nincs olyan ok, ami miatt házastársat lehetne verni, legyen az erőszak bármely oldalról.

2020. aug. 21. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/81 anonim ***** válasza:
61%

62


"Ha talál jó okot, akkor verheti, ütheti a feleségét? Milyen beteg elmélet már ez? Nincs olyan ok, ami miatt házastársat lehetne verni, legyen az erőszak bármely oldalról."


Nem, kitalált okokkal sem verheti a feleségét! Normális esetben egyik fél sem veri a másikat! De halottam már olyat is ahol a feleség verte a férjét! És ha a férjnek kell ilyen helyzetben védekezni akkor bizony ő is megteheti! (hogy védekezik)


Üdv: Gábor

2020. aug. 21. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/81 anonim ***** válasza:
55%
Érdekes nézeteid vannak, szerintem a normális ilyenkor az lenne, hogy lefogja, s nem kezd el ő is verekedni vele.
2020. aug. 21. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/81 anonim ***** válasza:
33%

"Érdekes nézeteid vannak, szerintem a normális ilyenkor az lenne, hogy lefogja, s nem kezd el ő is verekedni vele."


Ha le tudja talán az is elég és használ. Ha viszont még sem megy akkor hathatós lehet egy pofon is! Gondolom nem találkoztál még ilyen helyzettel ugye? Pedig a nők is tudnak ám erőszakosak lenni nem csak a férfiak!


Mindenesetre ez az Igehely mindkét félre lehet igaz:


Péld. 19,19

A nagy haragú ember büntetést szenvedjen, mert ha menteni akarod, még növeled haragját.


Üdv: Gábor

2020. aug. 21. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/81 anonim ***** válasza:
Szerencsére még nem találkoztam ilyennel személyesen (bár tudok több esetet is), de nézd el nekem, hogy a pofozkodást nem tartom elfogadhatónak családon belül. Lehet csak máshol szocializálódtunk, s nálatok az efféle "nevelés" bevett szokás.
2020. aug. 21. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/81 anonim ***** válasza:
64%

66


"Szerencsére még nem találkoztam ilyennel személyesen (bár tudok több esetet is), de nézd el nekem, hogy a pofozkodást nem tartom elfogadhatónak családon belül. Lehet csak máshol szocializálódtunk, s nálatok az efféle "nevelés" bevett szokás."


Én sem azt mondtam hogy ez a normális családi helyzet. Ez a beszélgetés abból indult ki hogy a hozzászoló felvetett egy történetet miszerint a férj veri a feleségét. (Bár a főtéma a homoszexualitás kérdése) Én csak megjegyeztem hozzá hogy van fordított helyzet is. És rámutattam arra hogy előfordulhatnak az életben olyan helyzetek amikor szükség lehet testi fenyítésre vagy védekezési vagy/és nevelési célzattal.


"Lehet csak máshol szocializálódtunk, s nálatok az efféle "nevelés" bevett szokás."


Az elejét még jól írtad kár hogy a vége már csak ilyen ironikusra sikeredett!


Üdv: Gábor

2020. aug. 21. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/81 anonim ***** válasza:

"És rámutattam arra hogy előfordulhatnak az életben olyan helyzetek amikor szükség lehet testi fenyítésre vagy védekezési vagy/és nevelési célzattal."


Nagyszerű, akkor nem beszélünk el egymás mellett, mert én meg rámutattam, hogy nincs ilyen helyzet. A védekezésnek nem helyes módja, hogy átmegyünk támadásba. Sőt Jézus nagyon nem ezt tanította, amit te képviselsz, talán ezen is érdemes lenne elgondolkodnod. Igen, azt írja a Biblia, hogy a gyermekek nevelésére szolgálhat fenyítés, de hogy férj-feleség üsse verje egymást, az már abszurd.

2020. aug. 21. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/81 anonim ***** válasza:

68


"Nagyszerű, akkor nem beszélünk el egymás mellett, mert én meg rámutattam, hogy nincs ilyen helyzet. A védekezésnek nem helyes módja, hogy átmegyünk támadásba. Sőt Jézus nagyon nem ezt tanította, amit te képviselsz, talán ezen is érdemes lenne elgondolkodnod. Igen, azt írja a Biblia, hogy a gyermekek nevelésére szolgálhat fenyítés, de hogy férj-feleség üsse verje egymást, az már abszurd."


Ki beszélt itt arról amiről te beszélsz hogy a férj-feleség üsse verje egymást? Jó lenne ha nem akarnád kiforgatni azt amit mondtam!

Te csak ilyen végletekben tudsz gondolkodni? Te ebben szocializálódtál? A Bibliában mindennek megvan a maga helye. Ami a Példabeszédek könyvében van azt is Jézus tanította! A Bibliában van egy következetes fenyítés! De amit te állítasz hogy én azt mondtam hogy a férj és a feleség üsse - verje egymást ez egy nettó hazugság! Nem kellene ilyet kitalálni! Az az abszurd amiket te itt állítasz!

Majd mutasd meg hogy én azt hol állítottam hogy a férj - feleség üsse verje egymást!? Jó hazudós vagy!


Üdv: Gábor

2020. aug. 21. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/81 anonim ***** válasza:

Itt írtad:

"Ha viszont még sem megy akkor hathatós lehet egy pofon is!"

2020. aug. 21. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!