Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tegyük tisztába; milyen...

Tegyük tisztába; milyen bizonyítékok léteznek Isten létezésére, amik ezt igazolják???

Figyelt kérdés
2021. máj. 26. 05:51
1 2 3 4 5 6 7
 11/70 anonim ***** válasza:
30%

Nincsen semmiféle bizonyíték egyetlen istenre sem.

Sok ezer éven keresztül próbáltak találni, és nem jött össze.

Templeton-díjas tudósok sem tudnak találni, ma sem.

Persze sok olyan írás van, amelyik bizonyíték SZERETNE lenni.

Ezért kérdezzük, hogy mennyire vagy tisztában a "bizonyíték" fogalmával.

Ja, a jehovistákat fent el se olvasd, nem érdemes.

2021. máj. 26. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/70 anonim ***** válasza:
56%
Egyrészt nincsenek kézzel fogható bizonyítékok, másrészt az egész teremtett világ a bizonyíték. Ha nem hiszel Istenben, de nyitott vagy elfogadni hogy létezhet egy teremtő, az az első lépcsőfok. Ha kéred tőle, bizonyosan ki fogja jelenteni magát neked, és lehet egy belső bizonyosságod az ő letezeséről. Onnantól már csak a te felelősséged hogy mit kezdesz a tapasztalással. Meg akarod e ismerni, akarsz e vele személyes kapcsolatot.
2021. máj. 26. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/70 molnarmarcell21 ***** válasza:
95%

Bocsánat a szőrszálhasogatásért, csak azért rugózom rajta, mert alapvetően szerintem hozzáállás, szemlélet kérdése. Ha nem akarod, akkor nem fogsz semmilyen bizonyítékot elfogadni, ha meg akarod, akkor azt is elfogadod, amit nem kéne :)

És egy kis mindfuckért:

- Micimackó valóban nem létezik, amikor közel mindenki tud róla, ott van az emberek fejében a külseje, jelleme, történetei, azaz hatással van rájuk? Mennyivel "létezőbb" Micimackónál Dániel bácsi a szomszédomból, akiről sokkal kevesebben tudnak?

- Na és a másodfokú egyenlet mennyire létező? Láttad valaha a természetben, meg tudtad fogni és megvizsgálni?


Az első lépés az isten fogalmának meghatározása, hogy tudd, hogy mit keresel. Nekem az segített, hogy transzcendentális koncepcióként tekintettem a kérdésre és nem mesebeli lényként kezeltem.

2021. máj. 26. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/70 anonim ***** válasza:
100%

"az egész teremtett világ a bizonyíték."

Na, ez pl. NEM bizonyíték. Ezért kérdezzük, neked mi számít bizonyítéknak.


"Ha kéred tőle, bizonyosan ki fogja jelenteni magát neked"

Ez meg nem igaz. Nekem pl. nem jelentette ki magát, pedig kérem, nagyon régóta.

Nem, olyan nincs, hogy rosszul kérem. Egy végtelen istennél ilyen probléma nem létezik. Meg olyan se, hogy nem értem a jeleit.

2021. máj. 26. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/70 anonim ***** válasza:
34%

14# "Nem, olyan nincs, hogy rosszul kérem"

Sajnos van.

„Isten a kevélyeknek ellenáll, az alázatosaknak azonban kegyelmet ad.”

2021. máj. 26. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/70 anonim ***** válasza:
96%
Mindenkinek más a bizonyíték. Van, akinek az sem, ha elé állna és illedelmesen bemutatkozna.
2021. máj. 26. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/70 anonim ***** válasza:
100%

„Isten a kevélyeknek ellenáll, az alázatosaknak azonban kegyelmet ad.”

Csakhogy ez az ítéletről szól, és nem a bemutatkozásról.

A bemutatkozás természetesen jár MINDENKINEK!

2021. máj. 26. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/70 anonim ***** válasza:
28%

Semmi. De nem is kell, hogy legyen, az már tudás lenne, nem hit. A hit lényege pont az, hogy tudás, valós bizonyítékok nélkül igaznak gondolsz valamit.

Olyan ez, mint a lottó, vagy nyersz vele vagy nem, de ha nyersz, akkor sokat nyersz.

2021. máj. 26. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/70 anonim ***** válasza:
26%

Na jó, csak a lottót lehet tudni: 45% pénzed fog visszajönni átlagban.

Azt meg nem lehet tudni, hogy mondjuk 100 istenből mennyi létezik.

2021. máj. 26. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/70 anonim ***** válasza:
100%
Az baj ha ateistaként is azt mondom hogy felettébb bizonyitékot nem kell mutatni mivel a vallások hit alapúak, ergo nem kell hozzá bizonyiték? Ezért cserébe erősen kritizálom az adott vallás gondolatmenetét ha logikai hiba akad benne, de a héber eredetű vallásokban csomó van mondjuk.
2021. máj. 26. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!