Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az Iszlám a világ legagresszív...

Az Iszlám a világ legagresszívebb vallása, vagy a többi hit (kereszténység, hinduizmus, buddhizmus, stb) sem marad el mögötte?

Figyelt kérdés
A kérdést az Európát a főleg muzulmán országokból beáramló migránsok tömeges betelepülése miatt aktuálisnak érzem (főleg, hogy a déli határainkon már jó ideje nagy hangon dörömbölnek).

2021. máj. 8. 17:08
 131/157 anonim ***** válasza:
95%

"Amerikában is volt rabszolgatartás, egykoron az extrém katolikus spanyolok jártak ebben az élen. A komplett kontinens őslakosságát elhordták rabszolgának, aztán kiirtották őket."

Ez azért elég hamis így. Ha megnézed, a katolikus Dél-Amerikában ma is sok-sok millió indián él, bár valóban volt rabszolgatartás, de közel se végzett ekkora pusztítást. Ezzel szemben, a protestáns USA terültén alig él őslakos indián, számuk elhanyagolható. Délen több indián halt meg a sajnálatos módon és egyáltalán nem szándékosan behurcolt betegségek miatt, mint a spanyolok által végzett fegyveres pusztítás okán. De olvass utána nyugodtan, nem a levegőbe beszélek.


Ráadásul az aktuális pápa mindig nyomatékosan felszólalt a spanyolok gyakorlata ellen, például Európába ezért nem is tudtak rabszolgákat hozni. Tehát itt a vallás oldaláról volt akarat a helytelen gyakorlat ellen.


"Ezután pedig Afrikából szállítottak embereket rabszolgának tömegével."

Erre mutattam a kutatást, mi szerint az iszlám arabok sokkal több embert hurcoltak el Afrikából rabszolgának, mint a fehérek.

Ráadásul ők is protestánsok voltak, a katolicizmus már 2000 év óta helyteleníti a rabszolgaságot. Igen, sajnos voltak olyan keresztény irányzatok, sőt vannak is, akik elfogadják, sőt támogatták ezt az intézményt.

2021. máj. 14. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 132/157 anonim ***** válasza:
53%

#131:


Na jó szerintem be kéne fejeznetek a bohóckodást. A keresztény világ gyarmatosította és kirabolta a fél bolygót.


Mi történt az aztékokkal ? Mi történt az inkákkal ? Mi történt a majákkal ?


" Igen, sajnos voltak olyan keresztény irányzatok, sőt vannak is, akik elfogadják, sőt támogatták ezt az intézményt."


Nekem abszolút nem esik jól leszólni a kereszténységet, pláne nem önkényuralmi vezetők és rendszerek emberiségellenes döntései miatt.


Egyébként én személyszerintarról szóltam, hogy Mohamed Prófétánk egy elmaradottabb társadalomból hozott létre egy lényegesen modernebbet. És a korabeli "reakciós" vezetőknek ez nem tetszett ezért törtek az életére.

Ez is egyfajta megközelítése a történetnek részemről.


Abdullah

2021. máj. 14. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 133/157 anonim ***** válasza:
43%

#127



"Ennek semmi értelme, ha látták hogy az iszlám az igaz vallás, akkor tudták volna, hogy a pokolba jutnak ha Allan ellen fordulnak, szerited megéri valakinek hogy a pokolba jusson csak azért, hogy a világi hatalmát megtarthassa? Egyáltalán nem gondolták, hogy az iszlám az igaz vallás, aki azt gondolta át tért, aki nem tért át az nem gondolhatta, hogy az iszlám az igaz vallás."



Idővel mindenképpen ràjöttek.


"Hiàba imàdkoztunk bàlvànyainkhoz, és hiàba mutattunk àldozatokat isteneinknek ők mégsem segítettek rajtunk !"


A Próféta (béke legyen vele), azonban megbocsàtott nekik, így ők is békében àttérhettek az Iszlàmra. És annyira nem is bàntàk màr, hogy haszontalan szobraiktól amiket isteneknek vélték koràbban megtisztítottàk a Szent Hàzat.



Abdullah

2021. máj. 14. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 134/157 anonim ***** válasza:
95%

"ők is békében àttérhettek az Iszlàmra"

Áttérhettek, vagy a vereség után át kellett nekik térni? Mert közel se ugyanaz.

2021. máj. 14. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 135/157 anonim ***** válasza:
29%

#134: Az Iszlám vallásszabadságot biztosít, de ezt már elmondtuk vagy milliószor.


Rájöttek ők maguktól, hogy tévedtek. Már azok akik korábban tényleg őszintén hittek a bálványaikban.

Ők a szószoros értelemben hittek abban, hogy isteneik majd győzelemre viszik őket. Óriási volt a kiábrándultság, amikor mindez éppen ellenkezőképpen történt.


Ráadásul tömegesen álltak be emberek közölük is a muszlimok közé már korábban is, ez bizonyára egyre inkább elbizonytalanította őket.


Mohamed (béke legyen vele), a békekötései és kiváló emberismerete, kompromisszumai révén vitte sikerre az Iszlám ügyét, a Magasztos Allah engedelmével és segítségével.

Háborúra nem is került volna sor, ez nem rajta múlott. Ellenfelei folyamodtak erőszakhoz.


Abdullah

2021. máj. 14. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 136/157 anonim ***** válasza:
95%

"Rájöttek ők maguktól, hogy tévedtek."

Erre van bármilyen forrás? Természetesen, valami objektív forrásra gondolok itt.

2021. máj. 14. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 137/157 anonim ***** válasza:
29%

#136: Már mondtam korábban én nem vagyok élő lexikon. Egy muszlim vagyok a 2 milliárdból.


A józan ész is ezt diktálja. Érdekükben is állt, mert ezek többnyire gazdag, befolyásos emberek voltak, akik számára a társadalmi befolyás fontos volt. Érdekükben is állt átérni az Iszlámra, minél jobban betagozódni és jelentős szerepet vállalni az "új társadalomban".

Egyértelmű volt már számukra is, hogy az Iszlám a "jövő". Nem feltételezem hogy nem voltak őszinték, amikor felvették az Iszlámot, de emellett még érdekükben is állt. Köszönhetően Prófétánk kompromisszum készségének is ahogyan mondtam.

De a Kegyelmes Allah tudja a legjobban !


Abdullah

2021. máj. 14. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 138/157 anonim ***** válasza:
95%

"Érdekükben is állt átérni az Iszlámra"

Tehát akkor te is elismered, hogy ez inkább érdekéből történt, nem pedig hitből. Én se mondtam mást.

2021. máj. 14. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 139/157 anonim ***** válasza:
29%

#138: Nem ismerem el. Annyit mondtam, hogy érdekükben IS állt.


Ezt írtam ugyebár:


" Nem feltételezem hogy nem voltak őszinték, amikor felvették az Iszlámot, de emellett még érdekükben is állt. Köszönhetően Prófétánk kompromisszum készségének is ahogyan mondtam."


Nekem az jött le, hogy szerinted kényszerből tették...


Szerintem Mohamed Prófétánk (béke legyen vele) azért is, tette csodálatosan amit csinált, mert ellenségei előtt mindig nyitva hagyta az ajtót... akár lehetnénk barátok is, akár lehetnétek ti is muszlimok. Akkor a rátok is a Kert várna a túlvilágon.

A mi Prófétánk ezzel nyert, bár akaratlanul háborúba kényszerült, mindig a békét kereste. Mindig a jót kereste az emberekben.


Abdullah

2021. máj. 14. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 140/157 anonim ***** válasza:
53%

#138: És az nem lehetséges hogy például Szent István király pusztán érdekből vette fel a kereszténységet és erőzsakolta rá az egész magyarságra ?


Abdullah

2021. máj. 14. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!