Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Pár mohamedán miért gondolja,...

Pár mohamedán miért gondolja, hogy helyes hazudozni a keresztények bemocskolása érdekében?

Figyelt kérdés

Korábban nem annyira ismertem a mohamedán vallást, csak amit történelem órán tanultunk és néha szemem elé akadt egy-egy érdekes cikk, azt elolvastam. (Én például a terrorizmust se közöttem ehhez a valláshoz, hanem ettől függetlenül kezeltem.)


Viszont a fórumot olvasva, látva Mohamed követőinek néhány hozzászólását, teljesen elborzadtam. Szó szerint rossz, s talán fájdalmas volt olvasni azt a sok gyűlöletet, amivel hazug rágalmaikat megfogalmazták. Pedig tényleg olyan egyszerű dolgok tekintetében, amire fél perc alatt rá lehet keresni interneten is, vagy amit gimiben mindenki tanult.


Lényegében ilyen sárdobálást még a legfanatikusabb, keresztényellenes ateistáktól se hallottam, pedig olvastam néhány ilyen kiragadott mondatukat.


Azt gondolják, hogy saját istenük majd jó néven veszi ezt a sok hazudozást?



2021. ápr. 19. 17:24
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/415 A kérdező kommentje:

Helyben vagyunk:

"Az én kérdéseim pontosan ezekre irányulnak. Az pedig tény hogy bálványimádó vagy még a Bibliai szerint is mert Jézus nem Isten hanem ember de a keresztények istenként imádják. Ezt nem lehet másképp leírni. Ha nem tetszik, akkor gondold át miben is hiszel."


Már elő is jött, hogy én bálványimádó vagyok, mert keresztény vagyok. Tehát én lehetek utolsó szar alak, egy mocskos bálványimádó, de őket nehogy véletlenül icipicit is negatívan érintse, hogy mohamedán szót írtam muszlim helyett.

2021. ápr. 20. 15:54
 42/415 anonim ***** válasza:
19%
Itt nem rólad van szó hanem a keresztény vallásról. Szóval veled ellentétben ezt nem személyes sértésnek szánom, egyszerűen ezt tartalmazza a vallásod. Még a Bibliával is ellentétes Jézus Istenként történő imádata. Ott van feketén fehéren hogy ne tegyél ilyet. De te mégis megteszed, aztán meg ha megkapod hogy ez bálványimádás, megsértődsz, és teljesen alaptalan hazugságokkal, sértegetésekkel reagálsz. Ez a helyzet.
2021. ápr. 20. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/415 anonim ***** válasza:
93%

Kérdező, az egy dolog hogy ő ilyenekkel provokál. Látod, a történelmet is meghamisítaná, csak hogy igaza legyen.

De ez nem azt jelenti hogy neked le kell süllyedni az ő szintjére és indokolatlanul provokálni.

2021. ápr. 20. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/415 anonim ***** válasza:
29%

Kedves Kérdező !


Csak érdekességképpen mondom Neked, hogy az Iszlám világban, létezik, olyan értelmezés, miszerint adott esetben, akár egy keresztény ember is a Paradicsomba kerülhet.

Még akkor is, ha egész életében kereszténynek vallotta magát.

Az Iszlám egyik lényege az egyistenhit, szigorú monoteizmus, ha egy keresztény egyetlen Istenben hisz, és egyébként jó cselekedeteket tesz,akkor létezik olyan értelmezés miszerint akár a Paradicsomba is kerülhet a muszlimokkal együtt.

Allah könyörületes és irgalmas.


Azzal hogy muszlimnak hívsz minket, nem kisebbíted magad, sokkal inkább megmutatod a műveltséged.


Mivel nagyon csúnyán viselkedtem, ezért sem sértődöm meg ha mohamedánnak nevezel minket.

Mégegyszer ne haragudjatok, többé nem fordul elő megígérem.


Abdullah

2021. ápr. 20. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/415 anonim ***** válasza:
95%

#44 nocsak, akad a muszlim világot a gyakorin képviselők között normális hozzáállást tanúsító ember? Jó ezt látni. :)


#42 "Itt nem rólad van szó hanem a keresztény vallásról. Szóval veled ellentétben ezt nem személyes sértésnek szánom, egyszerűen ezt tartalmazza a vallásod."

Még ha ezt is tartalmazza, te nem győzöd ezt kiemelni és hangoztatni minden lehetséges alkalommal, amikor csak lehetőséged adódik rá. Te hogyan vársz bármiféle közös álláspontot, ha csak ilyen módon vagy képes közeledni a keresztényekhez?

2021. ápr. 20. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/415 anonim ***** válasza:
19%
Már többször is leírtam. Az én kérdéseim válaszok a keresztények általi iszlámellenes gyülöletkeltésre. Megmutatom nekik hogy az a sok rágalom és hazugság amivel az iszlámot támadják, valójában a keresztény vallás tanítása és még azt is megmutatom hogy a Biblia valójában igazolja az iszlám vallást. Különösen odafigyelek arra hogy amit állítok az kellőképpen legyen alátámasztva. Közös állásponthoz az kellene hogy keresztények befejezzék az iszlámellenes gyűlölöletkeltést, vagy legalább lássam azt hogy van olyan keresztény aki felszólal ez ellen.
2021. ápr. 20. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/415 A kérdező kommentje:
A gyűlöletkeltést egyedül te és hozzád újonnan csatlakozott haverod művelitek... Számtalan alkalommal hazudtok, mocskolódtok, rágalmaztok, provokáltok. Nem nagyon láttam olyan kérdést, hogy minden muszlim terrorista-e, de olyat igen, hogy a keresztények rosszabbak-e a farizeustoknál, aminek végén a "kérdező" meg is válaszolja, hogy rosszabbak.
2021. ápr. 20. 17:08
 48/415 anonim ***** válasza:
19%

"Az Iszlám egyik lényege az egyistenhit, szigorú monoteizmus, ha egy keresztény egyetlen Istenben hisz, és egyébként jó cselekedeteket tesz,akkor létezik olyan értelmezés miszerint akár a Paradicsomba is kerülhet a muszlimokkal együtt."


Sajnos a jelenlegi keresztények szinte mind, talán egy két kisebb irányzatot kivéve, szentháromság hívő, Jézust Istenként imádják, és sokan még szentnek nevezett embereket is imádnak. Ez nagyon távol áll a monoteizmustól. Persze azok a keresztények akik például Jézus idejében éltek és hittek, a Korán szerint is a Paradicsomba kerülhetnek.

2021. ápr. 20. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/415 anonim ***** válasza:
19%

"A gyűlöletkeltést egyedül te és hozzád újonnan csatlakozott haverod művelitek... Számtalan alkalommal hazudtok, mocskolódtok, rágalmaztok, provokáltok. Nem nagyon láttam olyan kérdést, hogy minden muszlim terrorista-e, de olyat igen, hogy a keresztények rosszabbak-e a farizeustoknál, aminek végén a "kérdező" meg is válaszolja, hogy rosszabbak."


Látom értelmetlen a veled való párbeszéd. Csak ezt a hazugságot ismételgeted. Az én kérdésemről pedig csak annyit hogy megnéztem mit ír a Biblia a farizeusokról és összehasonlítottam a mai keresztényekkel őket. Mi ezzel a probléma? Melyik pontja nem igaz?

2021. ápr. 20. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/415 anonim ***** válasza:
27%

#48: Az a probléma, hogy a "bálványimádás" például egy elméleti vallástudományi kérdés, de ennek a megvitatása sokkal inkább való egy egyetemi tanszékre.


Ők csak simán annyit éreznek hogy bántod őket. Amúgy is van bennük félelem, az ismeretlentől, az Iszlámmal kapcsolatban. Csak megijeszted őket még jobban. Azért is támadnak ennyire, mert félnek.

Tegnap értettem meg.


Nem kell félnetek az Iszlámtól. És ne minket vegyetek alapul hogy milyen az Iszlám, mi csak emberek vagyunk akik hibáznak !


Abdullah

2021. ápr. 20. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!