Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A muszlimok mit válaszolnak a...

A muszlimok mit válaszolnak a keresztény kijelentésre?

Figyelt kérdés

A keresztény propaganda az alábbi videóban azt igyekszik bizonyítani, hogy a Bibliában tudományos kijelentések vannak.


Ellenpéldaként a Koránt is hozza, miszerint a nap lenyugszik egy iszapos tóban (Szúra 18,86), és hogy a hadísz is sok mítoszt

tartalmaz - videóban 2:13-18 között.


Egyébként nyilvánvaló, hogy neoprotestánsok műve a videó, tehát nem minden kereszténynek van köze hozzá.


Link: [link]


2021. okt. 3. 10:51
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯
 91/106 anonim ***** válasza:
0%

Vidiripi, csak nem az Ószövetségből idézel? Érdekes, mikor én idézek az Ószövetségből és kérdezem a keresztényeket, mindig azt volt a válaszod hogy az keresztényekre nem vonatkozik :)

Ha érdeked úgy kívánja az Ószövetség keresztényekre is vonatkozik, ha pedig úgy kívánja azt mondod az Ószövetség nem vonatkozik keresztényekre :)

2021. okt. 7. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/106 anonim ***** válasza:
91%

"Ezt jelenti a földből teremtés"

Ha ezt jelentené, akkor a disznóból teremtés is igaz lenne.

Te tényleg fel sem fogod hogy a saját kettős mércéd buktatja meg az érvelésed?


"Az volt az elterjedt nézet hogy a föld lapos."

Tehát még a törtenelemtudomány eredményeit is inkább nyíltan tagadod, minthogy belásd, hogy tévedtél.

Azért vicces hogy épp abból indult ki a vita, hogy a Korán mennyi mindenben ellentmond a tudományos eredményeknek, és lám, még te is odaig jutottál hogy tudományos eredményeket kell tagadj, hogy ragaszkodhass a megcáfolt érveidhez...

Akkor ezt itt zárjuk is. Fegyvertelennel nem akarok szellemi parbajt vívni.

2021. okt. 7. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/106 anonim ***** válasza:
95%

Vidiripi


"Vidiripi, csak nem az Ószövetségből idézel?"


Igen, abból idéztem!


"Érdekes, mikor én idézek az Ószövetségből és kérdezem a keresztényeket, mindig azt volt a válaszod hogy az keresztényekre nem vonatkozik"


Akkor még mindig nem érted, ez sajnálatos!

De ha akarod elmagyarázom ismét! Akarod?


"Ha érdeked úgy kívánja az Ószövetség keresztényekre is vonatkozik, ha pedig úgy kívánja azt mondod az Ószövetség nem vonatkozik keresztényekre"


Azok a részek amiket idéztem, miért vonatkoznak a keresztényekre? Kérlek magyarázd el nekem!

És hol hivatkozom én arra hogy az idézett részek a keresztényekre vonatkoznak?

Elolvastad egyáltalán hogy mit is ír a kérdező? Nem hiszem mert szokásodhoz híven megint felületes voltál. És ez kombinálva a szegényes tudásoddal és az egészet "leöntve" azzal hogy nem érted a Bibliában leírtakat azt kell hogy mondjam ismét tévedésben vagy!

Ami nem lep meg!

Ezért kellene többet gondolkodnod a Bibliában leírtakon. éjjel és nappal azzal kellene foglalkoznod. Kelned és feküdnöd is ezzel kellene. Akkor talán kevesebb idő is elég lenne ahhoz hogy alapvető dolgokat megérts. De sajnos állandóan vissza esel amikor elérsz egy minimális előrelépést! Így sajnos még mindig a nulla felé konvergálsz!

2021. okt. 7. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/106 anonim ***** válasza:
0%

"Ha ezt jelentené, akkor a disznóból teremtés is igaz lenne.

Te tényleg fel sem fogod hogy a saját kettős mércéd buktatja meg az érvelésed?"


Te nem fogod fel hogy a disznónak semmi köze az ember kialakulásához.



"Tehát még a törtenelemtudomány eredményeit is inkább nyíltan tagadod, minthogy belásd, hogy tévedtél."


Te vagy az aki inkább hazudik minthogy belásd, hogy tévedtél. Persze a középkori ember a 20. századi ember szintjén volt szerinted csillagászat terén :))))



"Azért vicces hogy épp abból indult ki a vita, hogy a Korán mennyi mindenben ellentmond a tudományos eredményeknek, és lám, még te is odaig jutottál hogy tudományos eredményeket kell tagadj, hogy ragaszkodhass a megcáfolt érveidhez..."


Igazából már megszoktam hogy azok akik az iszlámot kritizálják csak hazugságokkal tudják ezt megtenni. Te sem vagy kivétel.

2021. okt. 8. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/106 anonim ***** válasza:
0%

"Azok a részek amiket idéztem, miért vonatkoznak a keresztényekre? Kérlek magyarázd el nekem!

És hol hivatkozom én arra hogy az idézett részek a keresztényekre vonatkoznak?"


Például ez nem vonatkozik keresztényekre? Ezt írtad:


"Aztán a Biblia leírja azt is hogy aki a "dolgát" végzi az bizony a táboron kívül tegye és ássa is el!"


Szóval ha keresztények végzik a dolgukat akkor nem kell elásni?

2021. okt. 8. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/106 anonim ***** válasza:
100%

"Te nem fogod fel hogy a disznónak semmi köze az ember kialakulásához"

Én felfogom, csak azt bizonyítottam a disznós példával, hogy X Y-ból lett és az X és Y ugyanolyan elemekből épül fel, a korábbi hazugságoddal ellentétben nem ugyanazt jelentik. Hisz a disznó esetében az egyik igaz, de a másik nem. Érdekes hogy amíg a disznóról van szó, ezt még te is felfogod, ds ahogy a föld kerül szóba, már nem vagy képes felfogni ugyanezt...


"Persze a középkori ember a 20. századi ember szintjén volt szerinted csillagászat terén"

Ha csak annyit tudtál volna, hogy se a bolygók léte, se a Föld alakja nem 20. századi felfedezés, most nem égtél volna be az érveid után még a gúnyolódásoddal is.


Na jó, mostmár tényleg hagylak. De meg egyszer köszönöm hogy ilyen látványosan bizonyítottad a kezdeti állításainkat. Vagyis hogy az iszlámhoz tudományos tényeket kell tagadni.

Azért sok sikert az életben. Remélem egyszer azért kigyógyulsz a fanatizmusból!

2021. okt. 8. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/106 anonim ***** válasza:
0%

"Én felfogom, csak azt bizonyítottam a disznós példával, hogy X Y-ból lett és az X és Y ugyanolyan elemekből épül fel, a korábbi hazugságoddal ellentétben nem ugyanazt jelentik. Hisz a disznó esetében az egyik igaz, de a másik nem. Érdekes hogy amíg a disznóról van szó, ezt még te is felfogod, ds ahogy a föld kerül szóba, már nem vagy képes felfogni ugyanezt..."


Mi köze a disznónak az ember kialakulásához?

És már kérdeztem. Igaz vagy nem hogy a földben található elemekből épül fel az ember?



"Ha csak annyit tudtál volna, hogy se a bolygók léte, se a Föld alakja nem 20. századi felfedezés, most nem égtél volna be az érveid után még a gúnyolódásoddal is."


Szóval sem mondtam hogy a bolygók léte és Föld alakja 20. századi felfedezés te észlény :) Hol írtam ilyet? Azt mondtam az átlag ember szintjén világviszonylatban a 20. században vált elterjedté.


Látod, most sem tudtatok mást felmutatni csak hazugságokat.



"Azért sok sikert az életben. Remélem egyszer azért kigyógyulsz a fanatizmusból!"


Kettőn közül te hazudozol, a hazudozás pedig a fanatikusok jellemzője.

2021. okt. 8. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/106 anonim ***** válasza:
100%

Vidiripi


"Például ez nem vonatkozik keresztényekre?"


Javaslatom a következő!

Olvasd el többször is a délután folyamán azt amit írtam! És gondolkozz rajta! Meg mielőtt lefeküdnél az előtt is olvasd el és gondolkozz rajta. Majd amikor felkelsz akkor is olvasd el és gondolkozz el rajta. Talán így majd megérted hogy mit is írtam!

De ha még sem, én akkor is bizakodó vagyok hogy idővel megindul a változás!

2021. okt. 8. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/106 anonim ***** válasza:
0%

Értem, szóval mellébeszélsz.

Akkor marad az hogy ha érdeked úgy kívánja az Ószövetség keresztényekre is vonatkozik, ha pedig úgy kívánja azt mondod az Ószövetség nem vonatkozik keresztényekre :)

2021. okt. 8. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/106 anonim ***** válasza:
100%

Ja, hogy nem is csak a tudományos tényekkel csinálod ezt, hanem minden mással is. Ha nem sikerül értelmezned, akkor inkább kitalálsz róla egy mesét, és azt meséled be magadnak.

Így persze nem csoda, hogy azt hiszed hogy minden vitát te nyersz meg, mert a mesevilágodban, ahol a valós tények helyett a te belemagyarázásaid számítanak, így is van. De ettől még a valóságban mindenki más a valós tények alapján látja hogy az értetlenségeden buksz el újra és újra mindent.

2021. okt. 8. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!