Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért elutasítóak a keresztény...

Miért elutasítóak a keresztények a melegekkel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Persze, nem minden keresztény az, mielőtt bárkit megsértenék. A túlnyomó többség viszont legjobb esetben csak nem vesz tudomást rólu(n)k. Rosszabb esetben pedig kifejezetten elutasítóak (diplomatikusan fogalmazva).


Hozzá kell tennem, hogy jártam és járok templomba. Az egyház tanításának vannak pozitív oldalai. Az egyébként nem hívő, de "normális" ember is betartja a legalapvetőbb egyházi tanításokat, részei a kultúránknak. Az utóbbi időben azonban egyre inkább távolodok az egyháztól, vagyis inkább távolodunk az egyházzal egymástól. Bármennyire is igyekszem jó ember lenni, azzal, aki vagyok, "bűnös és rossz" ember vagyok. Senki sem tökéletes, de nem tartom magam rosszabb embernek az átlagnál, mégis rosszabb vagyok (az egyház, de legalábbis a legtöbb "keresztény" szerint. Úgy érzem, hogy mások sokkal nagyobb problémáival kapcsolatban sokkal elnézőbbek, mint azzal a ténnyel, hogy léteznek melegek. Aki nem meleg, az max. megpróbálhatja megérteni, én viszont átélem, hogy ilyennek születtem. Nem magam választottam. Ha ez bűn, vagy rossz, arról nem én tehetek, mégis én lennék érte büntetve, sok esetben jobban, mint mások, az önmaguk által választott bűnök miatt.


Ha minden ember Isten teremtménye, akkor én miért nem. Miért teremtett volna Isten melegnek, ha ellenezné a melegséget.


Hol ülnek ezek az emberek, amikor a pap arról prédikál (legtöbb esetben kettős mércét alkalmazva), hogy "az vesse rá az első követ, aki bűntelen". Miért mások "bűneivel" foglalkoznak ahelyett, hogy a saját problémáikat próbálnák megoldani.


(Nem tartom magam feltétlen hívőnek, de vaknak és szűklátókörűnek sem. Adott ez az egyház dolog, amit megpróbálok megéretni, ahelyett, hogy 180°-ban fordulnék el tőle. Sok az ellentmondás és nem is igazán látom, hogy bárki megpróbálná ezeket feloldani. Ahelyett, hogy a miértekre válaszolnának, "tényeket" közölnek, amit vagy elfogadsz, vagy nem vagy "igazi, valódi, jó" keresztény. Pedig nem vagy rossz ember, segítesz, ahol tudsz.)



2020. aug. 15. 00:43
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/81 anonim ***** válasza:
51%

43 az előző vagyok.


Én sem tudom elképzelni ugyan ezt de gondolj bele ők ugyan így vannak ezzel ugyan így érzik magukat ha az ellenkező nemmel kéne elképzelnie az életét. Úgyhogy ez alapján úgy gondolom megérdemlik azt hogy ne nézzek rájuk olyan szemmel ahogy sokan.

És abba is gondolj bele hogy mivel nem lehet saját gyerekuk így nekik marad az örökbefogadás, nagyon sok gyerek nagyon örül annak ha egy családhoz kerül és a gyereket egyáltalán nem érdekli hogy egy apja egy anyja vagy két apja esetleg két anyja van. Úgyhogy nagyon sok gyereken segítenek és teszik őket boldoggá amit szerintem támogatni kéne nem elítélni.

Persze az egyház egy konzervatív szervezet így sosem fogja támogatni és ezt nem is várhatjuk el tőle de azt azért megtehetné hogy nem ítéli el.

2020. aug. 20. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/81 anonim ***** válasza:
A 27-es válasz talán a leghelyénvalóbb, erre annak van az egyik legkevesebb százaléka...
2020. aug. 20. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/81 anonim ***** válasza:

#52

Lehet mert sokan nem szeretik a gyűlölködőket :) A 0% lenne a legigazságosabb, de 52%-on áll nálam.

2020. aug. 20. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/81 anonim ***** válasza:
Basszus :D most látom hogy 27et írtam 47-es válaszra gondoltam
2020. aug. 20. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/81 anonim ***** válasza:
32%

Mer a 47-es válasz nem gyűlölködő, mi?

"A legtöbb keresztény a saját beszűkült világa szerint éli az életét."


Ja, hogy a homiknak van joga és jaj szegények, de a keresztények máris beszűkült világban élnek. Na ezért van lenullázva. Mellesleg ha a hominak joga van bárkit és bármit szeretni, akkor ez mindenki másra vonatkozik! Nekem jogom van szeretni a hetero kapcsolatokat, jogom van azt elfogadni és jogom van a hányingerre is, amikor azt látom, hogy két férfi smárol előttem! Nekem is van jogom!

2020. aug. 21. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/81 anonim ***** válasza:
24%

A homoszexualitás természetellenes és lealacsonyító. A férfi és a női nemek egymás számára való elértéktelenedéséhez vezet! Felborítja a normális családi kapcsolatokat és egyensúlyt megszünteti a természetes úton való szaporodást! A homoszexualitásban tehát semmi sem normális! Vajon ezért küzdeni ezt támogatni vagy elfogadni normális dolog e?


Üdv: Gábor

2020. aug. 21. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/81 anonim ***** válasza:
41%

56


Elfogadni alap dolog. Ha az ember normálisan áll hozzá akkor nem borít fel semmilyen családi kapcsolatot. Lenne egy kérdésem. Van két család az egyik családban a két szülő egy anya és egy apa a másikban meg két anya vagy két apa (mindegy). Mindkét családban van egy gyerek. Egyszer az apa elkezdi verni a feleségét stb megromlik a kapcsolat ami a gyerekben is lelki problémákat okoz. A másik családban meg nyugodtan mennek a dolgok. Melyik gyerek lesz boldogabb?


Ez egy szélsőséges példa volt nyilván nem minden "normális" család ilyen de azért sok ilyenről hallani.

2020. aug. 21. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/81 anonim ***** válasza:
43%

57


"Elfogadni alap dolog. Ha az ember normálisan áll hozzá akkor nem borít fel semmilyen családi kapcsolatot."


A bűnt elfogadni nem alap dolog hanem az maga is bűn. Minden bűn ahogy ez is felborítja a normális kapcsolatokat!


"Lenne egy kérdésem. Van két család az egyik családban a két szülő egy anya és egy apa a másikban meg két anya vagy két apa (mindegy). Mindkét családban van egy gyerek. Egyszer az apa elkezdi verni a feleségét stb megromlik a kapcsolat ami a gyerekben is lelki problémákat okoz. A másik családban meg nyugodtan mennek a dolgok. Melyik gyerek lesz boldogabb?"


Az egyik családban normális úton (értsd férfi és nő kapcsolata) már nem is lehet gyerek ebben a felállásban! (De lépjünk tovább.) Hoztál egy rossz családi példát: "Egyszer az apa elkezdi verni a feleségét stb megromlik a kapcsolat ami a gyerekben is lelki problémákat okoz." és ezt akarod összehasonlítani az általad jónak vélt példával. "A másik családban meg nyugodtan mennek a dolgok. Melyik gyerek lesz boldogabb?" Az első családban az a bűn ha az apa ok nélkül (gondolom így gondolod) veri a feleségét! A második családban pedig a homoszexualitás a bűn! A gyerek boldogsága nem pusztán arról szól hogy a férj veri e a feleségét emellett még más tényezők is vannak. De egy rossz családi kapcsolat természetesen senkit sem tesz a családban boldoggá sem a gyereket sem a férjet sem a feleséget!

A másik eset amit megpróbáltál ideálisnak lefesteni is teljesen sántít. Eleve egy homoszexuális kapcsolat nem lehet ideális már a jellegéből adódóan sem! A gyereknek mindkét szűlőjére értsd férfi és nő szüksége van a helyes és harmonikus fejlődéshez és neveléshez! A férfi és a nő egészíti ki egymást a normális házasságban és nem két férfi vagy két nő! A gyerek számára rendkívül meghatározó hogy a szülőktől milyen példát lát ha a példa torz a gyerek gondolkodását is ebbe a torz irányba befolyásolja, míg végül ha ezt elfogadja maga is torzzá válik! Szerinted lehet egy normális gyerek boldog úgy hogy a "szülei" nem normális kapcsolatot folytatnak egymással? Isten senkit sem teremtett homoszexuálisnak. Annak mindig valami súlyos lelki okai vannak ha valaki ilyen nem normális irányba fordul!


Üdv: Gábor

2020. aug. 21. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/81 anonim ***** válasza:

Nyílván nem lehet saját gyerekük. De mennyi olyan gyerek van akit a szülei a kórházban hagynak.


És nyugodtan utána lehet nézni olyan példáknak hogy a gyerek boldog két apával.

2020. aug. 21. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/81 anonim ***** válasza:
Az is bűn, ha magára hagyja a gyerekét. De még ezt is vannak, akik teljesen normálisnak gondolják és jönnek azzal, hogy a büdös keresztények elítélik azt, hogy eldobja a csecsemőt. Pedig ez sem kizárólag a keresztények szemét szúrja, ezt kéne megérteni.
2020. aug. 21. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!