Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért elutasítóak a keresztény...

Miért elutasítóak a keresztények a melegekkel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Persze, nem minden keresztény az, mielőtt bárkit megsértenék. A túlnyomó többség viszont legjobb esetben csak nem vesz tudomást rólu(n)k. Rosszabb esetben pedig kifejezetten elutasítóak (diplomatikusan fogalmazva).


Hozzá kell tennem, hogy jártam és járok templomba. Az egyház tanításának vannak pozitív oldalai. Az egyébként nem hívő, de "normális" ember is betartja a legalapvetőbb egyházi tanításokat, részei a kultúránknak. Az utóbbi időben azonban egyre inkább távolodok az egyháztól, vagyis inkább távolodunk az egyházzal egymástól. Bármennyire is igyekszem jó ember lenni, azzal, aki vagyok, "bűnös és rossz" ember vagyok. Senki sem tökéletes, de nem tartom magam rosszabb embernek az átlagnál, mégis rosszabb vagyok (az egyház, de legalábbis a legtöbb "keresztény" szerint. Úgy érzem, hogy mások sokkal nagyobb problémáival kapcsolatban sokkal elnézőbbek, mint azzal a ténnyel, hogy léteznek melegek. Aki nem meleg, az max. megpróbálhatja megérteni, én viszont átélem, hogy ilyennek születtem. Nem magam választottam. Ha ez bűn, vagy rossz, arról nem én tehetek, mégis én lennék érte büntetve, sok esetben jobban, mint mások, az önmaguk által választott bűnök miatt.


Ha minden ember Isten teremtménye, akkor én miért nem. Miért teremtett volna Isten melegnek, ha ellenezné a melegséget.


Hol ülnek ezek az emberek, amikor a pap arról prédikál (legtöbb esetben kettős mércét alkalmazva), hogy "az vesse rá az első követ, aki bűntelen". Miért mások "bűneivel" foglalkoznak ahelyett, hogy a saját problémáikat próbálnák megoldani.


(Nem tartom magam feltétlen hívőnek, de vaknak és szűklátókörűnek sem. Adott ez az egyház dolog, amit megpróbálok megéretni, ahelyett, hogy 180°-ban fordulnék el tőle. Sok az ellentmondás és nem is igazán látom, hogy bárki megpróbálná ezeket feloldani. Ahelyett, hogy a miértekre válaszolnának, "tényeket" közölnek, amit vagy elfogadsz, vagy nem vagy "igazi, valódi, jó" keresztény. Pedig nem vagy rossz ember, segítesz, ahol tudsz.)



2020. aug. 15. 00:43
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 41/81 A kérdező kommentje:

Jaj, kezd ez a téma eltérni a kérdés eredeti témájától.


Egy gyilkos az áldozat beleegyezése nélkül "szól bele" annak eletébe és befolyásolja azt negatívan. (Elég érdekes lett ez megfogalmazás :D )


Két meleg viszont önszántukból dönt úgy felnőttként, hogy melegként élnek. Senki életét nem befolyásolják. Az erőszak pedig erőszak, akár nő, akár férfi, akár meleg, akár hetero.


Elképzelhetőnek tartom, hogy a gyilkos gyilkosnak születik, viszont kétlem, hogy bárki élvezné tettét.


Ne keverjünk már fűt-fát.


Én is lehordhatnám az egyházat és tarthatnám a hívőket önállótlan, kevés önbizalommal rendelkező, megvezethető, hiszékeny embereknek, akik olyan dolgokban hisznek, amit sok esetben meseként már egy kisiskolás is kiröhög. Mégsem teszem. Ahelyett, hogy támadnék, inkább megérteni próbálok.

2020. aug. 16. 15:10
 42/81 anonim ***** válasza:
68%
Kérdező, ha jól értem meleg római katolikus vagy. Tudtad, hogy a Vatikánban a papok túlnyomó többsége olyan, mint te?
2020. aug. 16. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/81 anonim ***** válasza:
40%
Mondjuk én férfi létemre nem tudom felfogni hogy lehet szeretni a f@szt. Ennyi erővel biztos van olyan aki imád ölni, sok katona is.
2020. aug. 16. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/81 A kérdező kommentje:

42. Nem, nem tudtam, viszont nem lepne meg a tény.


43. Szerencséd, hogy nem csak a melegek, hanem a hetero nők is másképp gondolják. :D

2020. aug. 16. 20:45
 45/81 anonim ***** válasza:
7%

"42. Nem, nem tudtam, viszont nem lepne meg a tény."

Ez nem tény, hanem kitaláció, rágalom.

2020. aug. 16. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/81 anonim ***** válasza:
33%
Mostanában azt is degeneráltnak tartom, aki férfi létére izgalomba hozza a női segglyuk. Ez sem természetes Isten szemében az anális szex, az ürítésre van kitalálva.
2020. aug. 17. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/81 anonim válasza:
43%
A legtöbb keresztény a saját beszűkült világa szerint éli az életét. Ez van a Bibliában akkor az úgy van. Persze azokat a parancsolatokat tartják be amik rájuk érvényesek. Embertársaikkal kapcsolatosakat figyelmen kívül hagyják, ott ártanak ahol tudnak. A gyógyítás meg hasonló témákba akkor lenne logikus ha beleszólnának ha ők is melegek lennének. Mert ők tudják hogy egy meleg mit érez. Az ítélkező emberek sem lehetnek szimpatikusak Istennek, ez is benne van a Bibliában ezt valahogy kihagyják, mert nekik kötelességük a többi ember bűnét észrevenni, a sajátjukat az nem, az nem olyan nagy. Tisztelet a kevés kivételnek.
2020. aug. 17. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/81 anonim ***** válasza:
65%

"Tisztelet a kevés kivételnek."

Én pont fordítva látom, szerintem a többség nem olyan, mint lefested. Igen, van egy zömében szektás kisebbség, akikre általában igaz amit írsz, de a keresztények többsége egyáltalán nem ítélkező. Esetleg a szándékos polgárpukkasztáson rökönyödnek meg, amikor a LMBQT aktivisták kimondottan hergelik a kereszténységet, például különböző módokon gúnyt űznek a keresztény jelképekből. Ez viszont egy rendkívül ocsmány dolog. Valahogy még sem kap akkora visszhangot, mint egy zászló leszedése és kidobása. Pedig mind a kettő tett nagyon helytelen.

2020. aug. 17. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/81 anonim ***** válasza:

A Vatikánban egy a papok között több mint ezerötszáz kérdőív alapján készített kutatás szerint 5-ből 4 pap homoszexuális:


[link]


Ez 80%, a kutatás alapján egy 570 oldalas tanulmányt, könyvet is kiadtak, 8 nyelvre lefordítva, 20 országban.

2020. aug. 20. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/81 anonim ***** válasza:
45%
Sokan ragaszkodnak a bibliához de azt is emberek írták így vannak benne hibák, ellentmondások pl isten mindenkit szeret de közben elítéli a melegeket. Én nem gyakorlom úgy a hitet ahogy azt "kell" de hiszek valami isten féleségben és nem ítélem el őket. Egyik ismerősöm szintén ugyan így gondolkodik pedig ő azért gyakorolja is. Úgyhogy nem mindenki ítéli el őket de sokat ragaszkodnak a bibliához úgyhogy ők meg ez alapján igen elítélik.
2020. aug. 20. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!