Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A muszlimok mit válaszolnak a...

A muszlimok mit válaszolnak a keresztény kijelentésre?

Figyelt kérdés

A keresztény propaganda az alábbi videóban azt igyekszik bizonyítani, hogy a Bibliában tudományos kijelentések vannak.


Ellenpéldaként a Koránt is hozza, miszerint a nap lenyugszik egy iszapos tóban (Szúra 18,86), és hogy a hadísz is sok mítoszt

tartalmaz - videóban 2:13-18 között.


Egyébként nyilvánvaló, hogy neoprotestánsok műve a videó, tehát nem minden kereszténynek van köze hozzá.


Link: [link]


2021. okt. 3. 10:51
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
 101/106 anonim ***** válasza:
100%

Vidiripi


"Értem, szóval mellébeszélsz."


Na olvasd csak el újra a 93-as kommentet és gondolkozz csal el rajta hogy mit hagytál ki!

Természetesen egy részletről van szó! Tudom én jól hogy te az ilyesmiben nagyon nem vagy jó. A részleteket nem vagy képes elemezni. De talán többszöri nekifutásra sikerülhet!

Rajta, én szurkolok neked. Megtudod csinálni!

2021. okt. 8. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 102/106 anonim ***** válasza:
53%

"Ja, hogy nem is csak a tudományos tényekkel csinálod ezt, hanem minden mással is. Ha nem sikerül értelmezned, akkor inkább kitalálsz róla egy mesét, és azt meséled be magadnak.

Így persze nem csoda, hogy azt hiszed hogy minden vitát te nyersz meg, mert a mesevilágodban, ahol a valós tények helyett a te belemagyarázásaid számítanak, így is van. De ettől még a valóságban mindenki más a valós tények alapján látja hogy az értetlenségeden buksz el újra és újra mindent."


Te beszélsz tudományos tényekről? :) Megpróbáltad behazudni hogy a középkori ember csillagászat terén a mai emberrel van egy szinten, előtte meg szándékosan szó szerint értelmezted a képletes jelentésű verseket.

2021. okt. 8. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 103/106 anonim ***** válasza:
19%

"Na olvasd csak el újra a 93-as kommentet és gondolkozz csal el rajta hogy mit hagytál ki!"


Mellébeszélsz. Mindig ezt csinálod. Ezért nincs értelme a veled való beszélgetésnek. Mikor azt kérdeztem szerinted ki Jézus, akkor is csak mellébeszéltél. Mellébeszélhetsz a kínos kérdéseknél de ezzel kit csapsz be? Csak magadat senki mást.

2021. okt. 8. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 104/106 anonim ***** válasza:
100%

"Te beszélsz tudományos tényekről?"

Igen, hisz én mutattam neked olyan tudományos munkákat, amik bizonyítják, hogy a Föld alakja, vagy épp a bolygók létezése már rég közismert tény volt a középkorban.

Csak ugye ezt is vagy képtelen voltál értelmezni. Meg a nyelvtani szabályokat, meg a szavak jelentését, meg mint most kiderült, a keresztény igék értelmezését is.

Szóval én is azt tudnám javasolni, hogy akár sokszori nekifutással próbált meg értelmezni ezeket:

- Az agyag, por, föld szavak különbsége.

- A szimbólum fogalmának jelentése.

- A valami alatt és valamiből helyhatározók különbsége.

- Az X azonos elemekből épül fel, mint Y, és az X Y-ból épül fel mondatok különbsége.

- Az emberi testet felépítő egyes atomok tényleges származási helyei.

- Az ember, mint élőlény, tényleges származása.

- Az ókori és középkori ismereteket a bolygókról és azok mozgásairól.

- Az ókori és középkori megfigyeléseket amik bizonyították a Föld gömbölyűségét (erre kaptál több linket is).


Azt hiszem ez minden, amiken elvérzett az összes érved. Ha mindezekre szánnál időt, hogy megértsd és megtanuld, utána talán lenne is értelme visszatérni egy vitára. Bár ugye ha mindezeket egyszer tényleg megérted majd, akkor már nem is lesz szükség vitára, hiszen akkor végre megértenéd, miért buktál el ennyire a vitában. Na meg hogy egyáltalán elbuktál, mert a kommentjeid alapján még ez sem esett le...


Na de akkor tényleg hagylak, mert annak tényleg semmi értelme hogy én tudományos tényeket sorakoztatok fel, te pedig szimplán letagadod az összeset. Minden jót! És komolyan állj neki képezni magadat a felsorolt témakörökben, mindenki jobban járna!

2021. okt. 8. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 105/106 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"Mellébeszélsz. Mindig ezt csinálod. Ezért nincs értelme a veled való beszélgetésnek. Mikor azt kérdeztem szerinted ki Jézus, akkor is csak mellébeszéltél. Mellébeszélhetsz a kínos kérdéseknél de ezzel kit csapsz be? Csak magadat senki mást."


Tehát nyugtázhatom hogy ismét meggyűlt a bajod egy aprócska részlettel. Képtelen vagy felismerni a lényeget! :)

Én tudom hogy miről beszélek, nincs becsapás. Te vagy az aki nem képes egy részletet felismerni!

Te vagy az ki mellébeszél hiszen nem ismered el a tényt! Sőt még csak azt sem teszed meg hogy megkérdezd mit nem vettél észre!

2021. okt. 8. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 106/106 anonim ***** válasza:
53%

Már sokadszorra írod hogy hagyod a vitát de csak nem tudod abbahagyni :) és folytatod a hazudozást.


A középkorban egyáltalán nem volt közismert hogy a Föld egy bolygó aminek az alakja gömbölyű. Nyilván voltak csillagászok, felvilágosult emberek akik sejtették vagy tudták, de az átlag ember biztosan nem. Te pedig behazudod hogy ez közismert volt csak hogy a Koránt kritizálhasd, szóval az van amit mondtam. Hazudsz hogy a Koránt egyáltalán támadni tud valamivel. Szánalmas.


Az is teljesen világos ha egymás mellé teszed azt a három verset amiben az agyagból, sárból és porból történő teremtésről ír a Korán, kiderül hogy ezek a földet jelentik szimbolikusan. Az pedig tudományos tény hogy az embert felépítő elemek mind megtalálhatóak a földben.


Továbbá az is ismert hogy már az élet kezdetének a legelején szükség volt vízre és a földben található elemekre, ami megintcsak igazolja a Koránt. Ha pedig csak egy földben is megtalálható elem hiányozna az emberből, nem élne.


Szóval azt javaslom fogadd el hogy buktad a vitát, mert hazudozással semmire nem mész, csak mélyebbre süllyedsz.

2021. okt. 8. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!